Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • geryboro

    senior tag

    válasz Tav-Csoves #34081 üzenetére

    én is tapasztaltam olyat most már a 2. ROM-on, hogy hiába van a média-csengőhang
    hangerő 1 vagy 2-esen, úgy csörög a telefon mintha max hangerőn lenne.(zsebhangosítás kikapcs melett)

    Arya ROM legújabb, 1 éjszaka alatt 13%-ot merűlt,(üresjáratban)
    és észrevettem hogy nagyon aktívan használja a procit.
    minimális fényerővel (szinte) alig tudom kihozni a 3 órás kijelző időt.

    Frissen telepített tiszta rom.
    Facebook
    Messenger
    Viber
    Skype
    Dropbox
    Onedrive
    Microsoft Exchange
    Gmail kiszolgáló
    greenify
    fölös appok törölve
    gyári törölhetetlen appok fagyasztva
    battery pixel saver 50%-tól 50%-os aktív pixel sűrűség
    élőháttérkép.
    ~70-80% wi-fi használat,aktív adat forgalom, más gps/bt/nfc minden off
    wifi beragadva ofc.
    max 3 óra 15-20 perc 80-15% fényerőn aktív böngészés mellett.

    elméletileg 3-4g-s 100%-os lefedettséges területen vagyok, de a térerőt mutató skála
    az akkumulátor történeti oldalon olyan szép szines, mint egy b*zizászló :DDD
    ez mitől lehet?

    Θ[Everything that has a beginning, has an ending.]Θ GRP

  • Tav-Csoves

    őstag

    válasz geryboro #34082 üzenetére

    Ez a változó miatt van, ugyanis, mindannyiunkat félretájékoztatnak.
    "elméletileg 3-4g-s 100%-os lefedettséges területen vagyok"
    Van elméleti érték: "150Mbit-es router, ami gyakorlatilag kb 50-80Mbit-est jelent.
    Tehát, hiába mondja a szolgáltató, hogy 100%-os egy térség lefedettsége a térképen, az a való életben max a kültéri lefedettségre lehet talán mondani.

    Az ok, ami miatt "szivárványosan" látod a töltöttségi grafikonon a térerő jelét az az, hogy a minden 4G/LTE készülék a legfrissebb, legújabb technológiára kapcsolódik elsősorban, tehát ezesetben a 4G a frekventáltabb, a készüléknek, ugyanis a felhasználó élmény.... blablabla.
    Viszont ez szívás, ugyanis - magam helyzetéből kiindulva - a T beltéren abszolute nem hozza azt a jelerősséget, és elég magas (mínuszban) dBm-ket mérek. (minél alacsonyabb, annál jobb) Most 4G-n -87dBm-en vagyok. -116-nál ledobódik a jel...
    Szóval mivel a telefonok nem az adott technológia - <GSM:edge(2G)>, <WDCMA:HSDPA/HSPAP/stb...>, és <4G:LTE> jelerőssége alapján választanak kapcsolódást, hanem az adott technológia elméleti maximiuma alapján kapcsolódik, így a gyenge signal "szivárványosodáshoz" vezet... S ezesetben az LTE legyőzi(150-300Mbit/s) a WDCMA hálózatokat(7,2, esetenként 10-12Mbit <utóbbi orosz fejlesztés>).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák