Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • meszi85

    csendes tag

    válasz crazygamer #9025 üzenetére

    2 év gyári garival ne vegyél gépet! Nézd meg az ajánlott Beko-kat, asszem tart még az 5 év gyári gari promóciójuk. (Az ELIN valószínűleg egy átcímkézett Beko.)

  • meszi85

    csendes tag

    Üdv, leírnám az én mosógép vásárlásom eredményét, hátha másnak jól jön.
    Megdöglött a 2006-os gyártású Bosch Classixx 5 (WAA24260BY) elektronikája, új gép vásárlása mellett döntöttünk. Kb. 100-110K szántam rá, elöltöltős legyen.
    1. Miele: legjobb, legdrágább ár miatt kiesett, használtat nem akartam.
    2. AEG: Elektrolux átcímkézve szinte + számomra felesleges technológiák + kb. 15% felár Elektroluxhoz képest + ajándék fürdőköntös + 1 év gari miatt kiesett.
    3. Elektrolux 1+2 év gari most (tavaly volt 1+3 év is),
    Electrolux EW6F429B --inverteres---9kg/1200 centri, dob: 68liter ----117K akciósan
    4. Bosch: 6-os széria ajánlott olvasottak alapján (a legolcsóbb 6-os Bosch WAT24440BY---inverteres----8kg/1200----dob űrtartalma: 63 Liter --2 év gari ---134K) ár miatt kiesett
    5. Beko: sok jót olvasni róluk, 5 év gari, itt dob méretet nem találtam sehol, ezeket néztem: Beko WMY81483LMB2 -----inverteres 8kg/1400 ?L----124K (az akcióról lekéstem 100K is volt)
    Beko WMY 91443 LB1-------inverteres 9kg/1400 ?L----133K ár miatt kiesett, ezek ajánlott típusok
    6. Gorenje: 3 év gari, nem túl népszarű márka, szerintem kevesen veszik (valószínű a konyha cuccaikról híresebbek), de szerintem rendben vannak. Itt ezeket néztem, ajánlottak:
    Gorenje WEI843 ----inverteres 8kg/1400 dob: 54L + GŐZFUNKCIÓ!!! 105K akcióban
    Gorenje WEI823 ----inverteres 8kg/1200 dob: 54L ------107K
    Gorenje WA946------inverteres 9kg/1400 dob: 64L ------131K ár miatt kiesett
    7. LG: nem néztem meg a kínálatot, csak az itt olvasottakat tudom ismételni (direct drive inverter motoros ajánlott, de csapágyazás, szimmering gyenge az LG-kben).
    Pillanatnyilag Magyarországon , az LG -nek van a legjobb és a leggyorsabb szervize. 2 év gari.
    Ettől még biztos van ajánlott típusuk!
    8. Samsung, Whirlpool: nem néztem meg a kínálatot, de itt a Prohardveren nem igazán ajánlottak.
    Ettől még biztos van ajánlott típusuk!

    Szerettem volna nagyobb kapacitású gépet venni (ha jól olvastam a minél nagyobb dob űrtartalom ajánlott, ezek szélesebb gépek!!!), de azt vettem észre a 7-8kg gépek ~54L dob űrtartalommal rendelkeznek, a ~9 kilósnál volt szint lépés ~63-68L. Az inverter motor nem volt létszükséglet, de már nincs nagy felára és 10 év garit adnak általában rá. Beko, Gorenje, Elektrolux volt először nálam a sorrend, végül az Elektrolux EW6F429B lett a +2 év gari és a dob méret miatt. Később írok a gépről is. Érdemes várni promóciókra pl. AEG 1+3 év, Bosch 2+3 év gari.

    [ Szerkesztve ]

  • meszi85

    csendes tag

    válasz SharpSA #9139 üzenetére

    Az az LG viszonylag friss modell(2019 07. hó), kevés véleményt fogsz róla találni.
    Itt van egy: [link]
    Bosch-nál a Serie 6-ot szokták ajánlani (6-os széria már műszakilag is jobb, 4-es még jó, ellene szólhat a drágább alkatrész ár).
    Ez szerintem most megéri: Bosch WAT24440BY 114K ingyenes házhoz szállítással. [link]

    [ Szerkesztve ]

  • meszi85

    csendes tag

    válasz stickermajom #9168 üzenetére

    Az adott kritériumoknak az említett Beko felel meg a legjobban (figyelj, mert van LB1 és LMB1 variáció is, nem tudom mi a különbség).
    Beko WMY 91443 LB1 ---inverteres 9kg/1400 dob:?L 5év gari----136K szállítással

    8kg-ban esetleg ezt nézd meg, 3 év gari:
    Gorenje WEI843 ----inverteres 8kg/1400 dob: 54L + GŐZFUNKCIÓ 105K akcióban szállítással
    Árban azért elég nagy az eltérés.

    A meghibásodott Electrolux hibáját leírhatnád pontos típus névvel, mivel nem egy régi gép.

    [ Szerkesztve ]

  • meszi85

    csendes tag

    válasz stickermajom #9170 üzenetére

    száMítógépet? :))
    Valószínűleg rá, bár lelóghat róla.
    Mérd le a szárítógéped méreteit, de fontosabb a szárítógéped lábainak távolsága (általában beljebb vannak) és hasonlítsd össze a mosógép méreteivel (SZx M x M): 60 × 85 × 54,5 cm.
    Léteznek összeépítő keretek is gyárilag, de itt fórumon többen csináltattak munkalapot a két gép közé + spaniferes rögzítés.
    Keress rá a "láb" szóra a topicban.

  • meszi85

    csendes tag

    válasz meszi85 #9131 üzenetére

    Kis beszámoló a gépemről Electrolux EW6F429B kb. 2 hónap használat után:
    -külső anyaghasználat jó
    -tekerő gomb érzetre jó
    -érintő gombok nem a legjobbak, nem mindig veszi be elsőre
    -Made in Poland (ez nem tudom előny-e vagy hátrány)
    -inverter motor nekem elég halk
    -a dob űrtartalma 68 liter (ez szerintem nagyon szuper)
    -az ajtónyílás nagy 31cm (be és ki pakolásnál nagyon jól jön)
    -centrifugálásnál semmit nem mozog (gondolom köszönhető a 74kg)
    -800-as centrin is elég szárazak a ruhák
    -érdekes, hogy a gép alja is burkolt, ez lehet jó is és rossz is (gondolom a hangszigetelés miatt, de ha ereszteni kezd a gép ez a tálca felfogja a vizet és nem látod meg) és így nem tudtam megnézni hogy a dob bontható-e
    -ami a legfontosabb a mosási eredmény nekem megfelel
    -TimeManager-t használom így kb. 1,5 órásak a programok
    -kiterjesztett garit regeltem, másnapra küldték
    117k volt szállítással, mindent egybe véve elégedett vagyok.

    #9313 herrká
    amit néztél ugyan ez, csak kisebb 8kg, kisebb dobbal (53 liter), kisebb külső méret, +fehér ajtó
    #9318 Mentior
    amit néztél ugyan ez, csak nagyobb 10kg, dob ugyanakkora, az éves vízfogyasztásban van különbség: vízfogyasztás 11790 l/év, az enyém 10390 l/év

Új hozzászólás Aktív témák