Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Slowman

    aktív tag

    válasz MasterMark #8479 üzenetére

    Be van kapcsolva az UPNP (legalábbis én ezt találtam csak, másol nem és ez eddig is így nézett ki) de ettől függetlenül nem csinál semmit automatikusan. Ezért kényszerülök valami megoldást találni, mert továbbra sem érem el távolról.

    Mivel szemmel láthatóan hiányosságok vannak hálózat témában, amit már az elején jeleztem is, nyilvánvaló, hogy nem fogom megérteni jobban a problémát abból, hogy állítsd be a port forwardot és hogy legyen public IP-je a routernek még ha az "több ízben is le lett írva". De mivel nem tudom pl a public IP-t hogy/hol kell megtalálni ill. egyáltalán van-e stb. így ez nem sok segítség.
    A Plex support alapján is eljutottam ide, hogy állítsam be, de a problémám továbbra is az, hogy mi a helyes beállítás, mert [ez alapján] megcsináltam, viszont a servert nem érem el. Továbbá találtam a Plex forumon is több verziót nyilván csak egy működik.
    Tehát a kérdésem még továbbra is fenn áll és ismét felteszem. Egy egyszerűsített számomra is értelmezhető leírást képes-e valaki adni (ide ezt írd oda azt írd szinten) a korábban leírt Modem→Router→Switch→NAS setupra? Nyilvánvaló, hogy azért fordulok segítséghez mert egyáltalán nem értek hozzá, ha értenék akkor már megcsináltam volna.

    Itt a leírás alapján mivel több hálózati eszköz van egymásba dugva lehet már csak ez a gond nem tudom mert a port forward elvileg jól van beállítva de ezt sem tudom egyelőre mert nem tudom vissza ellenőrizni. Szóval a support oldalán a Fixing Double-NAT leírás alapján Bridge módba kellene állítani a routert vagy modemet (modemet csak a szolgáltató tudja valószínűsítem). Fogalam sincs mit eredményez ez ha a routert brideg módba rakom tekintve, hogy Mesh csomópontként van most beállítva mert 2 routert működik egyszerre a házba (emelet/földszint). Gondolom ha Bridge módba állítom, akkor ezt a funkciót el is veszítem amit meg nem szeretnénk mert ez volt a fő funkció a router megvásárlásakor.

Új hozzászólás Aktív témák