Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Delfi

    tag

    Sziasztok!

    Nem igazán értem a Plex működését, mert egy csomó alkalommal nem hajlandó beolvasni 1-1 filmet, pedig ott van, teljesen szokványos mkv, de egyszerűen nem jelenik meg.
    Nem igazán jöttem rá, miképpen lehetne kitallózni, csak a filmek/összes van, de nem hajlandó látni néhány mappát.
    Az, hogy időnként gyűjteménybe szervez 1 filmet(pl. a függetlenség napját) azt még elviselem, de arra sem jöttem rá, hogy ezt mi alapján csinálja vagy például én hogyan tudnék ilyet létrehozni.

    [ Szerkesztve ]

  • Delfi

    tag

    válasz sugarforce #4095 üzenetére

    Mivel a neveket nem én adom, így ezzel nem tudok mit kezdeni.

    Ugyanakkor nem látok semmi különbséget mondjuk a
    3.Days.to.Kill.2014.EXTENDED.BDRip.x264.HuN-No1/3stkextended.x264-no1.mkv
    és
    Formula1.2018.08.26.Spa.Race.HDTV.720p.x264.Hun-BLG/Formula1.2018.08.26.Spa.Race.HDTV.720p.x264.Hun-BLG.mkv
    között, de az utóbbi nem jelenik meg.

  • Delfi

    tag

    válasz sugarforce #4100 üzenetére

    Miután ezt például a letöltések közül szedi, nem igazán lehet sorozatnak szervezni, de igazából miért lényeges ez?
    Ott egy könyvtár, benne egy mkv, játsza le. Nem kérem, hogy keressen hozzá leírást, borítót, bármi mást, csak jelenjen meg lejátszásra.
    Közben átneveztem, már nincs benne a formula 1, nincs benne pont(bár ez utóbbi nem zavarhatja) a fájlnév már csak spa.mkv, frissítettem, de továbbra is ignorálja.
    Sehogy sem lehet kézzel felvenni a filmek közé? Ezek a csodás varázslók azért jók, mert tényleg csak varázsolnak aztán vagy működik vagy nem. :(

  • Delfi

    tag

    válasz sugarforce #4103 üzenetére

    Nézd, nekem nagyon úgy tűnik, hogy valamit te értesz félre. :) Nem én vagyok a Plexért, hanem a Plex van értem. :)

    A filmek és sorozatok az csak két kategória, amit a Plex fejlesztői kitaláltak. A film az film, valami könyvtárban valami fájl, bedobja a többi közé aztán örülünk Vincent. :) A sorozatnál viszont megpróbálja szériánként kezelni, ahhoz meg már kell neki, hogy megfelelő fájl elnevezések legyenek.

    Nálam ez pont ugyanígy kettőbe van választva, annyi különbséggel, hogy a Plex-nek joga van beleolvasni a letöltésekbe is. Onnan gyönyörűen teleszemeti a filmjeimet a sorozatok epizódjaival amelyeket megtalál, de ez kevésbé zavar.
    Ugyanakkor tökéletesen lényegtelen neki, hogy mi a könyvtárnév és mi a fájl neve, mint fentebb is olvashattad, a 3 napot simán bepakolta a többi közé, míg a Spa futamot úgy sem, hogy már semmi extrát sem láthat az elnevezésében, nincs sorozatra utaló név, nincs semmi extra karakter, csak működnie kellene.

    Azért sem tudom elfogadni amit írsz, mert még informatikai oldalról is értelmetlen. Egy sorozat filmekből áll, ha nem mondod meg a fájlnevekben, hogy ezek összetartozó filmek, akkor bizony nem lesz belőle sorozat csak egy tucatnyi egyéni film.
    A formula 1 nem gyűjtőnév, nincs benne semmi olyan ami a Plexet arra késztetné, hogy sorozatként kezelje, de még ha úgy is döntene(amit nem tud, mert primitív, mint állat) hogy ez egy sorozat, akkor is meg kellene jelennie a filmek között, ahogy 7 évadnyi Rescue me is ott van egyesével.
    Szóval teljességgel értelmezhetetlen a válaszod.

    A tallózhatóság meg ne legyen már extra egy lejátszó programban, a 20 megás VLC is tudja. :)

  • Delfi

    tag

    válasz Wesder #4119 üzenetére

    Igazából a Huaweit békén kellene hagynod, azon simán átmegy minden.
    Alap esetben be sem szabadna jelentkezned rá, mert nem adják meg a belépési jelszót, hogy ne állítgasd el.
    Nekem simán működik minden úgy, hogy csak a saját routeremen állítottam be.

  • Delfi

    tag

    válasz sugarforce #4122 üzenetére

    Jó eséllyel azt már Wesder kolléga állította el.

    Wesder: Az addig rendben van, nekem is ilyet hozott a Digi(a tipusszámát most nem tudom megnézni), de nekem a szerelő bekonfigurálta, hogy működjön és nem mondta meg az admin jelszavát.
    Eleve nem érdekli a szolgáltatót, hogy te milyen megoldással használod a netet, így beállítja a gépedhez és elhussan.
    A routeremnek kapásból be kellett állítani, hogy azt a MAC címet mutassa a Digi felé, ami a gépem hálókártyájáé, mert különben nem kap IP címet.
    Az, hogy a routered nem képes kihasználni a gigabitet az nem okoz problémát, pontosabban akkor azt a sebességet osztja szét a család közt, amit tud. Kicsit felesleges a gigabites előfizetés akkor ha a routered nem képes azt lekezelni, de ez már a te döntésed és a te pénztárcád.
    Minden esetre DDNS mindenképp fog kelleni, különben vagy fix IP-t kell venned, vagy állandóan azt kell nézned, hogy mi az aktuális címed, mert éjfél környékén a Digi lecseréli.

  • Delfi

    tag

    válasz Delfi #4108 üzenetére

    Még egy dolog: Itt látható, hogy simán bepakolja a számára ismeretlen sorozatot is egyedi filmként:

    Ugyanakkor, az ugyanezen könyvtárban található első és második évadot szintén ignorálja, mert azoknak van rendes S01E01 elnevezése.
    Ami viszont megint vicces, az az, hogy a "sorozatok" mappában lévő formula1 alatti 3 futamot sem hajlandó beolvasni, szóval sem filmként sem sorozatként nem kedveli az autóversenyt. :)
    Pedig azok avi formátumban vannak, mert régiek.

    [ Szerkesztve ]

  • Delfi

    tag

    válasz sugarforce #4125 üzenetére

    Részemről nem is próbáltam belépni a Huaweibe, mert nem volt érdekes.
    Nekem addig nem működött, amíg mac címet nem állítottam, de persze ettől még lehetséges, hogy ez helyi probléma.

  • Delfi

    tag

    válasz sugarforce #4129 üzenetére

    Azért használom a plexet, mert egyrészt a népek copfba fonják a lábukat, hogy milyen extra, miközben szerintem pont olyan hulladék, mint a Synology eredeti média szervere.

    Nem én akarom furcsán használni, hanem a plex primitív, mint a faék. Azt a részét nem akarod megérteni, hogy engem nem az zavar, hogy behányja a sorozatokat a filmek közé, hanem az, hogy _meg sem jelenik_ a film. Ne mond, hogy intelligens szűrője van, mert elég csak ránézned a képre, amit linkeltem és látszódik, hogy nem tudja megkülönböztetni az egyszerű fájlneveket egymástól.

    Csak és kizárólag azért használok média szervert, hogy ha nem vagyok otthon akkor is elérjem és lejátszhassam a filmjeimet. Nos a Plex ezt néha tudja, néha nem. Nem mondhatod, hogy ez user friendly. :)

    "Nem arra lett kitalálva, hogy mindent összevissza hányva betallózgatsz minden mappát, aztán majd lesz valami."

    Mégis így működik. :) A letöltésben található több száz mappából csak párat pécéz ki magának és őket ignorálja. Engem csak ez az egy érdekelt volna, hogy hogyan lehet ezt megoldani, de te folyamatosan azt hajtogatod, hogy miképpen tudnám SZÉPEN elrendezni a médiatáramat, miközben ez engem nem is érdekel. :) Nem igénylem a borítókat, nem igénylem a leírásokat, nem kell feliratokat hoznia a netről, mert megoldom magam. Csak játssza le őket, ennyi lenne a dolga. :)

    Ha feleannyira intelligens lenne a program vagy a tervezője, akkor például a _szabványosan_ elnevezett sorozatokat automatikusan tenné a sorozatok közé, de ezt sem tudja, csak annyi történik, hogy elrejti őket valahová. Nos, ha ezt a helyet megtalálnám, máris megoldódna az összes gondom. :)

    Ha otthon vagyok, eszembe sem jut hozzányúlni a Plexhez, hiszen látom a NAS-t hálózaton és jöhet a VLC. :)

    A Plexnek a funkcióit talán akkor használnám ki, ha a tévémet kezelné, de azt hiszem ha olyan lenne amit a Plex is kezel, akkor kezelné a hálózati megosztásokat is, szóval megint kimaradna a Plex. :)

    Kívülről most is elérem a dolgaimat, csak ugye a fájl kezelőből nem lehet futtatni a filmet, csak ha előtte letöltöm. Az pedig gondolom nem meglepő, hogy a letöltések mappa hozzá van csapva, hiszen az lenne a lényeg, hogy a család mielőbb láthassa a filmeket, nem csak akkor amikor már kiveszem seedből. :)

  • Delfi

    tag

    válasz UberMutant #4134 üzenetére

    Azt mondod minden problémát úgy kell kezelni, hogy elszaladsz előle? :D

    Azért ebben a topikban kérdeztem, mert feltételeztem, hogy itt használók vannak, azt nem gondoltam, hogy fannak is kell lenni hozzá. :)

    Szerintem annak a legalapabb dolognak kellene lennie, hogy ha van egy könyvtárban pár médiafájl, akkor azt lekezelje a magát médiaszerverként hirdető programnak.
    Nem kell mindent lekezelnie, lehet nekem olyan elcseszett kódolású filmem, amivel nem tud mit kezdeni, de attól még _jelenjen meg_ maximum odaírja, hogy szerinte hibás.
    De nem igazán ez a gond, hanem valami hülye gyári beállítás lehet elcseszve, csak éppen a webes felületen nem található ilyen.

    [ Szerkesztve ]

  • Delfi

    tag

    válasz UberMutant #4136 üzenetére

    Na ne már!
    Mutattam több működési anomáliát, mire kideríted, hogy velem van a baj? :D :D :D

  • Delfi

    tag

    válasz deci #4138 üzenetére

    Hmm, ez érdekesen hangzik. De akkor te már letöltéskor figyelsz rá, hogy az adott sorozat megfelelő mappa alá kerüljön be? Hiszen nekem nem igazán szokott egyforma lenni egy évad elnevezése sem, mert egyszer NTb, máskor Web-DL vagy STRiFE verzió érkezik gyorsabban. Nem szoktam letöltéshez RSS feedet használni, annyira azért nem nézek sokféle sorozatot, hogy ne találjam meg az új részeket. :)

  • Delfi

    tag

    válasz deci #4138 üzenetére

    Nos a tipped bejött, találtam a filmek között egy darab Formula1 nevű filmet, 2018-asként.
    Persze csak 2018-asból van 10 darab. Most vagy a pontokkal van gondja, vagy nagyon kevés karakterből próbálja meg azonosítani, de szerintem nem szabadna belezavarodnia abba, hogy
    Formula1.2018.r01
    Formula1.2018.r02
    Formula1.2018.r07
    Formula1.2018.r11
    neveken vannak a könyvtárak, hiszen mindig van benne olyan különbség ami alapján besorolhatná.

    Ugyanakkor van ott egy 2017-es, azt már nem találta meg, illetve még mindig kérdés, hogy a Sorozatok(tehát nem a letöltések) mappában lévő Formula1/1996_Monaco.avit miért nem találja meg?
    Abban a könyvtárban van egy Formula.1.2008-as és egy Formula1.2010-es könyvtár is, azokat sem látja. Létezne, hogy könyvtárnévben is csak az első pontig olvas? Az nagyon gáz lenne.

    Lehet megbarátkozom a RSS feedel, eddig nem láttam szükségesnek. :)
    Viszont a Formula 1-re még ez sem hoz megoldást, hiszen annak hagyományosan Formula1.év a formátuma mindig.

    [ Szerkesztve ]

  • Delfi

    tag

    válasz Vodike #4143 üzenetére

    Azért ugye nem gondolod komolyan, hogy az a normális, hogy nem a program dolgozza fel az adatokat, hanem én alakítom olyanra, hogy szeresse?
    Főleg egy ilyen témában, ahol 220000 féle helyről érkezik, cseppet sem szabványos fájlformában.

