Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cskamacska

    addikt

    válasz okarm #101 üzenetére

    Sajna tényleg nem pörög, de nem is meglepő, mert eszetlenül túl van árazva szegény, tényleg kell egy minimum 30%-os árcsökkentés hogy egyáltalán komolyan lehessen venni. :(
    Érdekes módon úgy néz ki a S5 Neo szintjén jön ki a jövő évi Samsung A5/A7 középkategória, a SoC azonos lesz ott is: Bemutatkozott a Samsung Galaxy A7, A5 és A3 (2016)

    "A Samsung Galaxy A7 (2016) a frissen bemutatott széria csúcsmodellje 151,5 x 74,1 x 7,3 milliméteres dimenziókkal rendelkező, 172 grammos házzal bír, 5,5 hüvelykes, Full HD felbontású Super AMOLED megjelenítőjén értelemszerűen a TouchWiz köszön majd vissza, az Android 5.1 alapjain. A lapkáról nem árulkodik a sajtóközlemény, a nyolcmagos 1,6 GHz-es processzor jó eséllyel az Exynos 7 Octát takarja, amihez 3 gigabájt RAM és 16 gigabájtos tárolóegység tartozik, a microSD bővítés is adott. A home gombba ujjlenyomat-olvasó került, az NFC-nek és az MST-nek (ez utóbbi a Samsung Pay rendszerhez szükséges) köszönhetően a mobilfizetés is megoldott. 3300 mAh kapacitású akkumulátorát állítólag elég gyorsan feltölthetjük, a microUSB csatlakozója 2.0-ás szabványú, az LTE modulja pedig Cat. 6-os. A hátlapján lévő kamera 13 megapixeles, optikai képstabilizátor is került bele, elöl pedig egy 5 megapixeles modul lelhető fel.

    A Samsung Galaxy A5 (2016) is Super AMOLED kijelzőt kapott, a felbontás pedig nőtt az elődhöz képest, 720p helyett Full HD lett. A burkolat alatt ugyanúgy nyolcmagos, 1,6 GHz-es processzor csücsül, mint a nagy testvére esetén, a tárolóegység is bővíthető, 16 gigabájtos, a RAM viszont ezúttal 2 gigabájt. Akkumulátora 2900 mAh kapacitású, kamerás téren pedig ugyanazt kapjuk, mint az A7 (2016) esetén. Az ujjelnyomat-olvasó, az MST és az NFC is adott a kis testvérnél."

    Semmi Snapdragon 620, vagy nyolcszázsok, azok is 8 A53 magot, meg bugylibicska T720MP2-t kapnak. ;]
    Ár meg gondolom hasonló lesz mint most, 100k környéke az A5, meg 130-140 környéke az A7, 200k környéke az S7 és haverjai, a régieket meg kivonják hamar.

    Problémáidra sajnos nem tudok megoldást, érintőgombok nem világítanak alapból hosszan, és pont így is szeretem. Mobilnetet meg egyáltalán nem használok, a Telekom net díjai pofátlanul drágák. Röhögöm is, hogy végre vezetékes net sebességet értünk el LTE-n keresztül, de ha ezt az ember ki is akarja használni, a gatyáját ráfizetheti. ;]

    Viszont az nekem is (jelenleg még elméleti, elvi) gondot jelent, hogy minden nyavalyás feltelepített alkalmazás sok megát felzabáló processt futtat tök függetlenül attól hogy ténylegesen elindítottam-e. Amazon appja 58, Google Play 35, sehova ki nem rakott widgetek darabja 5-8 megát foglal a droid se tudja miért.

    Telefonról szerintem írok még mert egész jó, relatíve gyors, képességei jól használhatóak, alapból egész keveset eszik, a kétnaponkénti töltés, és 5 óra környéki netezési-videózási időt hozza, talán többet is, jó fogni mert rendben össze van rakva, és állja az esőt, ha lubickoltatni nem is próbálnám.

    125 forintos csodált Nova Launchert én is bezsebeltem, Touchwiz saját launcherénél nem látványosan jobb, a gyárival is el lehet lenni. Viszont a Total Commander fájlkezelőt erősen tudom ajánlani, gyorsabb biztonságosabb érzés, mint a gyári.

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

Új hozzászólás Aktív témák