Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Levente

    aktív tag

    válasz MaCS_70 #6172 üzenetére

    Pontosan, az elektronika nem enged baromságot csinálni.
    Valóban, a Li-ion akksikhoz okos töltő dukál, attól lesz hosszú élete.
    Alacsony és túl magas feszültséget nem fog engedni.
    Ezen felül a telefonban lévő elektronika figyeli az akku hőmérsékletét is nagyon helyesen, ez már régen is így volt.
    (Egy jobb akksitöltő, amit pl. használtam anno ceruzaakksik töltésére, évtizedekkel ezelőtt is figyelte az akku hőmérsékletét, pedig akkor még NiCD és NiMh akksikról volt szó.)

    Azért 5V a Note II töltőjén a max. kimeneti feszültség, mert a kábele ugyanaz, amivel USB-be is dugod. Ezért az USB szintjének megfelelően méretezték és ez így nagyon jó. (Nem hagyatéka, hanem inkább hozadéka ez az USB-nek.)
    Én már régóta hiányolom ezt a Samutól, mások rég így csinálják, evvel egy kábel kiváltható.
    Egy kamerám töltőjét használtam eddig is helyette, illetve azt hordtam magammal, hogy ha kell töltsem, ha kell, csatlakoztassam a notihoz. De a régebbi modellek töltője is 5V-os. SGS, SGSII ... Az áramleadása meg csak 0,7A volt.

    A régebbi telefonoké pedig kevesebb, akkor az USB-vel való kompatibilitás nem volt szempont, így az elektronika munkája minimálisan egyszerűbb volt.

    Egy régi Nokia töltőjére meg 3,7V és 355mA vagyon írva, maga az akksi is 3,7V-os, mégis feltölti azt is 4,2V körüli értékre, hiszen az az érték a Li-ion akksi 100%-os töltöttségén. Természetesen azok a telefonok nem töltődtek USB-ről.

    A Note II töltője meglepetést is hozott a 2A töltőárammal microUSB-n. Más cégek ezt nem tudták megoldani eddig és ezért mindenféle csatlakozókat vezettek be... :C

    Elég nagy kapacitása van a Note II akksijának és a gyors töltése így megoldott.
    Ha viszont nincs szükség gyors töltésre, akkor kíméletesebb az, ahogy én használom: a saját kábel a PC-be dugva figyel, az éjszakai töltést pedig noname USB kábellel végzem, ami hosszabb is :) és nem is megy át akkora áramerősség rajta, gondolom azért, mert felismeri a telefon, hogy nem a sajátja.
    A sajátban van pár turpisság.

    Figyelem! A noname kábelekkel és adapterekkel vigyázni kell, van olyan, ami megbolondítja a telefont.
    Nem tudok persze arról, hogy felfedezett kárt is csinálna, de olyat nem javaslok használni, ami zavart okoz a működésben. A legjellemzőbb ilyen zavar az érintőképernyő kusza működése volt. De tapasztaltam univerzális töltővel is problémát notebook esetén, ott érdekesen az egér kurzor rángatózott tőle. A töltő alaplapjának aprólékos újraforrasztgatása megoldotta a hibát. Éljen az RoHS...

    [4.3][MK4]DN3(Ditto Note 3) 3.2 installed through TWRP ;o) ___________________ A SHAW-ELV: Építs ki olyan rendszert, amelyet hülyék is használni tudnak - csak hülyék fogják használni...

Új hozzászólás Aktív témák