Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Aszpirin

    senior tag

    válasz blakey #14772 üzenetére

    Ennél azért "picit" bonyolultabb, mivel ha jól értem a szerver itt Magyarországon van, a kliens pedig Svédországban lenne.
    Ehhez az internetkapcsolatot biztosító router-en engedélyezni kell az UPnP-t vagy NAT-PMP-t, majd engedélyezni kell a Plex-szerver beállításoknál a Remote Access-t. Ha ez nem vezet sikerre (bnálam nem működött), akkor a routeren egyrészt be kell állítani a DHCP beállításoknál, hogy a szervert futtató gép mindig ugyanazt az IP címet kapja ("static lease" - itt meg kell adni egy tetszőleges nevet, a Plex-et futtató gép ethernet-kártyájának vagy wifi-egységének /amelyiken szertnéd a Plex-forgalmat bonyolítani/ MAC-címét, és a kívánt lokális IP-címet Pl. 192.168.1.3, innentől mindig ezt a címet kapja a gép etherneten / WiFi-n ), majd kézzel kell felvenni egy port-forwarding rule-t, az "Enable Remote Access" alatti adatokkal (Name pl. "Plex", source IP üresen hagyva, source port 32400 (ha nem állítottad át a szerveren), destination IP az a lokális cím, amit a DHCP static lease-ben beállítottál /a példámban 192.168.1.3, destination port 32400). Ez laikusok számára nem lesz egyszerű feladat, egy valamennyire hozzáértőt kell megkérni rá, mert a router-buhera valamennyi hozzáértést igényel mindenképpen.
    Itt van egy angol nyelvű leírás, de ez is csak az egyszerű esetet tárgyalja (ha megy az UPnP / NAT-PMP engedélyezéssel, ráadásul azt sem részletezi, hogy hogyan engedélyezd, mert teljesen router-függő): KATT IDE

    És ha mindez megvan, akkor még mindig lehet, hogy az LG-n a kliens kijelenti, hogy távoli szerverre csak Plex Pass megléte esetén hajlandó csatlakozni (és akkor kell egy Plex Pass előfizetés is).

    Vagy mindez már megvan?

    [ Szerkesztve ]

  • Sanyi.mTs

    addikt

    válasz blakey #14772 üzenetére

    nem tudom, hogy ki hogyan csinálja, de én inkább csináltattam a családtagokkal saját plex fiókot (saját email címükre) és azokat adtam hozzá a szerveremhez, aminél a mappákat is hozzájuk lehet rendelni.
    saját email címmel az a gondom, hogy
    - ha valami miatt újra be kell lépni, akkor engem fognak keresni
    - az email/jelszó párosomat meg nem adnám meg

Új hozzászólás Aktív témák