Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bteebi

    veterán

    "Az elektromos árammal irányított ciklusok hatására a kalkogén üveg"
    Lehet, hogy csak én nem tudtam, de a kalkogén üveg olyan üveg, ami az oxigénen kívül más kalkogén eleme(ke)t, kenet, szelént vagy tellúrt tartalmaz. Az oxigéntartalmú üveg nem számít kalkogén üvegnek. A kalkogének (kőzetképzők) amúgy a VI.A oszlop (oxigéncsoport) elemei, vagyis az O, S, Se, Te (a Po itt - nyilván - nem igazán releváns).

    "amorf vagy kristályos szerkezetet vesz föl, és ennek megfelelően nagy vagy kicsi lesz az elektromos ellenállása."
    Vajon jól sejtem, hogy jóval - akár nagyságrendekkel - több írási ciklust is kibírhat, mint a flash alapú SSD-k?

    "a véletlenszerű olvasási teljesítmény 512 bájtos blokkokon eléri a hárommillió IOPS-ot, míg a véletlenszerű adatelérés mindössze 1,5 mikromásodperc."
    Az még ilyen kis blokkokon nézve is közel 1,5 GB/s-es tempó, ami háttértárnak brutálisan jó! :Y :C Tegyük hozzá, otthoni felhasználásra minden bizonnyal teljesen felsleges ez a sebesség, de a RAMdrive-ok kiváltására a nagyvállalatoknak jó lesz.

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

  • bteebi

    veterán

    válasz ViZion #44 üzenetére

    Ez mondjuk igaz, de nem írtam, hogy a cellák élettartamával különösebb gond volna (amúgy nincs is). Ettől függetlenül az lehet egy érdekes technikai kérdés, hogy ez a megoldás, ami egyébként jóval gyorsabb a NAND flash-nél, vajon élettartamban is versenyképes-e a NAND-dal, vagy esetleg még jobb is annál.

    Ez a termék ráadásul elsősorban a nagyvállalatokhoz fog kerülni (otthonra eleinte "feleslegesen gyors" és túl drága is lesz), ott meg azért az alkalmazástól függően bőven lehet sok írás, olyan területekre pedig sokkal jobb lesz, mint az MLC-s/TLC-s SSD-k.

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

Új hozzászólás Aktív témák