    Érdekes módon a Calibre nevű könyvtárprogram megoldja ezt a problémát. Igaz ő nem varázsol, hanem beadod neki a fájlt - ami _bármilyen nevű lehet_ és ő szépen elteszi egy olyan mappába, ami a fájlnévből adódik. Ha nem adok neki szerzőt, akkor beteszi egy "ismeretlen" mappába, de ha kitöltöm azt a részt, akkor áthelyezi oda.
    Én ékezettel írok bele(természetesen nem magyar a program), ő szépen lekezeli, de van annyi esze az írójának, hogy a mappákban már angol kódkészlettel tárolja le.
    Mindezt úgy, hogy ingyen írja egyetlen srác. Nem nagyságos pénzt ide plex úr. :)

    Az, hogy nem képes pár hasonlóan kezdődő könyvtárnevet feldolgozni, az több mint szánalmas. Márpedig nem tud, pedig egy progmatos középiskolás is megoldaná ezt a kihívást. :)

  • Delfi

    tag

    válasz #56573440 #4144 üzenetére

    Na lépjünk vissza kicsit! Egy tematikus fórumban kérdeztem, hogy miért nem látok egyes filmeket. Mire elkezdett ömleni a leoltás, meg a félrebeszélés, hogy de, de annak működnie kell, miközben nem működik.

    És azt vedd észre, hogy sehol sem írtam olyat, hogy elvárok tőle felismerést, csupán csak annyit, hogy legyen ott a fájl.
    Csak és kizárólag ti pörögtök azon, hogy miképpen rendezi el szépen a program, ha én már előtte elvégzem helyette a munkát. :)

  • Delfi

    tag

    válasz Vodike #4146 üzenetére

    Néztem, de továbbra sem értem miért kellene nekem a plex köré szerveznem az életemet, miközben neki kellene kényelmesebbé tenni az enyémet. Hiszen erről szólna ez a program.

    A nagy linkelgetésben azért az ugye átjött, hogy a filmek igen nagy százalékát megeszi úgy is ahogy épp a scene elnevezi, csak a tévé rippekkel van komoly gondja.
    Pedig nem egy nagy kérés, hogy ne akarja kitalálni mi az, jelenítse meg fájlnévvel, aztán majd én megoldom. Ahogy érdekes módon a K.O. című magyar filmet is megoldottam, vagy a Fekete Péter nevű színházi felvételt is.

    Mondj egy alkalmat, amikor te láttál bárhol is ilyen nevet: Batman Begins (2005).mkv :) A saját plex könyvtárad nem ér!

    Mond, ha csinálok egy other mappát, akkor meg tudja majd különböztetni a formula1.2018 húsz könyvtárát? És ha igen, akkor mi a különbség a movie és az other beolvasása között?

    Ha csak szabványos könyvtárakból képes olvasni, akkor miért adhatom hozzá a letöltés mappát a plex beállításai között?

  • Delfi

    tag

    válasz Vodike #4149 üzenetére

    Nos, köszönöm a részletes választ, a gond csak az, hogy ez nálam is így van és ezek a részek működnek is. :)

    Amivel én idejöttem, az a nem megjelenő filmek problémája volt. És arra igazából továbbra sincs megoldás, hiszen a plex beleőrül a scene által használt könyvtárnevekbe a Formula 1 és az NFL esetében is.

    Erre írtam még az elején, hogy számomra nincs különbség a
    Formula1.2018.08.26.Spa.Race.HDTV.720p.x264.Hun-BLG
    és a
    3.Days.to.Kill.2014.EXTENDED.BDRip.x264.HuN-No1
    között, a plex viszont megörül attól, hogy van 11 db Formula1-el kezdődő könyvtár.
    Ami nevetséges, hiszen a
    Formula1.2018.R01.Ausztral.Verseny.HDTV.HUN.x264-JVC
    és a
    Formula1.2018.R07.Kanada.Verseny.HDTV.x264.Hun-ufo
    tökéletesen megkülönböztethető informatikai szempontból.

    Ehhez képest _egyetlen_ formula1 nevű filmet berakott és többet nem is képes kezelni.
    További érdekesség, hogy ezt tette be:
    Formula1.2018.R11.Nemet.Verseny.HDTV.HUN.x264-JVC / Formula1.2018.R11.Nemet.Verseny.HDTV.HUN.x264-JVC.mkv
    Ami a 11 Formula1 közül a tizediknek került be, és én semmi különbséget sem látok az elnevezések között és azt sem látom miért épp ez tetszett meg neki. :)

    Közben olvastam a kiegészítésed, akkor átteszem a letöltést az otherbe.

    [ Szerkesztve ]

  • Delfi

    tag

    válasz Delfi #4150 üzenetére

    Azt hiszem ezt a kétféle megoldást kell vegyítenem, amit Te és Deci mondott. :)

    Itt most tökéletesen megjelenik az összes F1, csak most az összes rendes filmet kivettem a többi közül. :)
    De azért ez is haladás, ha ezt kapom elsőre is válasznak, kimaradhatott volna az egész napos szájtépés. :)

Új hozzászólás Aktív témák