Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cyborg X

    tag

    Sziasztok!

    Egy nagyon hülye helyzetbe kerültem. Ha benne vagyok valami más alkalmazásba, és hívnak, nem tudom fogadni! Feldob egy hibaüzenetet, hogy a telefon leállt, és hiába ok-zom le, újra feldobja. Csak újraindítással tűnik el. Tettem fel másik telefon alkalmazást, az eredmény ugyan az.
    Tegnap próbáltam TWRP-ét felrakni rá ODIN-nal, de FAIL-lal leált.
    Esetleg ez okozhatja a problémát? Hogyan tudom orvosolni ezt a problémát?

  • cyborg X

    tag

    válasz dancsuri #31855 üzenetére

    Igen kicsit szórványos volt az infó, valamiért evidens számomra a 6.0.1. verzió számban meg nem szoktam gondolkozni. :U

    [ Szerkesztve ]

  • cyborg X

    tag

    válasz dancsuri #31857 üzenetére

    A beillesztett leírás alapján roorolni. De ez mindegy is, itt a bajom a telefon alkalmazással van. De ez sem számít! Újra húzom legfeljebb, annyi baj legyen.
    A memória újrapartícionálása miből áll? Vagy is az odinon be kell külön pipálni valamit, vagy ezt az újraparticionálást elvégzi a pit fájl?

  • cyborg X

    tag

    A knox szerencsétére nem ugrott, TWRP-pét akartam felrakni - mint írtam is - de kidobota az android, hibával leált a folyamat, Piros FAIL. Előtte szarakodtam android kingo roottal, meg valami IMEI mentő appal de azok látványosan semmit nem csináltak, csak "megnyitásukkor" kiléptek főképernyőre.
    Esetles ezek bekavarhattak(?).
    Az S4-et (i9506) sikerült Kingo-val úgy rootolni, hogy a knox nem ugrott, csak nemszabadott neki recovery-t telepíteni. Mindmáig 0x0, pedig még xposed fw-vét is kapott, az meg igen csak belepiszkál a rendszerbe.
    Részben ezért is akarom rootolni, mert hiányoznak azok a praktikus beállítások.
    N4 esetén root során már ugrik a knox?
    Apropó, visszaállítás: androidból, vagy recoveriből? Előbbinél is újra telepíti a gyári alkalmazásokat?

    Ha már foglalkozva lett a particionálás kérdéssel:
    Note de nem 4 hanem 1, de pont így fektettem meg, hogy a pit a reparticiont bepipálta, futott a fles, és én balga leveftem a telót az asztalról, és lehúzódott a kábelről. A geló elindul "szerencsére" de egy sárga háromszőgben fekete felkiátójel jelwnik meg csak és valami biztonsági szoftverfrissítést ír.
    Azombam a Kies nem ismeri fel, odinnal meg nem tudom újrahúzni, mert feltöltés közben megáll, de nem hibával, csak eljut kb 1/3-ig és csak áll.
    Hogy lehet visszahozni? Szervízben drága mulqtság lenne? Van törött másik alaplapom. Esetleg kézenfekvőbb nand csippet cserélni?

  • cyborg X

    tag

    válasz MrCsiT #31866 üzenetére

    Szia!

    Azt, hogy samsung böngészőben be lehet-e állítani alapértelmezettnek az asztali nézetet, nem tudom. De szerintem nem. Krómban, ha egy weboldal nézetét átváltod, pl. PH, az minden oldal frissítés után úgy marad.
    Ilyen megoldással emlékeim szerint, opera böngészőben találkoztam csak, de régen használtam már.
    Véleményem szerint, marad a manuális átálligatás az adott weben, vagy böngésző csere. Van sok és jó fajta, ki kell próbálni.

  • cyborg X

    tag

    Sziasztok!

    A custom ROM-ok mennyiben hűek az etedeti redszerhez? A marshallov képernyőfedvényes hülyesége azokban is benne van?
    Egyáltalán mire jó ez? A user bosszantáson kívűl! Eddig is meg voltam nélküle, öreg androidos vagyok, a 2.1-től kezdve minddel volt dolgom, de soha nem éreztem hiányát! Kiherélhető ez valahogy a rendszerből egyébként?

  • cyborg X

    tag

    Sziasztok!

    Nótnak nót, csak nem 4, hanem 1. Mert a topikja halott.

    Történet előzménye, hogy Kínából rendeltem alaplapot, nyilván valóan javított lehet, mert a teszt szerint minden ugyan az benne, (ha csak azt is meg nem tudják hamisítani). Ez már a második, (előzőt szoftveresen megöltem) és az előzőn úgy láttam mintha a bekapcsoló gomb cserélve lett volna, pozícionálisan is másként állt és a forrasztás is láthatóan más volt a többi alkatrészhez képest.
    A rendszer használhatatlanul lassú volt mindkettőn. Nem tudtam, hogy ez most alaplap hiba, vagy rendszer hiba? Végül rászánta magam, hogy lecserélem a rendszert. CM14-et tettem fel és a készülék megtáltosodott!! Majdnem olyan gyors mint a Note 4-em! Csak hogy! -nem tud a mobil hálózatra csatlakozni. előttem működött, és elvileg független az alaplap. A rendszer hibával indul. MTP Host hibát hoz. Ez mit jelent?
    Mint a képeken az látszik, hol látja, hol nem a hálózatot, de hívni nem tud, nem cseng ki.
    Esetleg a kernel is hibás lehet, és a kínai kernellel nem kompatibilisek a CM romok?
    Esetleg valaki tudna linkelni egy eredeti rendszert, mert sammobilról csak prémium hozzáféréssel lehet letölteni.
    Próbáltam paranoid androiddal is, bármilyen rendszert teszek fel, a hálózatot nem tudja kezelni.
    Kíváncsiságból kellene az eredeti rendszer, hogy azzal sem tudna vajon kapcsolódni a hálózatra?
    Egyébként minden létezőt elkövettem, a boot szektoron kívül minden formázma lett! Volt hard reset is, semmit nem változtat.
    Milyen módon tudnám kijavítani ezt a bugot?

