Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HookR

    addikt

    válasz solfilo #9 üzenetére

    És az nem lehet, hogy az idősebbek azért nem kérnek belőle, mert volt idejük bőven a saját bőrükön megtapasztalni, hogy mit kaptak ténylegesen az EU csatlakozással? Míg a fiatalok könnyebben befolyásolhatóak a média által? Csak nekem tűnik propaganda szagúnak, hogy a népességet a koruk alapján igyekeznek megosztani?

    ▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

  • HookR

    addikt

    válasz kenwood #22 üzenetére

    "Az a baj, hogy foglamuk sincs,mirol dontottek."
    Miért, neked talán van? Mi, avatatlan földi halandók csak pár kör lemaradással fogunk értesülni arról, hogy milyen érdekek menti törekvések diadalmaskodtak a háttérben, illetve nagyobb léptékben láthatjuk csak kirajzolódni a körvonalakat.

    "Az Eu es Oroszorszag haboruban all."
    Mármint az USA és Oroszország vannak fasírtban, míg az előbbit irányító hatalmi erők az EU-t is dróton rángatják a roskadozó USA gazdaság megmentése érdekében, beáldozva azt, mint potenciális konkurenst (Az USA már nem egy országot 'demokratizált', hogy megőrizze az USD petrodollár szerepét az EUR-val szemben. Létkérdés.). Az EU-nak és Oroszországnak kölcsönös érdeke lenne a szorosabb együttműködés, a jelenlegi helyzet az USA-nak kedvez.

    "Ha a masodik legnagyobb gazdasag kilep az eubol,az mindkettojuknek baromi rossz."
    Én amondó vagyok, hogy nyugtával szitkozzuk a napot! Tisztán csak a por leülepedte után fogunk látni, addig csak a hangulatkeltő propaganda sípokat hallani.

    "Kelet-ukrajna mar megvan.
    Ha meglesz neki nyugat is,akkor jonnek a balti allamok.
    A mi minszterlenokunk mar reg a zsebeben van,ahogyan az egyik legnagyobb ellenzeki part is (Kágébéla, Kiss Szilárd ...)"

    Na, pontosan ezt értettem a fiatalság médiabefolyásoltsága alatt.

    (#23) pit stop: "Ezt remélem nem gondolod komolyan, a fiataloknak sokkal nagyobb a reklámimmunitásuk."
    Nem konkrétan reklámokról beszéltem, hanem politikai értelemben vett médiabefolyásról. Azt te is láthatod, hogy bizonyos médiumok bizonyos politikai irányzatokat képviselnek, lehet látni honnan fúj a szél. A befolyásolás többek közt a szelektív informálással és a féligazságok szelektív hangsúlyozásával valósul meg, illetve hangulatkeltő cikkekkel az objektív tájékoztatás helyett. Politikai beállítottságtól függetlenül ezt azért mindenki láthatja.

    [ Szerkesztve ]

    ▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

  • HookR

    addikt

    válasz Malibutomi #25 üzenetére

    "Ez minden oldalra igaz, nem csak egy oldal..."
    Én is így értettem.

    "...es nem csak a fiatalokat befolyasolhatja.""
    Viszont az idősek a nagyobb léptékű élettapasztalatukra is tudnak támaszkodni, ami a fiatalokról már nem mondható el.

    "...a fiatalok sokkal tajekozottabbak, tobb mediabol ertesulnek a dolgokrol, nyitottabbak."
    Ezt nem vitatom. Viszont az információ szélesebb tömegek általi józan megszűrésének képességét már erős fenntartásokkal kezelem.

    "Most is a brexiten ugye az elszakadaspartiak nagy resze idosebb volt, akik..."
    ...a saját szemükkel láthatták, hogyan szorítják ki a bevándorlók a nagyvárosokból a helyieket vidékre. Nem véletlen, hogy a vidék szavazott inkább a kilépésre.

    "Az megint masik kerdes, hogy igen az idosek szavazata is ugyanannyit er, csak epp a fieteloknak kell majd az eredmenyt latniuk, es elniuk benne."
    Az éremnek ezúttal is két oldala van. Az idősek láthatták, hogy az EU tagságuk alatt zajló folyamatok nem a kisemberek érdekeit szolgálták, hanem a nagyvállalatokét.

    ▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

  • HookR

    addikt

    válasz kenwood #27 üzenetére

    A felszínesség sajnos széles körben elterjedt kórtünet. Mindenesetre tisztelendő, ha az ember tisztában van a korlátaival, megmutatja min lehetne még javítani.

    ▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

  • HookR

    addikt

    válasz solfilo #30 üzenetére

    "Az idősek elfelejtették, milyen volt a kontinens az EU előtt, továbbá elhitték a demagóg kampányt, amit a kilépéspártiak folytattak."
    Azért nem tartom jó érvnek a hiszékenységre hivatkozva korcsoportok alapján szegregálni az embereket, mert ahogy azt pit stop is írja:
    "Nyilván meg van az amit Te írtál (pont Magyarországon ne látnánk? :) ), de az minden korcsoportra igaz."
    Egyetértek, minden korcsoportra igaz, mert ez ellen csak folytonos, több forrásból történő informálódással és az információ tárgyilagos megszűrésével lehet védekezni, ami a többségnek messze nem erőssége. Hol az érdeklődés, hol a rá fordítható idő, hol a belátás képessége hiányzik, vagy ezek valamilyen kombinációja. Nyilván nem várható el mindenkitől a naprakész informáltság, amikor a szándékos ködösítés propagandagépezete lassan önálló iparággá növi ki magát (lásd például 444.hu, 888.hu és társai, mint a jéghegy csúcsai).
    A fiatalabbak hiszékenységére rögtön kaptunk is egy példát a #22-es hsz. második bekezdésében. Ezúton is köszönjük. :)

    "Nem tudom, mennyire fogja a kisemberek érdekeit szolgálni, ha a skótok és az északírek esetleg kiválnak az Egyesült Királyságból, mint azt már megpendítették."
    Aki azt állítja, hogy tudja, az nagy valószínűséggel hazudik. Túl sok a változó a képletben. Amennyire látom, nem azért szavaztak a kilépés mellett, mert biztosak benne, hogy úgy jó lesz, hanem mert a jelenlegi helyzetet tarthatatlannak ítélték és ennek valamiképp hangot kellett adni.

    "Az UKIP azt szeretné, hogy bár kilépnek, azért a szabad piachoz továbbra is férhessenek hozzá."
    Ami arra utal, hogy a fő problémát az európai döntéshozók elmúlt időszakbéli ámokfutása jelenti (hisz ezzel lényegében a szuverén döntéshozást kívánják visszaállítani a gazdasági előnyök elvesztése nélkül), akik a migránsokat kvótarendszer szerinti elosztásban, számolatlanul akarják rázúdítani a lakosságra. Ez a tervezet nem más, mint egy trójai faló. Onnan kezdve, hogy legálisan az EU-ban tartózkodhatnak és szabaddá válik a mozgásuk, elsősorban a most is népszerű gazdasági gócpontokba fognak tömörülni, többek közt Londonba. Ezt a Calais-i tábor is jól mutatja.

    "Kár idekeverni a bevándorlókat. A legtöbb a volt és jelenlegi gyarmataikról érkezik, nem EU tagoktól."
    Viszont az EU tagok gyarapodása rátett egy lapáttal az amúgy sem súrlódásmentes keveredésre. A kvótarendszer szerinti, felső plafon nélküli ráadás pedig valószínűleg sokaknál kiverte a biztosítékot. Azt természetesen nem állítom, hogy kizárólag ez lenne a mozgatórugó.

    "Amúgy a leginkább "bevándorló sújtotta" London 75%-ban a maradásra szavazott."
    A kor helyett érdekesebb demográfiai adat lenne a származás szerinti összetétel vizsgálata. A kor szerintit továbbra is propaganda húzásnak tartom (féligazságok szelektív hangsúlyozása).

    U.I.: A linked hibás... feltéve, hogy annak szántad.

    (#31) Malibutomi: "A bevandolas nem az EU miatt van."
    Nem írtam olyat, hogy kizárólag amiatt lenne. Viszont olajat önt a már meglévő tűzre.

    [ Szerkesztve ]

    ▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

  • HookR

    addikt

    válasz solfilo #34 üzenetére

    "Te tényleg azt hiszed, hogy néhány ezer menekült miatt akarnak kilépni az EU-ból?"
    vs.
    "Azt természetesen nem állítom, hogy kizárólag ez lenne a mozgatórugó."
    Még csak olyat sem állítottam, hogy ez lenne a legfőbb. Arra reagáltam, hogy itt néhányan élből ostobának igyekeztek beállítani az időseket. Egy ilyen állítás túl sarkos ahhoz, hogy igaz legyen.
    Nyilván megvan mindenkinek a maga érvrendszere, még ha azt részletező cikkeket elektronmikroszkóppal is kell keresni a média fősodrában.

    "Mondataidból úgy tűnik, mintha a UK nagy bajban lenne, amire a megoldás kiugrani az EU-ból."
    Még csak most olvasgatom a testvér topikot, de előbb nevezném ezt a cikket informatívnak és olvasásra érdemesnek, mint az általad linkeltet, amit röviden leginkább úgy lehetne összefoglalni, hogy mindenki hülye és/vagy tanulatlan és/vagy túl öreg (és hát akkor már kimondatlanul is nyilván szenilis), aki a kilépésre szavazott. Nem tudom te hogy vagy vele, de ahhoz, hogy egyáltalán picit is elfogulatlannak lehessen tekinteni, minimum meg kellett volna világítani a másik oldalt is, megemlíteni néhány lehetséges és valószínű érvet a kilépés mellett. Illetve akkor már Clintonné szennyesét sem agyonhallgatni, mert vele aztán nem csak annyi a probléma, hogy nem illik hozzá az elnökség magasztos karaktere. És akkor nagyon finoman fogalmaztam.

    "Miközben egy nem végig gondolt választási blöff sikerült nagyon rosszul ezzel a szavazással."
    Ez hitkérdés. A magam részéről nem tartom túlontúl valószínűnek.

    "#22-t is kár ide keverni, nem válaszoltál a hsz-ének második felére, csak fiatalság médiabefolyásoltságának minősítetted. Jó hogy nem azt mondod már, hogy Ukrajnában nem zajlik háború. :F"
    Az ukrán felfordulást Orosz expanziós agressziónak titulálni színtiszta propaganda. Az "úgy kezdődött, hogy a másik visszaütött" érvelés tipikus esete. A részletek kapcsán persze meglehetősen nagy a ködösítés, de a kiindulási és kimeneteli állapotokból, illetve néhány köztes mozzanatból sokkal inkább egy szervezett, jól bevált (és a történelem során már sok évtizedes múltra visszatekintő) USA forgatókönyv szerinti puccs képe rajzolódik ki, mellyel egycsapásra lecserélték a regnáló kormányt és a nagyvállalatok vezetői garnitúráját az USA stratégiai érdekeit kiszolgálókra (vonatkozó keresési kifejezésnek ajánlom például: "gazdasági bérgyilkos").
    Ilyen esetekben sose azt kell nézni mit harsog a média, hanem hogy ki profitál az eseményekből ("follow the money"), illetve ki az, akinek egyáltalán nem érdeke. Ha valakinek, az Oroszoknak hiányzott a legkevésbé ez a darázsfészek az előkertbe, amikor az EU-val épp kezdték szorosabbra fonni a gazdasági kapcsolatokat. A szankciók rosszkor jöttek és hátrányosan érintik mindkét felet. A krími katonai támaszpont elvesztését stratégiailag nem engedhette meg magának Oroszország, az egy kiprovokált, kényszerű, megelőző (és mellékesen népszavazással megtámogatott) lépés volt. A médiában persze a szokásos démonizálással fűszerezve.
    Csak tedd fel magadnak azt a kérdést, hogy melyik nemzet hadseregének jelentős hányada állomásozik a világban szanaszét szórt támaszpontokon? Kinek az érdeke a NATO-t egészen az Orosz határig kiterjeszteni a korábbi békemegállapodások ellenére? Mely ország igyekszik katonailag körülkeríteni a másikat?
    Erről rengeteg írást találhatsz a neten, ha tényleg érdekel. Hadd ne kelljen esszét írnom!

    [ Szerkesztve ]

    ▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

  • HookR

    addikt

    válasz solfilo #42 üzenetére

    "Miért hitkérdés a választási blöff?..."
    Rendben, utánaolvasva elfogadom, hogy ebben a kérdésben nem volt igazam. Számomra ugyanis nem derogáló elismerni. ;)

    Mint írtam, a fő mozgatórugó a szuverén döntéshozatal visszaszerzése.
    Ez a te olvasatodban amúgy mit jelent?: "When he promised the referendum, in 2013, Cameron said it would "settle this European question in British politics" once and for all.

    He told voters he would forge a new deal between Britain and the EU that would make remaining an attractive prospect. At a Brussels summit in February, he won changes to welfare benefits that he said would reduce immigration and an exemption for Britain from the EU's commitment to "ever-closer union" - a phrase that stirs images of a European super-state in some patriotic British hearts.

    But many voters proved resistant to Cameron's message that Britain is stronger, safer and more economically secure within the EU than it would be outside it.

    The concessions he gained were dismissed as paltry by "leave" campaigners, who said they would do little to limit immigration from other EU nations because the bloc guarantees free movement among member states. It's a subject that resonated with many voters, who have seen hundreds of thousands of people come to Britain over the past decade from new EU members in eastern Europe." - forrás

    "Áruld el kérlek, hogy jön ide Clintonné? Mi köze a brit kilépéshez?"
    Te citáltad ide az indexes cikket (feltételezem, hogy el is olvastad), aminek a legfőbb érve, hogy a kilépésre a jólétbe belehülyült emberek szavaztak. A cikk színvonalát és indíttatását jellemzi az egyoldalú megvilágítás mellett az elmaradhatatlan Trump fricskázás. Persze szigorúan pártatlanul, hisz Clintonnéról aztán nem derültek ki cifrábbnál cifrább dolgok, így semmi okuk sincs másra szavazni. Csak az, hogy meghülyültek. :U
    Aztán miután ezt írtam...: "...ez ellen csak folytonos, több forrásból történő informálódással és az információ tárgyilagos megszűrésével lehet védekezni..."
    ...még te szúrod oda, hogy: "Lehet nem csak állami milliárdokkal kitömött Századvég írásokat kéne olvasni."
    Hát gyönyörű, mondhatom. :U

    "Orosz expanziós agresszió nem propaganda."
    A féligazságok saját szájíz szerinti tálalása nekem annak tűnik. Persze, ha valóban érdekelne, már rég utánaolvastál volna...

    ▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

  • HookR

    addikt

    Látókör szélesítéshez ezt a videót is érdemes megnézni: BREXIT THE MOVIE

    ▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

Új hozzászólás Aktív témák