Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • obligat

    senior tag

    válasz fogtunder #37 üzenetére

    Nincs belőle vmi portable verzió?
    Nálunk sincs jóformán semmi, sem engedély adminozni (nem volt egy perc megoldani, de végül nem telepítettem semmit, mert tényleg jogos ez). Mivel gyökér a céges informatikus, ezért eleinte ilyen portable cuccokat használtam, meg tor browsert, de mint kiderült a windowst utáltam meg, azóta egy pendrájvon hurcolom a perzisztens linuxomat, és abban csinálok mindent.

    DOSos időkben nc, meg a legbrutálabb arachne browser, amit még pegasus mail (pmail) email-fiókomba kaptam a szerzőtől, csatolmányként(!). DOS alatt futott, de például képeket is megjelenített korrekten. Meg ugye a lynx.
    Aztán jött a windows és az xp-vel a wincommander, majd áttértem linuxra és bsd-re. Így van mc-m. A total commandert androidon használom, fájlműveletekre a legjobb, tud root-jogokkal bánni, mindent visz.

    [ Szerkesztve ]

    --==| Linux is like wigwam, no windows, no gates, apache inside |==--

  • obligat

    senior tag

    válasz Tamás88 #81 üzenetére

    Szerintem nem a warezolókra utalt, hanem az egységsugarú klikkelj-múkodj juzerekre, akik bemennek a teszkóba megvenni a számítógépet, mert óccsó, meg van rajta vindóz. Akik ilyen előretelepített hülyeséget vesznek, ahelyett, hogy vennének erősebb gépet OS nélkül(windows nélkül), majd raknának rá otthon, partícionálás után, ahogy illik. Meg tudok őrülni, mikor jönnek, hogy lehalt a laptop, nézzem meg, kiderül hogy a windows feladta, de tele van a vinyó agyig. Na ilyenkor mentsem meg a rendszert (ami kétesélyes, nincs hozzá elég hely, sosem lesz jó), vagy telepítsem újra, de semmit ne töröljek, mert minden kell a 320-1024 GB merevlemezen. Olyankor vagy otthagyom a pácienst, vagy mondom, ha nem vesz egy új lemezt(külsőt vagy mindegy), akkor magára marad, mert nem fogom a szarjait az enyéimre még átmenetileg sem áttenni, vagy majd megoldja, mert engem ez igazából nem érdekel, ha windows kell, akkor márpedig itt 2 partíció lesz. Akkor pedig vagy formázunk, vagy ül három napot a pmagic mellett és reménykedik, hogy utána meglesznek a dolgai. Ha linux kell, akkor meg lesz minimum 2 partíció +swap, de inkább 3. Néznek, mint a közmondásos borjú.

    --==| Linux is like wigwam, no windows, no gates, apache inside |==--

Új hozzászólás Aktív témák