Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    válasz raczger #1 üzenetére

    Egyetértek! Korrekt. És ez a kép jól is demonstrálja a problémát.
    Szerencsére mi nem ilyen kertes családiházban lakunk, így konkrétan nincs ilyen probléma, de apósomék igen. És szoktunk kint ülni a teraszon beszélgetni.. Na most amikor valamelyik szomszéd rákezd az avarégetésre, hát akkor menekülhetünk mert nem lehet megmaradni a füstben, plusz beveszi a ruha a hajunk stb...
    Röhej hogy a 21. században nincs erre egy normálisabb megoldás.

  • Dany007

    veterán

    válasz merkucyo #21 üzenetére

    "Amugy meg ha gondolod lehet konténert rendelni , nyílván nem a legolcsobb megoldás, de ha nincs más ..."

    Ennyi. Nálunk a cégnél 15-20k-ért visznek egy konténernyi szemetet. Nyilván nem a legolcsóbb, de senki se kényszerít senkit hogy családi házba költözzön. Ez ezzel jár, vagy el kell fogadni vagy tenni ellene. Úgy hogy másokat ne zavarjon. Van másik millió egy dolog, ami miatt jóval költségesebb egy családi házban élni szép nagy kerttel, mint egy lakásban szép pici erkéllyel mondjuk. De ezt nyilván aki ilyet választ tudja és bekalkulálta.

    szerk.: most olvastam csak végig a topikot... Ezek fényében viszont nem is értem a kollega mért azt a képet rakta az első hsz-be, miközben ez pontosan azt demonstrálja miért is tiltották ezt be. Na most belterületen egy családi házas utcában vagy egy mezei falusi utcában ez az irdatlan mennyiségű füst ami a képen is látszik, szépen átszállingózik a szomszédba meg még párhoz ha épp olyan a szélirány.
    Nem túl kellemes, főleg ha egy egész utca csinálja ezt mondjuk minden nap valaki más.

    Egyébként apósom is égetett avart, na de ő fogta az egészet és talicskával kihordta a falu széli nyílt mezőre. És ott égette el, nem pedig a falu / utca / város közepén.

    [ Szerkesztve ]

  • Dany007

    veterán

    válasz Lauda #26 üzenetére

    Nekik is élni kell valamiből! ;]
    Engem leginkább a füstje zavar. A környezeti terhelésre direkt ki se tértem.
    És nem csak falun divat. Itt városban is igen gyakori hogy a családiházas utcákból méteres füst terjed. Időjárástól / széltől függően képes beteríteni 2-3 utcát is. Engem zavar.
    Ugyanúgy, ahogy anno a 3 emelettel fölöttünk lévőt is zavarta mikor zenét hallgattam. Én is abbahagytam.

    De én pl ugyanígy beszabályoznám a haszonállat tartást is falun... Ékes példát kaptunk belőle pár éve, mikor apósom szomszédja elkezdett disznót tartani meg tyukokat meg hasonlókat...
    Na most ha megindul az északi szél, olyankor még az ablakot se lehet kinyitni, nemhogy kiülni a teraszra annyira durva trágya meg szarszagot hoz oda hogy kibírhatatlan. Brutális hányingerkeltő.
    Onnantól kezdve hogy ki se lehet menni a kertbe a teraszra, minimális különbség van egy zárt lakáshoz képest.
    Meg úgy az egész falusi életről úgy gondoltam hogy milyen nyugodt csendes. Hát a nagy ló...szt! :D
    Mikor még külön laktunk mindig mondtam az asszonynak hogy gyere csak szépen te hozzánk, mert itt legalább lehet aludni szombat / vasárnap reggel. Mert náluk falun már 7-kor ment csörömpölés, fúrás-faragás, fűrészelés no meg az elmaradhatatlan fűnyírás minden hétvégén korán reggel. De mivel mindenki más időpontban csinálta ezért gyakorlatilag egész szombat / vasárnap fűnyíró és egyéb gépektől volt hangos. Minden nyáron... És akkor még az állandó kutyaugatásról nem is beszélve.
    Ehhez jön hozzá ősszel az avarégetés no meg a legújabb a szomszéd disznóinak a szaga...
    Szóval én már úgy vagyok vele, ha ingyen adnák se mennék falura lakni, inkább eladnám. :)

    @raczger:

    Sok újat nem tudok hozzá tenni. Megint az van amit az előbb írtam. Vannak írott és íratlan szabályai az együttélésnek. Minden ház / telek tulajdonosnak a maga dolga mit csinál és hogyan a saját területén addig, amíg azzal másokat nem zavar. Ergo old meg ahogy tudod, de úgy hogy másokat ne zavarj vele. Most hoztak egy új szabályt, ez van.
    Ha nincs pénz kivágatni a fát (megtudom érteni) és nem akarod / tudod másképp megoldani a lehullott leveleket, akkor még mindig el lehet adni a házat és beköltözni egy tágas lakásba. És megvan oldva a probléma. De sokaknak derogál a városi élet, miközben a falus élettel járó negatívumokat meg nem tudja elfogadni.

    Igen az avarégetés elfogadása is pontosan olyan negatívum mint most a másik oldalon a tilalom elfogadása.

  • Dany007

    veterán

    válasz Feketelaszlo #34 üzenetére

    Ezt már én is akartam kérdezni, de nem akarom túl hülyének tűnni, hogy egyáltalán mért kell a lehullott leveleket eltakarítani? Elvégre lebomlik / eltűnik majd szépen...

  • Dany007

    veterán

    válasz Ghoosty #63 üzenetére

    Épp ezt akartam írni. Az ok nyilvánvalóan többrétű.
    Ha azt írják, hogy rettentően zavaró akkor azt a többség - ahogy itt is látszik - leszarja. Ha már a komolyabb tüzekről van szó, akkor talán azt már többen megértik és könnyebb is elfogadni.

Új hozzászólás Aktív témák