    MTP Host hiba:

    Ilyen hívást még nem láttam! :Y

    Itt látja a hálózatot:

    Itt már nem látja a hálózatot:

    Rendszer infó:

    SIM állapota:

    [ Szerkesztve ]

  • cyborg X

    tag

    válasz dancsuri #38188 üzenetére

    Nem rég töltöttem le 3 fájlos rendszert, csak egyenlőre szívat a win7, nem ismeri fel a telefont download módban. :W

  • cyborg X

    tag

    válasz cyborg X #38189 üzenetére

    Én voltam a hülye, rég csináltam ilyet, nem nyomtan hangerő felt a folytatáshoz... :W

    Hamár októbertől ingyenes lesz a függetlenítés (nem hűség idő terhelt mobiloknak), van mód konyhailag függetleníteni, vagy ez egy speciálisabb beavatkozás, és/vagy plusz készüléket igényel?
    Note 4 910F készülékemet szeretném függetleníteni.

    [ Szerkesztve ]

  • cyborg X

    tag

    válasz scoobydoo76 #38194 üzenetére

    Meg lett válaszolva, hogy otthon biztos nem, bár azért ez nem teljesen igaz, mert alacsonyabb verziószámú rendszeteket lehetett. Az másklrdés, hogy mára már úgy telepakolták védelemmel, hogy nagyobb az esélye a telefon téglásítására, mint hogy sikerüljön.

    Bár a kérdésem az android szakmai topikban helytállóbb lett volna... :K

  • cyborg X

    tag

    válasz Muerte68 #38196 üzenetére

    Szerintem ez nem szolgáltató függő lesz. Miért? Miért akarsz függetleníteni? Nyilván szolgáltstót akarsz váltani. Mint a másik is, aki Vodafone-os, vagy Telenoros. Ez egy új verseny helyzetet teremt. Persze erre van a számhordozás, de van aki nem ragaszkodik a számához.
    Ráadásul a szervizek szolgáltató függőek, tehát ha pl. beviszed/küldöd a Telemaxhoz, ott nem fognak azzal foglalozni, hogy milyen hálózatot használ a modil.
    Hűség idő mentes telefonokat függetlenítenek. Tehát ha feltöltőkártyás csomagban veszed a mobil, akár ott melegében is kérheted, hogy függetlenítsék.
    Voltaképpen a legértelmesebb dolog az lenne, ha feltöltős csomaggal vásárolt mobilok eleve függetlenek lennének, és csak az előfizetős, hitelre vásárolt mobilokat korlátoznák le beüzemeléskor.
    De majd kiforrja ez magát...

  • cyborg X

    tag

    Na, szépen körbejártuk a függetlenítést.
    :DD

    Mint írtam, kis betekintést nyertem a CM14-be note 1-en. Nagyon magával ragadott! (Igazándiból a fény kezelése, a szem kímélő módja. Ez számomra nagyon fontos, mett kicsit fényérzékeny a szemem. Az erős fényeket nem bírja és olykor a telefon fénye is zavaró.) De note 1-en bugos mind a legutolsó báta és alfa rendszer is. Utóbbi elég fapados is előbbihez képest.
    Van valakinek tapasztalata CM14-gyel kapcsolatban? 910F-en működik hibátlanul?

  • cyborg X

    tag

    válasz scoobydoo76 #38207 üzenetére

    Köszönöm! Mindenképpen kipróbálom! Note 1-re recovery-ből telepíthető "hagyományos" egyfájlos zip volt. Ahogy nézem a hsz-ed, ez 3 fájlos, tehát csak jobb lehet! :DD Elég cerkás vagyok, képkivágást csak azzal végzek, de jegyzeteli is szoktam. A kikapcsolt képernyős jegyzetet imádom! Ha ezek fizetősen is, de elérhetőek, nekem megéri!
    Repartítion kell? Vagy mehet az Odin az induló beállításokkal?

    Csak úgy a téma kedvéért, mindenkinek, aki követte ezt a téma szálat.
    Visszaraktam az eredeti rendszert a note 1-re, Odinos, de ugyan olyan tepedelem lassú ez is!
    Szóval nem a kínaiak a ludasak.
    Az előző alaplapnál kaptam tippet CM Romra, csak addig kinyírtam. Majd ennél felrakom. Jó kis teló lenne még az is! :))

  • cyborg X

    tag

    válasz scoobydoo76 #38211 üzenetére

    Köszönöm, kívancsian várom, hogy milyen a rendszer! 😃
    Régen nem romolgatok már, anno X8-cal és Alcatel ot 995-tel romolgattam sokat. Utóbbira szinte nem találtam használhatót, x8-con meg szinte hetente váltottam! 😃
    S4-em volt ezelőtt, az csak rútolva volt és + xposed freamwork. Az tökéletwswn elég volt. De ezzel.a tácsvízzel már nem fér össze az exposed, öaszeomlik a tácsvíz, na meg rohadtúl nemmtudok megbékélni ezzel a marslakó rendszerrel!
    Tehát nagyon kíváncsi vagyok rá, mi plusz finomságok vannak benne?!
    Holnap fel is rakom!😃

