Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Oliverda

    félisten

    válasz Male #42 üzenetére

    Valószínűleg azért mért úgy anand, mert alacsonyabb felbontásban jobban számít a CPU. Sokszor nem túl következetesek a munkái szvsz.

    "Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

  • vanye

    senior tag

    válasz Male #42 üzenetére

    Aki majdan ilyet vásárol, az az integrált grafikusmagot kötve hiszem, hogy játékok alatt FullHD-ben izzasztaná. Szal (sztem) ezért mérvadó a teljesítményt 1024x768-ban vizsgálni. Amúgy a 'Llano = Athlon II X4' -képlet a CPU-tesztekre értendő (nem véletlenül idéztem azt, amit: "CPU Performance: Pretty Much an Athlon II X4").
    De győzz meg nyugodtan: örülnék, ha felhomályosítanál, hogy egy PS vagy egy 7-zip esetében mikor és milyen formában számít a felbontás... :DDD

    Stern des Südens!

  • vanye

    senior tag

    válasz Male #62 üzenetére

    :D Tudod, mire értettem... De legalább felveszed az eléd dobott kesztyűt. ;)
    FullHD-ben APU-ba integrált graf.? Átlag usernek biztosan megfelel, de a PH! olvasó emberkéknek kötve hiszem. Persze nem jön rosszul, hogy a cucc képes erre is, de olyan ez, mint a tévén a teletext. Ha nincs net a közelben, jól jön, ha kíváncsi vagy a focieredményekre. De ennyi. Komolyabb játékra (pláne FullHD) mindenki VGA-t vásárol.
    Ez a régi játékkal való kipróbálás is érdekes dolog, csak hát elég kevés oldal feccöl ebbe energiát. A PH! sem hiszem, hogy HL2-vel meg FarCry első részével tesztelgeti majd ezt az APU-t.

    Stern des Südens!

  • atti_2010

    nagyúr

    válasz Male #70 üzenetére

    Az átlagfelhasználó általában tudja mit akar és ha azt mondja hogy egy kis játék még belefér akkor csak nem ajánlasz neki egy HD 6850-el szerelt gépet, eddig a HD 4670 ere megfelelt egy x2 -vel meghajtva, most ennek kb a 70% kapod pluszban ami bőven elég még full HD-ben is.

    1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

  • vanye

    senior tag

    válasz Male #70 üzenetére

    Számít? Hmm... Te kiajánlanád ezt a A8-3850-et bárkinek is úgy, hogy tudod, hogy 200 dolcsit kóstál (ami errefelé ugye inkább 200 euró)? Abu már elég jól belőtte az árát, lévén ez a legerősebb Llano, akkor meg nyilván ez kerül majd 200$-ba.
    50k környékén kapsz egy Athlon II X4-et egy Radeon HD 6450-essel nyakon öntve. Ez nekem nem tűnik éppen az év bizniszének. :N Ennélfogva pedig annak, akinek "óccó" gép kell, hát nemigen ajánlgatnám.
    Nyilván vannak/lesznek ennél olcsóbbak és szerényebb tudással felvértezettek is, de a vita a részemről most erről a konkrét példányról folyt.

    [ Szerkesztve ]

    Stern des Südens!

  • vanye

    senior tag

    válasz Male #131 üzenetére

    Hékás! Abu dobta be a 200 zöldhasút, mint plafonárat, amit aztán itt a fórumban 33k-ra módosítottak. A netre 170 dodós árszabás "szivárgott ki" (csak hogy Abu kedvenc frázisával éljek :DDD ), ami még jól is nézhetne ki, mi több alátámasztani látszik ezt a 33k-s összeget, ám sajnos Európában a dollárban megszabott ár általában euróban értendő (~ 45k).
    Ami a GPU-t illeti: 720p-s teszt van róla, sztem Te is olvastad, így nem értem, mi nem tiszta. A cucc itt a sokak által lesajnált GT 220 s a nem éppen játékos 6450 között helyezkedik el. CPU-erőben pedig alig gyorsabb egy szintén 2.9-en futkosó Athlon II X4-nél. :B Az érkező lapok ára meg egészen addig nem tud felcsigázni, amíg tizenöt körül lehet kapni AM3 alá normális deszkát.
    A tesztre amúgy én is kíváncsi leszek; ebben azért egyetértünk.

    Stern des Südens!

  • Oliverda

    félisten

    válasz Male #140 üzenetére

    Még az alaplapok árát nem ismerjük. Ugye ezt sem ártana majd belekalkulálni egy ilyen összevetésbe. Állítólag elég kedvező árúak lesznek, főleg ahhoz képest, hogy már jóformán az összes modellen lesz több darab SATA 6 Gbps és USB 3.0 csatlakozó is.

