Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • waverider

    senior tag

    válasz proof88 #162 üzenetére

    köszi a cikket! :R
    engedtessék meg a fonákolás és bocsi a kósza felvetésért, de nálam is vmi hasonló pánikbetegségre gyanakodtak, de semmit nem találtak 6-7 évig és olyan nagyon kiütve sosem éreztem magam... de mégis nagyon be voltam ijedve, nem mellesleg nálam sok indokolatlan orrvézéssel is párosult.
    aztán egy nap megismerkedtem egy kedves, idős röntgenszakorvossal és a következőket mondta:
    következő hétfőn eljössz hozzám egy nyaki gerincröntgenre.
    először meglepődtem - végiggondolva, hogy aktívan és versenyszerűen sportoltam évekig kb. ide nekem az oroszlánt is (magyar) virtusban - de aztán a kedvesem unszolására mégis elmentem.
    na és tudjátok mit?
    kiderült, hogy az egyik oldalon porckinövésem van. nem lett, hanem mindig is volt, genetikailag!
    ez a mai fiatoloknál egyáltalán nem ritka - mondta a doki - de sokszor ki sem derülő kis genetikai bibi okozta az egészet, ami végülis teljesen érthető, hiszen ez a porckinövés nyomta illetve akadáyozta az ereket és azok működését. mint tudjuk a nyaki erek, nagy jelentőséggel bírnak. tehát ez váltotta ki az ujjak/kar zsibbadását, ez volt felelős a szívszorongás/szívdobbanásokért, szédülés/rosszullétekért, nagyon ingadozó vérnyomásért, az ezekből eredő hasi panaszokért, stb.
    mivel aktívan sportoltam előtte, valószínúleg a mozgás és a fiatalos szervezet mindig adta, hogy a porc megfelelően kopott, idomult, és nem bántotta az ereket sem. majd pont mikor abbahagytam, és egyáltalán semmit nem csináltam, akkorra lehetett az első tüneteket is jegyzeni.
    szóval ami a lényeg: ez a kis genetikai hiba és az aktív sporttal való leállás - nem lustasági okokból - okozta az egészet és nem a pánikbetegség. nem mellesleg erősen problémás gerincoszlop vagy vázrendszer is képes hasonló problémákat okozni a doki szerint, de ezzel az orvosok többsége sincsen tisztában és máshol - pl. szívtájék - keresik a problémát...
    ha gondolod, menj el Te is röntgenre és pl. ússz háton (mell tilos - a nyak felszegése miatt) többet.
    :R :R :R

    [ Szerkesztve ]

    Informatikus csemete mondókája: ZIP ZIP csóka, vak vARJúcska. A Windows 2 dologtól akadhat ki: az egyik önmaga, a másik bármi más. Donald billentyűzetet használ, Mickey egeret. A WORD elszáll, az írás megmarad.

Új hozzászólás Aktív témák