Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Trooper82 #7418 üzenetére

    Az LCD az mindig LCD marad. Kontrasztban (mennyire sötét a fekete a fehérhez képest) és izotrópiában (akár szögfüggőség, akár fix szög melletti homogenitás), sohasem érheti utól az OLED (vagy akár csak a nemrég nyugdíjazott PDP) technológiákat.

    Bár nem tudom, hogy pontosan mire gondolsz, mert ha konkrétan a színek élékségére, akkor igazság szerint ezek az OLED-ek most azok, amik nagyon hamisan túlszaturáltak, míg nincs mögöttük megfelelő szoftveres színkezelés.

    Én ezeket mértem az S4 Mini kijelzőjén:

    Mint látod, szinte "lemászik a grafikonról" a három alapszín (piros, zöld, kék), mindhárom nagyon szaturált a középen látható sRGB szabványhoz képest. Ezért lesz minden szín "kicsattanó", ami sRGB szabványban lett mentve. Ha megfelelően kompenzál a szoftver, akkor OLED-en is nagyon hasonlóan kell kinéznie egy sRGB képnek, mint egy normális LCD-n (persze van olyan LCD, ami nem képes lefedni a szabványt, a szoftver pedig élénkebbet nem tud csinálni, csak fakóbbat - esetleg csalni tud, hogy világosítja a színeket a fehérhez képest, de a végére az már egy moslék lesz. :D).

    ---------

    Apropó...
    Én nagyon hiányolom az S1 óta a képernyő kalibrálás funkciót. A fenti ábrán is látszik, hogy nagyon el van csúszva a fehér is. Itt konkrétan ~8000K a ~6500K helyett, amit szeretnék.
    A régi S1-emen messze nem volt tökéletes, de voltak RGB csúszkák, hogy ezt közelebb húzzam ahhoz, amit szeretnék. (Sőt, kétféle megoldás is volt erre, egyik a Voodoo color, később magában a CyanogenMode-ban is volt egy más, ami jobban működött.)
    Találkozott már esetleg valaki olyan custom kernellel, ami ezen a telefonon kínál hasonlót?

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák