Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • -Gerzson-

    aktív tag

    válasz HUNPSP #7568 üzenetére

    A GPS navigáláshoz nem kell internet kapcsolat, csak egy navigáló program és bekapcsolt GPS.

    Más: a hétvégére kaptam egy ilyet kölcsön: [link]

    Ez egy kis androidos kütyü amit a TV-re dughatsz, és a telefonoddal vezérelheted.(Játék, média lejátszó)

    Ha összejön akkor írok róla.

    [ Szerkesztve ]

  • Levente

    aktív tag

    válasz HUNPSP #7568 üzenetére

    Attól függ, mire is gondolsz.

    A GPS használatához kelleni nem kell, de a mi telefonunkban is található A-GPS (Assisted - támogatott) első indulása, tehát a 'cold start' sokkal gyorsabb, ha van net kapcsolat, mert annak segítségével először egy gyors körülbelüli pozíció ismeretében a GPS műholdak 'almanach'-ját (menetrendjét) pillanatok alatt letölti, mint a GPS modul segítségével a műholdakról. Egy gyors - és a mienk elég gyorsnak számít - GPS modulnak sem tart túl sokáig ez, de azért a segítség a netről pillanatokra tudja ezt csökkenteni.

    A másik, amire gondolhatsz, az az offline, vagy online navigáció, ahol a különbség a térkép tárolási helye. Offline naviknak nem kell net, mert a telefonon van a térkép, online navinak kell. Ilyen a GMaps pl.
    Elméletileg az is okosabb már és tudja a térképet a telefonra menteni, de amikor én utoljára ilyenre próbáltam rávenni, még nem sikerült.

    A harmadik dolog, ami pl. a Waze nevű nagyon jó kis program, azért jó, ha van net elérése, mert az egy közösségi navigáció, ami

    - egyrészt a térképet, amerre már jártál és akkor letöltötte netről, el is tárolja, így legközelebb arra járva már nem kell neki,

    - másrészt egy igazán gyors segítség a közösségtől szerzett, vagy általuk beküldött jelentések, infók alapján mind dugó és torlódás, mind 'sünök' okozta problémák elkerülésére.

    Hab a tortán, hogy ez a progi ingyenes ÉS reklámmentes. Ezek miatt elsőrendű és mára a magyar térképe is kiváló, hála néhány lelkes patronálónak. Sőt, Apple szemet is vetett a térképre, hírek szerint megvenné.
    Szerencsére csak a térképről van szó.

    [4.3][MK4]DN3(Ditto Note 3) 3.2 installed through TWRP ;o) ___________________ A SHAW-ELV: Építs ki olyan rendszert, amelyet hülyék is használni tudnak - csak hülyék fogják használni...

Új hozzászólás Aktív témák