  • cyborg X

    tag

    Azért nagyon dúrva egy mobilért 300 ezret elkérni!! Bizonyos körökben ezért már arany futtatásos, vagy kristály üveges, esetleg gyémánt berakásos flanc telefon vehető!
    Ennyi pénzért már olyan kamerát veszek, amivel tényleg filmezhetek, fényképezőgépről nem is szólva!
    Számítógépből megint csak nem a kategória aljából vehetek, még ha laptopról is van szó!
    Számomra a note 4 kamerája is szuper, a képernyő arányát a note 1-hez képest nem igazán tartom előnyösnek, bár igaz, jobb fogású.
    A szin, fényerő megint csak tökéletes.
    Jövő év végére mi jön? Félmilliós mobil? Két év hűség időre 4-6 év, vagy huszon-harminc ezres törleszés? Evvel a beépített elévülési tendenciával, már rég kuka, vagy valakinél secundhand a teló, de a részlet még ketyeg!
    Bár én tavaly ősszel vettem a 4-est a tré mobílnál, és már akkor volt újabb típus, de a trénél mégis ez volt a csúcskategória.
    Lehet az N8 is akkor kerül a szolgáltatókhoz, ha már lesz előtte két új model. Akkor talán megfizethető lesz...

  • cyborg X

    tag

    válasz Massmurderer #38227 üzenetére

    :B Való igaz, de ennek van fizikai érték mögötte, de az N8-nál mi?
    Ok, hogy dual kamera, nagyobb felbontású kijelző, ami felesleges, mert már az S4-é is kiválló. bár nem vagyok teszt fan, nem is tudom, különbözik-e az S4 és N4 felbontása. A szín mélység is remek, bár már olykor túl színez.
    Megértem a mérnöki szellemi termék árát, megértem a kuriózumság árát, de akkor is marha drága!
    2011-ben az első androidos telóm egy SONY XPERIA X8 volt, ami akkor volt elérhetetlen, méregdrága 70 000 Ft! A következő nagyobb és komolyabb teló 2 évre rá egy ALCATEL OT995 ULTRA 50 000 Ft örül, arra két évre az S4 olyan 100 000 Ft körül, most a N4 olyan 180 000 ezer körül, ami már sok és mire kifizetem, sőt már most, alig éri negyedét!
    Biztos van érthető üzletpolitika ebben, de akkor is, a következő zászlós hajó 500 ezer lesz, és 2020-ra eljön az 1M-ás mobíl, ami nem snobfon?
    Persze ez csak egy kisember hőbörgése, kiáltás a szélbe...
    De olvasgatva itt némelyek beszámolóját, hogy kezd vacakolni nekik a N4-esük, - jelzem nekem is sokszor alig akar felébredni, többszöri bekapcsoló, vagy középső gomb megnyomására - és netán tényleg bekrepál, mit vesz?? Megszokot egy szinvonalat, egy funkció készletet, ez a modell kifutott, slussz-passz, nincs tovább! Vagy vesz egy új és drágább jószágot, jó eséllyel más (plusz, újabb) funkciókkal, mi vagy tetszik, vagy nem, vagy megszokom, vagy nem, (mint én a 6 andridot, utálom! :((( ) vagy ha ragaszkodik szerelméhez, vesz használtan, ami időben onnan startokl kb., mint az ő döglött modelje, teház jön a para, az ugyan meddig húzza? Nem szólva egy két "becsületes, tisztességes" emberke hozzáállássáról; eszi a fene a telómat, eladom, mielőtt megdöglik, dögöljön meg másnál! Grat, szép hozzá állás, így böngésszek a hardver aprón?!
    Sehogy sem jó ez! Persze nem szükség szerű rögtön 4 kategóriát ugrani, piacon vannak még az 5, 6, 7 modellek, bár a 7 renoméját jó megtépázta a SAMU a visszahívással! még, ha csak az akku robbangatása miatt is. És akkor itt jön a költői kérdés: ha a 7 ennyire elsietett volt, akkor hogyan bízzak a 8-ban, mikor még olyan hírek is voltak, hogy az összes 7 vissza lesz hívva és a 6-sal kivonul a modell. Az 5 ahogy olvasgatom nem ad érdemi többletet, csak mint leírtam, drágább, nem feltétlen jobb, újabb 2 év kötöttség, ami idejét lehet ki sem bírja...
    ennyire fogyasztásra lettek tervezve? De akkor ne legyen ilyen drága!! Mikor még nem volt android, volt hogy egy évben 4-5 telefon váltásom is volt, és nem leharcolt szutykok. Megfizethető áron, használható minőséget kaptam. Persze lehetett akkor is lenyűtt telefont venni, de ez látszott is rajta, tehát inkább külső esztétikai hiba volt, netán egy jostick hiba, ami 1-2 ezer Ft-ért javítható volt a sarki telefonos gyerekkel.
    Nem látok semmi jó előre jósolhatót mobil piacon...

    Ma olvastam egy posztot a facebookon:
    Egy kis kínai szenvedett egy videón egy iPhone alkatrészekből történő összeszerelésével.
    A kérdés az volt, össze lehet-e rakni otthon okos telefont?
    - A válaszom, hogy minden további nélkül! Akkor mikor a válasz posztot írtam, nem láttak ennek különösebb értelmét, de most az előbbi eszmefuttatásom után, rávilágosodtam valamire!
    Minden alkatrész megkapható a nemzetközi webáruházakból, ez esetben a kínai szektorból. ebay, aliexpress... stb. Én magam is javítottam már kínából rendelt alkatrészből. Az S4 kijelzőjén semmi különbséget nem veszek észre, sem vizuálisan, sem műszakilag! Sőt, a maszek szervizek is ezen anyagokból dolgoznak. Tehát minden további nélkül össze lehet rakni! És még jó is lesz. (Persze szórás lehet ott is!)
    Aki egy kis műszaki vénával rendelkezik, legfeljebb annyiban talál kiutat, hogy ezt a lépést lépi meg, és összedob magának egy "új" N4-et.
    Olyan ez a mit a futó tűz, valaki elejt egy szikrát, és ha körülmények ideálisak, hamar elterjed! Akár lehet ez egy kezdődő új trend, addig, amíg a gyártók valami bojkottot ki nem találnak rá...

    [ Szerkesztve ]

  • cyborg X

    tag

    válasz Massmurderer #38233 üzenetére

    Én leteszem itt a téma fonalát, annyit hozzá fűzve, hogy egyszer volt kezemben iPad és iPhone, még az első szériákból, de egy életre eldöntöttem, ilyen készülékre az éketbe nem ruházok be!! Az összes i cucot, az iPod, iPad, iPhone, nem másnak tartok, csak egy kurva jól marketingelt snob kütyök! Ott nem mást fizetnek meg, mint a rágott alma szumbólumot, és azt, hogy egy olyan társadalmi körhöz tartozhat, mi mögött semmi érdemleges nincs, és erre a semmire eszméletlenül döngetik a mellüket, hogy milyen királyok is ők az i cuccaikkal!
    Ja, pár hétig a Telenor jóvoltából volt iTV boxom.
    Nagyon esztétikus, anyag benne van, érintő gombos, vékony dizájnos távirányítóval. Kaptam HBO Go szolgáltatást is. Ühm, csak azt felejtették el mondani, hogy iOS-re nincs fejlesztve HBO Go szolgáltatás! Ja, hogy média lejátszó, persze, fizetős alkalmazás, mert alapból ugyan olyan fapados mint az összes i ketyere. Nem is részlezezem, hogy kétszer fél nap volt mire fiókot regisztráltam, az iTV-vével összekapcsoltam, az itthoni hálózatra már nem tudtam rátenni, kifogott rajtam!
    Ezzel kb. is mondtam mindent az iOS-es vackokról. :(((
    Engem max büntetni lehetne az ilyen vackokkal!
    És nem mert annyira android fan vagyok, hanem mert van pro és kontra.
    Ha valaki vesz egy kurva drága androidos kütyüt, azt mondom, van rá pénze, felvágós talán, vagy őrűlt ketyere mániás!
    Aki iOS vackot vesz, az egy emblémáért fizet, esetleg technikailag nem a legkiemelkedőbb ismetettekkel bír. (Idióta snob.)

  • cyborg X

    tag

    Sziasztok!

    Ma délután kaptam egy kedves üzenetet a szolgáltatómtól, hogy új rendszer frissítés érhető el.

    Ez az a "ugyan vegyél már egy N8-at" féle frissítés? Merjem telepíteni, ad érdemi változást, vagy hagyjam?

  • cyborg X

    tag

    válasz amoledus #38273 üzenetére

    :DD :DD
    Akkor frissítek. Kipróbálom, és ha nem tetszik amit produkál, akkor megy fel a CM14. De lehet még így is... :))

    Én ezt az akku idő dolgot évek óta nem értem (meg). Egy kicsit eltúlzott, túllihegett dolognak tartom, főleg úgy, hogy ma már a hordozható töltők is fénykorukat élik, és egy powrebank-ról ez N4 is egy óra alatt feltölthető. Persze ehhez kicsit combos fajta kell...
    Én reggel 100%-on veszem le töltőről, és este 9-10 óra fele teszem fel ,úgy hogy 4-6 órát folyamatosan zenét hallgatok rajta és közben olykor mobil netezgetek, majd itthon wifiről netezek. Kb. fél egyharmad töltéssel érek haza.
    Persze ha sok és lassú a mobil net, akkor ez a statisztika drámaian romlik, ha tudok wifit fogni, akkor javul. Nekem wi-fi nonstop megy, gps-szt szoktam kilőni csak. Én egyedül azt utálom - az S4-hez képest, mert az lement 5%-ig is - hogy ez már 15%-on megdöglik. Egyszer feldob egy üzenet, hogy akku lemerült, de a következő megmozdulása, hogy kikapcsol. Ezt nem tudom megszokni az S4 után! Na meg néha nehezen tér magához, nehezen éled fel. Semmi más bajom nincs vele! :C

    dancsuri: Ha root-olva van, csak nem frissít, de értesít. Volt már root-olva és így is kaptam frissítési infót. Erre a legjobb megoldás, ki kell kapcsolni az autómata frissítés keresést. Mint hogy tudom, root-olt rendszert nem frissít, ki volt kapcsolva, csak a jómúltkor újra telepítettem. Épp a fent emlegetett xposed miatt.
    Az biztos, hogy a tiszta telepítés sokkal jobb, főleg ha 3 fájlos, az meg takarít mindent! :D De ez kényelmesebb... :P

    [ Szerkesztve ]

  • cyborg X

    tag

    válasz Massmurderer #38277 üzenetére

    Annyira nem merültem el a témában, nem régiben tértem vissza és lettem aktív(abb).
    S4 topikban jobban benne voltam, mókolgattam, ezt a modellt csak használom ahogy van, szeretem ahogy van, és ez első perctől kezdve nem figyeltem az akku szintre. Be sem tudnám tartani, ha csak nem lenne nálam póverbank. De nem vacakolok ilyennel.

    Írja a frissítési infó, hogy javult állítólag a kezelő használhatósága is. Ezt a digitzerre érti, -bár marha pontos az is, szuper a kézírás felismerése! - vagy a tácsvíz kezelő felületre? Utóbbit nem használom, nem tud soha olyan jó lenni, hogy én azt használjam! :o

  • cyborg X

    tag

    válasz amoledus #38281 üzenetére

    Egy éves múlt a készülék, így volt az első perctől kezdve. Ezt az üzem időt tartja. Na mármost lehet nem 15%, de 10% alatt sosem ment. 12-13% min. és annyi. A töltést tartja, az meg, hogy egy két órával hamarabb kell feltenni töltőre, nem zavar, addigra már ágyban vagyok, a töltő meg mellettem van. :))
    Ami esetleg gyanús lehet... mintha emlegetve lett volna, hogy a gyorstöltés nem igen használ az akkunak. (Bár villanyszerelőként és "műszerészként" ezt kétlem és cáfolnám...) Kezdettől fogva úgy töltöm.

    Az a sallang mentes gyári 6 ROM érdekelne, de nagyon érik a dolok, hogy vissza 5-re, vagy 4.4-re, xposedet rá és hagy szóljon. S!-et évekig úgy használtam, semmi CM, vagy más főzött rom ne csábított, az xposeddel szuperül ki tudtam egészíteni! Csak most felcsigázott a CM14.1, kíváncsi vagyok az-e mint ami az N1-re raktam fel, mert az baromira megtetszett. De X8 és OT995 idejéről nincs jó tapasztalatom a főzött romokról! Minden rég említette valaki, minden főzött ROM esetén adózni kell valamiért. Vagy stabilitás, vagy felszereltség.

    [ Szerkesztve ]

  • cyborg X

    tag

    Na most jelzett be lemerülést 15% akku töltésnél, kíváncs vagyok meddig megy le?!

  • cyborg X

    tag

    válasz cyborg X #38285 üzenetére

    Meg van az eredmény, tegnap éjszaka 9%-nál döglött meg. Mintha kicsit javúlt volna... Egy bisztos, ez a rendszer nem figyelmesztetget! Egyszer jelzi 15%-on, hogy az akku lemerült, utánna lehet figyelni, mikor kapcsol ki, ami nem sokkal később következik be.
    Ráfigyelek, jobb akku időt ad-e a frissítés?!
    Ennek a végletig kihúzott akku időnek akkor volna jelentősége, ha napközben merülne le ennyire és fontos volna, hogy elérhető legyek. Ekkor még rejteget némi tartalékot aznenergia takarékos mód, vagy az ultra energia takarékos mód. Így talán el lehetne érni az 5%-ot, de oly fölösleges ez a számháború.
    Mint ahogy a MNih akkuknál sem tudták sokan, mi az a memória efektus, a LiIon/LiPol akkuk esetén talán ugyan úgy sokan nem tudhatják, hogy ha valamit utál a Li akku, az a mély merítés! Sőt, igazán ezzel lehet rövidíteni csak az életét.
    A 30% min akku töltés tartása okos, de eltúlzott ötlet. Ez a 15% szerintem egy jól átgondolt limit!
    És gyanítom, nem a rendszer van úgy megírva, hogy egyszer figyelmeztet, hanem többször már nem érkezik...

    Ezzel részemről -habár kéretlenül- körül jártam kicsit az akku kérdést. Mint már írtam, fölösleges hisztériának tartom ezt az akku idő mizériát, most, hogy néhány ezer Ft-ért már egész korrekt power bankokat lehet venni!
    Aki ezerrel tolja a nagy játékokat, az meg fogadja el ezt az árat érte. Majd hátha kitalálják a gémer mibilokat is, 3cm vastag 10Ah akukkal... :K

    Bocsánat, ha egy kicsikét túllihegtem a témát, csak egy kis fricskának szántam azoknak, akik százalékokon vajúdnak. :W

  • cyborg X

    tag

    válasz dancsuri #38290 üzenetére

    Vsak mint írtam, az nem éppen gyógyszer a Li akkunak. Volt olyan telóm, ami tényleg lement 0%-ra. Csak utánna majd' egy óra hossza volt mire egyáltalán el kezdte venni a töltést! Egy párszor beparáztatott, hogy hajlandó lesz-e még elindúlni, vagy kuka az aksi... :Y
    Nekem semmi bajom a 9%-os kikapcsolással. :)

  • cyborg X

    tag

    Ki mivel root-ol?
    Kingó rút leállt valamiért, a robin fail-t dobott, de rendesen tele szutykolta mindenféle memória tisztító és hasonló dudvával. Hiába, már a kingo sem a régi, győzött felette is a marketing... :O
    Másik nagy (volt) kedvencem az One click root, habár marha jól támogatott, speciálisan az adott rendszerre rákeres és úgy root-ol, de hál Istennek! :R vagy is a kapitalizmusnak, fizetős lett! Hanem fizetek, nincs root.
    :U

  • cyborg X

    tag

    Szívat az exposed.
    Mobilról csak linkelni tudom a képet.
    Ami itt lett belinkelve azt töltöttem le.Nálam van baj valóban, vagy valami verzió szám miatti inkompabilitás?

    [ Szerkesztve ]

  • cyborg X

    tag

    válasz scoobydoo76 #38298 üzenetére

    :R
    Hülyére idegesít a képernyő fedvény. :W Haszálom a kékfény szűrőt, de ha aktív, olykor letílt némely virtuális gombot, vagy nem enged telepíteni alkalmazást. Hiába van 0-án a képernyő takarás, ki kell kapcsolnom olykor.
    Tud valaki valami megoldást a kikapcsolására/törlésére?

  • cyborg X

    tag

    válasz dancsuri #38300 üzenetére

    Ez már nem ír hibát, csak elévült a keretrendszer, firisíteni kellene, de lassú a netem, makd othon wifiről hátha frissül. Van újabb, a 3.1, de az hisztizik, hogy hibás a redszerem.

    djsilas: Lement 9%-ig, de kezdetektől fogva soha nem volt igazán kevesebb. A fenmaradó töltés meg kitart, nem érzem, hogy korán merülne. Csak ezért nem vennék új akkut. Meg van pover bankom, ha kevés, rádugom.

    [ Szerkesztve ]

  • cyborg X

    tag

    válasz scoobydoo76 #38298 üzenetére

    És ezt a zippet hogy rakom fel? A saját recovery-jéből nem tudom felrakni,és az xposed sem telepíti.

  • cyborg X

    tag

    válasz scoobydoo76 #38305 üzenetére

    Nincs twrp a rendszeten, a napokban javasolt odin-es root-tot végeztem el, az tett fel egy kicsit bővebb recovery-it, mint a sajátja, de alapvetőleg ugyan az.
    Akkor teszek fel twrp-ét.
    :R

  • cyborg X

    tag

    válasz scoobydoo76 #38207 üzenetére

    Ebben a rendszerben benne van a több ablakos funkció?
    Bár nem sűrűn használom, de nagyon tetszik a kis lebegő, akár több ablakos megoldás.

  • cyborg X

    tag

    válasz zho-lee #38336 üzenetére

    Dettó akkor mint a win 10.
    Vsuda modern, csuda jó, csak épp kezelhezltetlen, mert tizen akárhány év alatt megszogtunk egy menü felépítést, és valaki nagyokos mind ezt szétdúrta.
    Én már a 6 androidra,is fintorgok. Pl. nezavarjanak funkcióban az 5 androidon minden jelzést tiltva van. Még a led is. 6-on már úgy pilácsol, mint a veszedelem, be kell kapcsolnom menüben, hogy kikapcsolt kijelzőn ne legyen led értesítés. Ami hülyeség eleve, mert élő kijelzőn látom, hogy milyen értesítés jött, de kikapcsolt kijelzőn basszus, pont az alap érzelmét veszi el, hogy ha nem vettem észre rögtön, akkor jelzi a led, hogy nyugtázatlan értesítésem van.
    Szóval saját magam szívatom ezzel!
    De ezzel még lehet élni. Az már durvább, hogy az előre telepített alkalmazásokat a 6 rendszerben nem találom meg, hogy kipucoljam. Más lettnaz elérési út?

    Közben más: ma megtréfált a kicsikém, 19%-on minden jelzés nélkül kikapcsolt! Kezdek aggódni! :(( Ilyet még nem csinált!

  • cyborg X

    tag

    válasz dancsuri #38341 üzenetére

    Ha pénzem lenne rá, ezután a cikk után akkor sem rihannék N8-at venni!
    Ez a háttér elmosás egy baromság, főleg ha bugos is! Hogy a toll 71 nyelvre fordítja le a kijelzőt? Ezt hogy? Interaktívan, tehát nem kerül rögzítésre, vagy,képernyő mentést csinál? Mert a gógle translate is tud fotóról fordítani! Ráadásul off line is...
    Még tollról: valaki lát fantáziát ebben az animált írásban? Én valami nyagyobb durranásra számítottam!
    N4 is nyomás érzékeny? Nem próbáltam még így,vonalvastagságot változtatni.
    Kikapcsolt kijelzőn való firkálás. Hát ennek dobtam egy hátast! :DD Ez már az N4-ben is benne van, -akció jegyzet- és az még szép lett volna, ha kiveszik belőlle az egyetlen funkciót, ami igazán naggyá teszi a note-ot!
    Semmivel nem érzem vonzóbbnak az N4-től!
    6,3"? Galaxy Mega! Csak más képaránnyal. Akkor már egy 7" galacy tab!
    Dokkoló: hm. Ezt kicsit bánom, hogy alsóbb kategóriákhoz nincs, de biztos vannak alternatívák. De akkor már egy bivaly noti, vagy, egy szuper barbone pc ennyi pénzből!
    Ha,bedöglik az N4-em, rendelek kínából alaplapot. Egy-két évig csak bírja az is! :))

    Soybex: rátapintottál a lényegre, mi tart vissza!

    [ Szerkesztve ]

  • cyborg X

    tag

    válasz pioneer922 #38371 üzenetére

    Az S pen (azt hiszem ez a neve) funkció kikapcsolható. A ceruza menünek be kellene jönnie már annak kihúzásakor, ha menüben úgy van beállítva. (Vagy valami ilyesmi rémlik, én egyszer beállítottam, nem szoktam piszkálni. Megnézni nem tudom, mert mostvegy N1 van nállam)
    Esetleg valami alkalmazást nem telepítettél nemrégiben, ami felül írhatta a beállítást, vagy sw frissítés?
    Vagy valami kikapcsolta menüben, vagy megsérült az sw ezen része valamitől, de csak rootolt rendszernél tudom elképzelni.

    A menü méretét illetően nincs ismeretem, de nem is értem mi jó abban, ha fél képernyőt kitakarja? Dehát kinek a pap, kinek a paplan...
    Ha videón láttad, a készülék típusa válasz a android verzióra. N4-re 6-nál magyobb verziószámú redszer hivatalosan nincs. Tehát ha N4-et láttál a videón, az biztos hogy főzött rom.

  • cyborg X

    tag

    válasz -AD4M- #38381 üzenetére

    Ok számtalan lehet, vírus támadási kísérlet, ami csak addig jutott, úgy szintén valami alkalmzás, bug...
    Nekem ma a közelség érzékelőt hülyítette meg valami, ha eltakartam kikapcsolt a kijelző, pedig soha semilyen közelség kezelő program nem volt telepítve, pl. tokhoz. Miért bolondúlt meg? Relytéj.
    Megoldás: újraindítottam és helyre jött.
    Szóval első ízben restart, ha az nem hard reset, ha az nem factory reset, ha az nem, sw reinstall.

    Bár a mai androidok elvileg elég magasan védettek, de a mai alkalmazások is elég sok mindenhez szeretnek/szeretnének hozzáférni.

    Amit kifejezetten imádok a 6 rendszerben, hogy szabályozható mi mihez férhet hozzá. Csak ha letiltom valamiről, pl. névjegyek, üzenetküldés, nem óhajt működni az app. Nem brilliáns? :F

  • cyborg X

    tag

    válasz dancsuri #38431 üzenetére

    Tölteni bármelyik tölti, és valóban sokat számít, hogy 2A legyen, mert az 1A töltővel fél nap a töltés, de a gyorstöltés csak az eredeti kábeljével működik, amit a telóhoz adnak.

    [ Szerkesztve ]

  • cyborg X

    tag

    válasz Soybex #38452 üzenetére

    Van több USB/micro USB kábelem, de nekem csak a saját kábeljével megy a gyors töltés.

  • cyborg X

    tag

    válasz Zsolto #38629 üzenetére

    N4-ben is van gyors töltés, és úgy szintén akár egy óra alatt fel is tölt. Én töltöm powerbankról, hálózati töltőről, semmi gondom a töltési idővel! Az akku idő meg használat függő, igazából soha nem érdekelt. Ezt a témát mindig úgy kezeltem, hogy van aki a túrós palacsintát szereti, van aki lekvárosat, és van aki 3 tud megenni belőle, van aki 6-ot. De az sem mindegy ki és milyenre süti azt a palacsintát...
    Nézegetem az új kiadásokat. Valahogy nem tud beindítani egyik sem! Ezek a házon belüli és iPhone-val való versengések, hogy hú csak mi tudjuk kiadni hamarabb, aztán az egészbe bele lehet sz@arni, mert egy elsürgetett, félkész dudvát adnak ki.
    Nagyon szuper lenne venni egy luxus autót, csak ha minden 100km után lerobbanna, vagy gyújtás hibás lenne, netán hol fogna a fék, hol nem, mert csak az számított, hogy határ időre elkészüljön, és nem az, hogy kész legyen, akkor sokat nem érek vele!
    Egyre jobba az a meggyőződésem, hogy ezek az új készülékek egyre megbízhatatlanabbak a kiélezett verseny miatt. Ha most vennék telefont, egy biztos, sem nem samsung és sem nem iPhone nem lenne. Szóba jöhetne a huawei, vagy valami új gyártó keret nélküli típusát. Ott el tudom fogadni a gyermek ágyi betegségeket, mert fejlesztés alatt lévő készülék. De egy olyan gyártótól, ami huszon éve van piacon, botrányosnak tartom!!
    Olvastam az N8 tesztet. Szinte borzongtam az irtózattól! funkcionálisan semmi nem fogott meg benne. Gyönyörű készülék, bivaly erős, de semmiben nem szenvedek hiányt az N4-gyel sem! Ha fotózni akarok, 100-1500 ezer ft-ért már nagyon jó digitális kamerát lehet venni, ami egy hobbi fotósnak több mint remek! Ettől függetlenül aktívan fotózok az N4-gyel is, és megelégedésemre szolgál. Egyébként meg rengeteg kamera program van a marketen is, próbálgatni kell. Nekem a Vignette nagyon bevált régebben.

  • cyborg X

    tag

    Telefon típusokból a két "öreg" 4 csatahajó volt a legjobb! S és Note 4. A többi csak klón és olyan is mint szegény Dolly volt! Génhibásak...

    Ezek a készülékek, azok a készülékek voltak, amik újra írták a típus korszakát. Koruk nagy reneszánszai voltak. Ezek hoztak a kategóriában valódi áttörést. Eddigre ért be az a technológia, amit képviselni akart. Ekkora vált az amoled kijelző azzá, ami azt az igazi VÁÁÁÓÓÓ érzést keltette amikor először rápillantottál bekapcsolás után. Ekkora jutott el az ARM processzor gyártás arra szintre, mikor egy P4 gép már nem csak az asztalodon, de a zsebed is ott figyelt. Ekkor vált azzá a Qualcom és a Snapdragon, amiből ma építkeznek a fejlesztők. A Note kategóriában addigra ért be a kézírás felismerés, ekkor nyert valódi értelmet a toll és nem csak egy vastagra sikerült fogpiszkáló volt.

    Az N5 tolla kétszer annyit tud mint a 4-é? És milyen többletet ad? Nekem komoly fejtörést okoz, hogy milyen funkciókat adjak még hozzá? A képernyőre írás, az intelligens kijelölés, az akció jegyzet bőven elég!! Egyszerűen nem tudok mi mást kezdeni a ceruzával. Lehet én vagyok a fantázia szegény, de rohadtul hülyének tudom érezni magam olyankor, mikor ott egy fogaskerék ikon, és szuggerál, hogy buherálj, adj még hozzám funkciókat, mert neked szükséged van még kismillió funkcióra!
    Nem értem miért kell az emberekbe az alapvető elégedetlenséget sulykolni? Miért nem használhatok egy készüléket úgy, hogy baszki, ez a készülék tényleg odaver, ezt hosszú évekig tudnám és akarom használni! Ez az amire vágytam! Az S4 és a Note4 tökéletesen ezt az érzést adta. A Sony Ericsson X8 volt az első androidos telefonom és akkoriban a kategória egyik legjobbja is volt. Hatalmas élmény volt először bekapcsolni és használatba venni az LG POP után. Utána kinőttem, jött az ALCATEL TOUCH ULTRA, de az csak egyszerűen nagyobb volt. Majd az S4 egyszerűen szét foszlatta és feledtette velem az X8 élményét, és valami sokkal - sokkal többet adott. A Note 4 ezt is felül tudta múlni!!! De ha bemegyek egy boltba és kezembe veszem az új modelleket, azon felül, hogy esetleg kicsit nagyobb, kicsit pasztelesebb a színe a kijelzőnek, nincs az a VÁÁÁÓÓÓ érzés, hogy ez kell nekem, mert megölök érte valakit! Nem tud megfogni semmi! Jönnek az újabbnál újabb készülék, hogy hú de modern, hú de szép, és ha egy 2-4 évvel korábbi kiadás mellé teszem, mégis az az érzésem, hogy a régebbi a szívemhez közelebb álló és nem akarom lecserélni, vagy ha igen, akkor valami ilyet akarok megint! Az újnak hiába 100k a felbontása, már DNS analízissel old fel, de a régi hasznos funkcióknak nyoma sem.
    Ott seggelnek az egyetemen 4-5 évet a mérnök és marketing hallgatók és ilyeneket hoznak össze. Animált kéziratot küldhetek az ismerősömnek. - Note 8. Hát ez baromi szükséges funkció! Hétfőn veszek is kettőt, és két kézzel írok és küldözgetem az animált kéziratot. De az air funkciót már kivették a repertuárból, amit kifejezetten imádtam az S4-ben!
    Srácok, mikor fél kispályáról 10x zoomal olyan képet csinálok, hogy a ballagási virágcsokron a szalag felirat olvasható, hova kell még megapixel??? Írja már meg nekem, ki az aki a mindennapokban ki használja az UHD-ét??

    Ahogy követem a szint lépéseket, egyre inkább az az érzésem, hogy nem pluszt tesznek hozzá, hanem mindig valamivel kevesebb lesz! Előbb jött a ragasztott hátlap, ha befagy a rendszer, nehogy már ki tud kapni az aksit, taposd fél napig a bekacsoló gombot, háta hajlandó lesz hard resettel rebootplni. Majd kitalálták, hogy minek bővíteni, elég ha csak kap egy bődületes háttér tárat. Had tudjam már én, mekkora háttér tárat akarok, ne lógassak már egy plusz madzagot egy pendrájvval, ha bővebb tárhelyet akarok. Mindig dugdossam, ha filmezni akarok, vagy zenét hallgatni, fotóimat vissza nézni?
    Egyre jobban érezni azt, hogy ki akarják találni helyettem, hogy nekem mi a jó. És a legrosszabb az, hogy el is hiszik hogy tényleg jót alkottak! Holott pont hogy az agybaj kerülget tőle, hogy használok valamit, 10 éve hozzá vagyok szokva, fél holtan, fél bénén, fél vakon tudnám már kezelni, erre fel valami ütődött teljesen átvariálja, kivesz belőle funkciókat, és fél órán keresztül vakarom a fejem, hogy hogy az anyám kínjában tudom az végrehajtani, mai régen egy mozdulat volt. Telefonból kiveszik a jack csatlakozót. Kérem, hagy döntsem már el én, hogy akarok-e bluetootos fejhallgatót!

    Kislexikont lehetne írni a mai fejlesztésnek nevezett esztelen ide oda kapkodást! Én annak idején úgy vettem samsungot, hogy minőségi megbízható készüléket veszek, mit nem kell buherálni, csak használom. És msot egyre erősebb a késztetés, hogy legközelebb nem samsungot vegyek!
    Ok, legyen tervezett elévülés, csak az aktuális csúcs modelleknek legyen támogatás, erőszakolják rám, hogy váltsak 2 évente modell! El fogadom! Ilyen mocskos, szar világot élünk, tenni ellene nem tudok úgysem, hát elviselem. De akkor értelmes és használható utánpótlás legyen, ne ilyen félkész vackok!

    Ez a jövő üzletpolitikája... :(((

    [ Szerkesztve ]

  • cyborg X

    tag

    Mé a bánaté van az, hogy gyári rendszer rootolása után elmegy a screen mirroring? :F :W
    Más is tapasztalta már ezt?

  • cyborg X

    tag

    válasz gabor_b #38787 üzenetére

    Egyáltalán nem bénáztál el semmit, nállam már másodjára fordul elő és rendkívül zavaró, mert nekem a mobil a tv okosító.

  • cyborg X

    tag

    Kicsit más megközelítésből nyitom a kérdésemet:
    - Ki használja (aktívan) a képernyő tükrözést és ki milyen rendszeren?

    Fentebb említettem, hogy gyári rendszeren root után nem hajlandó működni (működni működik éppen) kapcsolódni.
    Tegnap felraktam a Lineage OS-et, ami 14.1 2017.10.14. kiadású. Megdöbbenve tapasztaltam, hogy ezen a rendszeren valóban nem működik! Amíg a gyári rendszer látja a Mira Sreen-t, csak eldobja kapcsolódás után rögtön a kapcsolatot, ez a rendszer még csak nem is látja, hiába van engedélyezve a vezeték nélküli képernyő.
    Ez rendszeren belüli hiba, mert külső alkalmazás sem lát semmit, illetve a végső kapcsolódási menü a rendszeré, csak egy külső telepített almazás használata közbe ékelődik.

    Erről van valakinek valami tapasztalata? Hasznája valaki ezt a rendszert?

    [ Szerkesztve ]

  • cyborg X

    tag

    Sehol senki a képernyő átküldés kérdésemre?
    Esetleg szakmai topikban érdemlegesebb kérdés lenne? Googleben megoldás után keresve láttam, ez a probléma más típusú telefonnál is fennál ennél a rendszernél.

Új hozzászólás Aktív témák