Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Resike

    tag

    válasz Abu85 #59 üzenetére

    Ami homályos hogy mi köze van ennek a detektáló kódnak amiről beszélsz ahhoz hogy a program mennyi logikai magot detektál és logikai mag-1 virtuális szálat hoz létre (1 marad az ütemezésre)? Vagy eleve indirekt módon magától a CPU-tól kéri le a logikai magok számát, vagy a Windowstól. Az marha érdekes lenne hogy ha a logikai magok helyett a fizikiai magok számát használnák/kapnák vissza. Speciel szerintem a programnyelvek 95%-a a Windowstól fogja, mivel a Windows már lekérte ezt a processzortól bootolás közeben és mivel be is van írva valami system változóba így sokkal gyorsabb is hozzáférni.

    Ami architektúra specifikus az azok az assembly hívások amik kezelik ezt a thead/workload/loop ütemezést. De ez sem új a nap alatt mivel mind a Core 2 Duo, mind a 7700K mind a Ryzen 1800X x86-os.
    Tehát amikor a processzor kap egy assembly hívást hogy futtasd/írd/olvasd ezt akkor annak működnie kell, tejesen mindegy hogy kitől jön a hívás.
    Ezen belül esetleg lehetnek kisebb processzor specifikus eltérések, ezt nem tudom.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák