Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fgordon

    senior tag

    Sziasztok!

    Csak összefoglalva annyi, hogy hosszú távon jól akartok hallani, akkor NE használjatok fülbe dugható eszközöket lehetőleg sehogyan (esetleg nagyon halkan, bár akkor meg zsírosodik a füled és növekszik a baktériumtenyészet ott bent, a bezártság miatt, ami növeli az esélyét, hogy bármi baj lesz), bármilyen más eszközöket sem a fülre téve HANGOSAN. A lényeg, hogy több hallásvizsgálót is ismerek, és bizony az a helyzet leegyszerűsítve, hogy ha a füledben "azok a kis halló bolyhok" sérülnek a hangerő miatt, azok SOHA nem regenerálódnak. A hangos zene egyre írtja azokat a bolyhokat, maradandóan, szépen lassan. Egyre több a rosszul halló fiatal, főként a fülbedugós cuccok miatt. Ez más, mint az öregkori halláscsökkenés.

    Egy vicc zárásnak, ami már egyre több embernek a valóság:
    - Milyen a hallása?
    - Római katolikus.

    ▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

  • fgordon

    senior tag

    válasz Xaels #28 üzenetére

    Én csak leírtam, amit a 30-40 éve kifejezetten halláskárosodással foglalkozó szakemberek mondtak, mint segítség. Azt kezdesz ezzel az információval, amit akarsz. Te életed, te tüled :K Részemről a téma lezárva. Azoknak szólt, akik nem tudják biztosan, hogy mi a jó a fülüknek... :R

    ▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

  • fgordon

    senior tag

    válasz nemlehet #31 üzenetére

    Köszönöm az infókat. Akkor mondom máshogy: Az elmúlt ~15 évben nagyon sok 20-30 éves embernek kell hallókészülék, és bizony a hallókészülék vásárlása közben mondták, hogy hát mégsem volt jó ötlet fülhallgatóval vagy egyéb módon bömböltetni a zenét. Tehát amit írtam, már egy megtörtént, mint tény írom, hogy egyre több fiatalnak kell hallókészülék, legalábbis Magyarországon. Külföldi audiológusokkal nem beszélgettem erről.

    Evolúció: Lehet, majd pár süket generáció múlva kialakul, hogy a fül bírja ezeket hosszú távon, de jelenleg nincs így. Még 2000-ig főként a nyugdíjasoknak kellett csak hallókészülék (a ritka betegségek és a munkahelyi vagy egyéb balesetektől eltekintve), onnantól kezdve egyre több nem nyugdíjasnak is kell, mert sérült a hallásuk, és nem a betegségek miatt romlott az arány.

    A hallókészülék amúgy nagyon jó üzleti lehetőség, a jobb hallókészülék több száz ezer Ft-ba kerül és nem a végtelenségig bírja, kell bele rendszeresen elemet venni, vizsgálatokra járni, egyre több az ilyen cég, aki ezzel foglalkozik.

    ▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

Új hozzászólás Aktív témák