Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • granini

    őstag

    Sziasztok remélem van itt pár Plex guru aki tud segíteni - előre is köszi!

    Adott egy kis home setupom:
    - Egy Router amibe USB-n be van kötve egy USB3 külső HDD, rajta vannak a filmek. Meg van osztva UPnP / Lanshare.. ő tehát a Library..
    - Egy windows PC amin fut a Plex Szerver, látja a sharelt HDD-t a routerről, látja osztja a filmeket benne.
    - Egy 4K HDR kompatibilis TV (ezen jön a kép és van rajta Plex App) és egy Minden formtumot támogató Yamaha erősítő (ezen jön a hang)
    - Egy AMLogic X96Max+ lejátszó amin Kodi rendszer fut (ezt a vonatkozó fórum segítségével tökéletesen beállítottam..) és van rá teleptve Plex App.

    Namost..
    Ha a Kodi saját natív lejátszóját használom minden tökéletes, tehát 4K HDR kép van, DTS meg Dolby hang (minden formátum) van. Az erősítő egyértelműen kiírja a hangformátumot, a TV egyértelműen jelzi hogy 4K HDR kép van. Tehát a rendszer és elemei mind tudják amit kell. Ezen a módon a filmejátszás tökletesen működik. (nyilván ennek eddig semmi köze a Plexhez :) )

    Azonban,
    Ha a Kodi-ra telepített Plex appot használom akkor 4K kép van, de HDR nincs, és a hang is valamiféle PCM formátum, de nem source DTS vagy Dolby.. Az erősítő azt jelzi "PCM" ami nyilván vmi konvertált formátum lesz.. :F

    Ha a Smart TV-re telepített Plex appot használom a helyzet ugyanez, megyegetnek a 4K filmek, de nem hozzák az eredeti minőséget. Nincs HDR, nincs Dolby / DTS, itt is valami PCM van.

    Mivel minden eszköz elvileg kompatibilis és ismer minden kép és hang formátumot, csak arra tudok tippelni hogy valahol a Plex szerver eleve "lebutítja" a streamet.. próbálkoztam beállításokkal, hogy a transcodingot ki/be kapcsoljam, de sehogy nem találom a megoldást.
    A Plex appon (akár a TV-n akár a Kodin) az original source van kiválasztva lejátszásnál..

    Tudnátok segyíteni hogy lehet Plex Szervert rávenni, hogy ne csináljon semmit, csak tolja ki azt a képet és azt a hangot amit a forráson talál és higgye el hogy majd a Kodi, a TV meg az Erősítő megoldják amit kell..? Tudja egyáltalán Plex azt amit én szeretnék, vagy még nem is tart itt fejlettségben..?

    :R

    <CotS> Children of the Skorn Clan | Uplay / Steam: PecoHUN78

  • granini

    őstag

    válasz enginev3.0 #10809 üzenetére

    Attól függ hogyan van definiálva a gyűjtemény (a valamelyik movie database szerint amint a Plex használ..) Pl a Gyűrűk Ura vagy Vissza a jövőbe trilógiát felismeri gyűjteménynek, de pl a Marvel filmek nem biztos hogy mind egy gyűjtemény.. De mondjuk a Vasember 1-2-3 valszeg az, meg a Thor is, de együtt az összes film szerintem nem egy "gyűjtemény" része.. ha ezt kérdezted..

    <CotS> Children of the Skorn Clan | Uplay / Steam: PecoHUN78

Új hozzászólás Aktív témák