    "Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

  • vanye

    senior tag

    válasz Male #145 üzenetére

    Már fogalmam sincs, ki vetette fel, hogy a Llano gyorsabb lesz, mint a mostani Phenom II. Nézelődtem, de sajnos nem találtam pontos forrást. De ha beéred vele, van itt neked vmi. Az alábbi idézet Earl 007 egyik kommentjéből való:
    "Amennyiben igaz, hogy a Llano CPU-része csak egy javított Phenom II X4, akkor nem alaptalan a gyanúm."
    Szal láthatod, nem a hasamra ütöttem, amikor azt állítottam: az efféle elvárásoknak az új APU nem látszik megfelelni. Amúgy a régebbi felső kategóriát az újabb középkategóriának illendő lenne leváltania.

    [ Szerkesztve ]

    Stern des Südens!

  • vanye

    senior tag

    válasz Male #148 üzenetére

    "a Llano CPU-része csak egy javított Phenom II X4" - vazz, ezen mit nem lehet érteni? Javított Phenom II? Nem. Ez volt a lényeg. S ugyan nem szakmai oldalról jött, de egyrészt ki tudja, hogy az idézett kommentelő mindezt honnan vette (felteszem, a postásától tudja), másrészt pedig egyeseknek még az AnandTech sem minősül szakmai oldalnak.
    A Llano pedig akkor is középkategória, ha Neked ez ellen kifogásod támadna, APU ide vagy oda.

    Stern des Südens!

  • vanye

    senior tag

    válasz Male #154 üzenetére

    Gondolok én sok mindent, ebben látod igazad van... :DDD Értem, mindazt, amit leírtok, de akkor is kötöm az ebet a karóhoz, hogy ez a Llano így, ebben a formában gyenge.
    - Igaz, hogy a Llano az elavult retkek leváltására elegendő, de már 2-3-x éve is akadtak olyan CPU+IGP-s megoldások, amikkel ez megléphető volt; ja, hogy itt egybe van tákolva az egész? Azta! Tyűű! Minnyárohanokisaboltbaérte.
    - Igenis jó lett volna, ha a Llano legalább hozza a Phenom II szintjét; így csak notiban nyerő ez az APU, mert nem gondolom, hogy bárki épeszű kidobálná akár csak a már meglévő Athlon II-jét (pláne alaplappal együtt) ezért a "szilíciumdarabért".
    - Külhoni fórumokba bele-beleolvasva az szűrhető le, hogy ott valahogy nem hozza lázba a népet ez a desktop-Llano. Ennek egészen egyszerű okai vannak: egyrészt a várható 170 dolláros ár (ez ugye a legerősebb példányé), másrészt pedig a külföldi számítógépes penetráció viszonylag modern színvonala.
    - Szakmaiság. Azám! Íme egy szösszenet Abutól (2011-04-14): "A héten már lencsevégre került az új Socket FM1-es foglalat, míg most az X-bit Labs tette rá a kezét pár gyártói dokumentumra, amiből értékes adatok derültek ki az A8-3550-ös APU várható teljesítményéről. A leírás szerint a fenti bekezdésben említett, asztali piacra szánt termék az Intel Core i5-2300 közvetlen ellenfele lesz, amit valószínűleg az árazás is lekövet majd."
    A PH! elvileg egy szakmai oldal, ahol (mint az fentebb olvasható) korábban azt kommunikálták az oldal olvasói felé, hogy a Llano olyan kemény lesz, hogy az i5-ös ellen fog menni. (De lehet, hogy csak én gondolom bele mindezt... :DDD ) Mivel az i5-ös bezony erősebb a Phenom II-nél (nyilván az X4-re kell itt gondolni), ezért korábbi állításomat fenntartva ki merem jelenteni: a szakma nagyobb elvárásokat támasztott az új APU felé, mintsem hogy hozza egy négymagos Athlon szintjét. Pont. Lehet ezen még lovagolni persze, de minek.

    Stern des Südens!

  • Plazmacucci

    félisten

    válasz Male #167 üzenetére

    Arról nem beszélve, h a gpu erő jóval nagyobb, olyannyira, hogy a cpu erő többlet már nem számottevő az i5-nél. Szvsz az emberek többségének az x2 is elég lenne. Ez meg attól jóval gyorsabb.

    Vissza kell vinnem pár kazettát.

  • vanye

    senior tag

    válasz Male #167 üzenetére

    Félreértettél kedve Male. ÉN tartom gyengének a Llanót, nem te; ha más nem is, ez eddig teljesen nyilvánvaló.Hogy 2-3 éve melyik IGP tudta akár csak a felét annak, mint a Llanoban lévő? Nyilván egyik sem. De most akkor kollektíven örvendjünk, mert végre eljött a Megváltó, s a Llano biza megszabadít minket eddig elkövetett bűneinktől (értsd: P4-gyel elkövetett netezés, P4 mellé bepattintott 4670-essel elkövetett játszogatás)?! Ugyan már! Aki eddig sem gémelt, az azért nem tette, mert nem érdekelte a dolog; aki meg idáig is nyomta, az nem fog erre a célra Llanót venni. Ugyanez igaz a HD-filmek és a nagyfelbontású YouTube-videók lejátszására is: aki nagyon akart, az már rég váltott olyan konfigra, aminek az ilyesmi meg sem kottyan. Amit Te nem nagyon akarsz itt észrevenni, az az, hogy az APU koncepcióját bizony a piac kényszerítette ki. Ami elsősorban a desktop-konfigurációkat forgalmazó cégeknek és a notebbook-gyártóknak jó (kevesebb pénzből több/ugyanannyi haszon), azt ne akard már vmi magasztos, üdvözítendő dologként beállítani. Akit érint, annak nyilván jól jön majd (hisz marad a zsebében, ha nem akar külön VGA-ra áldozni, s amúgy értelmes áron adják majd a Llanót), de a többi embernek az majd akkor jelenthet valódi előnyt, ha valóban játékra tervezett GPU kerül a tokozás alá.
    Szóval ha azt kérdeznéd Tőlem, hogy: "Kedves vanye! Építenél gépet a nemsokára debütáló Llanóra?", akkor a válaszom így hangozna: "Az attól függ, kedves Male. Magamnak nem. Másnak (akik dzsunka hardverrel nyomják) talán. Megint másoknak, akiknek mondjuk legalább Athlon x2-esük vagy C2D-juk van otthon, biztos, hogy nem javasolnám a Llanót ."
    Remélem, ez így kellően kerek.

    [ Szerkesztve ]

    Stern des Südens!

  • vanye

    senior tag

    válasz Male #178 üzenetére

    Ahogy én láttam eddig, nagyjából úgy festett a régi és az új procik (és VGA-k) körforgása, hogy asszongya:
    Adott W, X és Y; W az alsó kategóriában nyomul, X egy középkategóriás versenyző, míg Y egyel feljebb harcol. Jön egy technológiai váltás, azaz kijön egy minden eddiginél erősebb legény; nevezzük őt az egyszerűség kedvéért Z-nek. Az eddigi übermájer Y-ból hirtelen középkategóriás szereplő lesz, míg helyére értelemszerűen Z lép. Az alsó szegmensben pedig az erősebb nemes egyszerűséggel megfojtja a gyengébbet. Eddig tudsz követni, ugye?
    A bibi itt az (és most már konkrétumokról beszélek), hogy az legalsó polc tetejére csúszott Phenom helyére (középre) nem érkezett (még) senki, aki vagy erősebb nála, vagy ugyanolyan jó, de kevesebbet fogyaszt. Viszont itt ez a Llano, ami igyekszik átvenni a helyét, s úgy lesz belőle középkategóriás központi egység, hogy alatta ott van vki (Phenom), aki ráadásul erősebb is nála. Én ebben látom a legnagyobb problémát. Persze lehet itt érvként ráhegesztett GPU-val jönni, csak nem e helyütt.
    Itt a PH!-n az emberek előszeretettel legózzák össze a gépüket, s mivel így (általában) már van olyan VGA-juk, ami ezt az APU-t grafikában zsebre teszi, így nekik nincs szükségük erre a "feltétre". Aminek ők jobban örülnénk, az egy számítási teljesítményben Phenom szintre hozott egység lenne, kisebb fogyival.
    Léteznek persze párhuzamos univerzumok, ahol az emberek Radeon 9200 SE-vel vitézkednek - na, nekik ez a cucc pont jól jöhet. Illetve még a zöldbe borult huszároknak is, akik azzal érvelhetnek a váltás mellett, hogy így kevesebbet eszik majd a gépük. Nekik azt üzenem: csak így tovább! (És még véletlenül se gondolkodjanak Intelben, hiszen még véletlenül jobban jönnek ki a történetből.)
    Én azok nevében beszélek (ha ez eddig még nem esett volna le), akik már rendelkeznek tisztességes VGA-val és/vagy egy x2/C2D-val, s kíváncsiak rá, hogy ez az APU jelenthet-e számukra alternatívát a későbbiekben. Mivel azonban a legerősebb Llano ára 170 dollár (~ 33k) környékére várható, s ennek a teljesítménye egy Athlon X4-essel mixelt HD 6450/5570-re tehető, így ez a kérdés inkább csak költői.

    [ Szerkesztve ]

    Stern des Südens!

Új hozzászólás Aktív témák