Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • laci0530

    senior tag

    válasz ViSAS #75305 üzenetére

    Meglett a megoldás a problémára, hardveres gond volt, jelen esetben nem firmware/kernelfüggő a dolog. Igen, a gyári adatkábelem már hónapokkal ezelőtt felmondta a szolgálatot, a gyári töltőfejet azóta egy Alcatel adatkábellel használtam - hiba nélkül.

    Tegnap viszont egyszercsak megállt a töltés, onnantól semerre tovább, semmilyen töltőfejjel és kábellel nem működött, a laptop sem érzékelte.

    Megvolt a gyalulás, megawipe-ot is csináltam, micro sd-ről recovery módban raktam újra a rendszert többször, de semmi javulás. Annyi volt még gyanús, hogy ugyan az usb portot többször is kifújtam (hátha valamilyen szösz, szennyeződés került bele), a csatlakozókat óvatosan egy vékony fémdarabbal megkarcolgattam, így egyszer-egyszer felvillant a töltést jelző ikonrészlet az akksi kijelzésnél, áramot viszont nem vett fel, a Galaxy Charging Current program is nulla töltést mutatott. Majd' éjfélig bújtam a google-t, youtube-ot, hátha angol nyelvű lapokon találok megoldást, és láss csodát: rengetegen panaszkodtak az usb port (nem töltőfej és adatkábel) hibára is.

    Úgyhogy elővettem szépen az órás csavarhúzó készletemet, kontaktjavító sprayt és alkoholt, majd nagyon óvatosan elkezdtem az usb csatlakozó belülről való mélytisztítását. Ugyanígy jártam el az adatkábel végével is, puha, szálmentes ruhával makulátlanra tisztítottam, az usb port belsejét lámpa és nagyító alatt takaríttottam ki (hozzá kell tennem, alig jött ki szennyeződés belőle, nem poros helyen dolgozom, nem érhette az átlagostól nagyobb ilyen jellegű terhelés).

    Este már 10 alkalomból 2-3-szor volt kontakt (teszem hozzá, random autós üzemmódba is kapcsolt többször a kábel legkisebb mozgatására is), reggelre (valamelyest gondolom a kis rétegben felvitt vegyszerek száradása után) már teljesen használható lett, a laptop is hibátlanul felismeri, tölt USB és AC módban is.

    Már csak a rendszer ismételt belakása van hátra. :)

    Mindenesetre - szándékoltan, avagy konstrukciós hanyagság miatt - a Samsung részéről a minimum lenne egy ingyenes alkatrészcsere az usb mizériára tekintettel, akár garanciaidőn túl is, előbb-utóbb ez a probléma minden tulajdonost el fog érni, és ha a gyári megoldással már tölteni sem tudja a telefonját semmilyen formában, joggal megy fel a pumpa sokakban (és akár el is gondolkoznak, kell-e Samsung termék ilyen tapasztalatok után).

  • laci0530

    senior tag

    válasz Gizmo94 #82964 üzenetére

    Linkeltem az előbbi hozzászólásomban, a 75313. bejegyzésben van egyébként. :)

    Egy vékony órás csavarhúzót, szálmentes ruhadarabot alkohollal átitatva + kontaktjavító sprayt használtam, na meg fújogattam tisztítás közben teljes erőből, hogy száradjon is a "kotorások" között.

    "Annyi volt még gyanús, hogy ugyan az usb portot többször is kifújtam (hátha valamilyen szösz, szennyeződés került bele), a csatlakozókat óvatosan egy vékony fémdarabbal megkarcolgattam, így egyszer-egyszer felvillant a töltést jelző ikonrészlet az akksi kijelzésnél, áramot viszont nem vett fel, a Galaxy Charging Current program is nulla töltést mutatott.

    Majd' éjfélig bújtam a google-t, youtube-ot, hátha angol nyelvű lapokon találok megoldást, és láss csodát: rengetegen panaszkodtak az usb port (nem töltőfej és adatkábel) hibára is.

    Úgyhogy elővettem szépen az órás csavarhúzó készletemet, kontaktjavító sprayt és alkoholt, majd nagyon óvatosan elkezdtem az usb csatlakozó belülről való mélytisztítását. Ugyanígy jártam el az adatkábel végével is, puha, szálmentes ruhával makulátlanra tisztítottam, az usb port belsejét lámpa és nagyító alatt takaríttottam ki (hozzá kell tennem, alig jött ki szennyeződés belőle, nem poros helyen dolgozom, nem érhette az átlagostól nagyobb ilyen jellegű terhelés)."

    [ Szerkesztve ]

  • Gizmo94

    veterán

    válasz laci0530 #82965 üzenetére

    Ezt elolvastam, csak konkrétabban a "mélytisztítás" menetére lettem volna kíváncsi, Tehát, arra, hogy mit, mennyire, mivel, merről , hogy. :)

    vwpolopg: Tökéletesebbet a világ nem látott, nincs rajta mit javítani. Esetleg a végére egy Fuck Samsung, ha rontani akarod az esélyeidet. :DDD

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák