Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mike1334

    veterán

    válasz Воланд #93 üzenetére

    A "szakmai" cikk, amihez a hozzászólások érkeznek, arról szól, hogy amennyiben nem adnak el x db telefont, lehet, hogy befejezik a gyártást. Akkor engedtessék már meg, hogy az ár is téma legyen. Majd, hs a priv megjelenése előtt is hosszú sor fog állni a bejárat előtt, és mindenki azon izgul, hogy az elsők között adhassanak ki 200e ftnál is többet, akkor majd nem lesz vita az ár, hiszen viszik, mint a cukrot. Nyitó nap 13 millió? Nem egy év alatt 5. A oneplusról és a többiről már ne is beszéljünk..

    ...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

  • mike1334

    veterán

    válasz Воланд #95 üzenetére

    Évek óta csökken az eladások mértéke, tavaly 5.8 milliót adtak el..ebben benne vannak az előfizusok is ugye? Ez a teló se nagy újítás így első blikkre, kicsit önkritikát kellene gyakorolniuk és valahol elkezdeni a versenyképessé válást...Nézd a Xiaomit..mikor alakult? Hol tart most? Jajj a BBnek, ha koppintni kezdik s formatervük :) (tudom a sotf a tuti a bb-nél)

    ...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

  • mike1334

    veterán

    válasz Воланд #97 üzenetére

    Végülis csak a föld lakosságának 18%-a..:) ha a samu megvenné egy az egyben a xisomi termékpalettáját, ráraknák a samsung nevet megvennék az emberek másfélszeres áron? Igen, mert samu. Ua az iphone. Miért? Mert megtehetik. Az apple a hype miatt, a samu meg fele hype, fele heti új készülék politika miatt. A bb hány telót ad ki egy évben? És mekkora a hype körülötte? De nem vagyok marketing végzettségű, ők biztosan tudják mit csinálnak, nem féltem őket. Ez mind csak saját laikus meglátás.

    ...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz Воланд #95 üzenetére

    A BB esetén épp hogy már nem. Ha jól emlékszem pár éve volt egy időszak, amikor egy nagy bukás miatt kiszórták olcsón az akkori BB telefonjaikat a szolgáltatók és bejelentették, hogy nem forgalmaznak több BB telefont. Ezen össze is ugrottak a RIM-el (vagy BB-vel). Azóta talán az USA-ban csak 1 szolgáltatónál kapható újra. Nálunk ha jól tudom már egynél sem.

    Az árat akkor sem lehet kiszedni a képletből, ha szolgáltatónál veszed a telefont, mert az beépítésre kerül a konstrukcióba és készülékrészletet fizetsz és/vagy egy durva havi számlát. Vagyis két 150 ezres telefonnak közel ugyanannyi lesz a havidíja, ugyanazzal a csomaggal, ergo megint csak az dönt, hogy közepes hardver, vs felső-prémium kategóriás hardver.

    A WP is akkor indult meg jobban, amikor piacra kerültek a sokkal olcsóbb belépő és középkategóriás telefonok és azok már induláskor is olcsók voltak. Nem véletlen, hogy most a Microsoft a 950 és 950XL mellett egy "belépő" szintű 550-es telefont is bejelentett 139 dollárért. Az Apple és az iPhone külön állatfaj, a többieknél viszont rengeteget számít, több szempontból, hogy az utcára, iskolákba, munkahelyekre kerüljön, lássák, kipróbálják, mutogassák, terjedjen és minél többen használják, annál kifizetődőbb rá alkalmazásokat fejleszteni. A RIM-BB ebben is hibázott, mert minden telefonját drágán dobta piacra...még azokat is, amik most már kedvezőbb árral rendelkeznek. Lassan az átlag USA beli fiatal - akik rengeteg telefont vesznek - nem tudja, hogy mi az a BB, mi a jó benne - mert nem találkozik olyannal sehol.

    Kell utód a Q5-Q10-Q20 telefonoknak, de az ársávjához illő hardverrel, kamerával, vagyis lehet drága, de akkor villantani is kell valamit. Ha tényleg androidra váltanak, ott olyan kemény ár és specifikáció háborút kapnak a nyakukba, amire szerintem nem is számítanak.

    Szerintem részben tovább kellene vinniük a saját OS-t, a qwerty vonalat és megtolni a szekeret néhány olcsóbb, nagyon jó ár-érték arányú telefonnal. Mondjuk a következő updatelt Q5 startolhatna 35k alatt.
    Ezt még akkor is be kellene vállalniuk, ha nem fognak azokon a telefonokon semmit.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • FozzieBear

    csendes tag

    válasz Воланд #119 üzenetére

    És ezzel megdőlni látszik az elméleted, hogy nem számít a készülék teljes ára, mert úgyis szolgáltatókon keresztül veszik meg a consumerek, előfizetéssel. Dehogynem számít: a szolgáltatóknak igenis számít.
    Mert a szolgáltató teti zsebre vagy nyeli le a különbözetet. Ez különösen USA-ban igaz, ahol van három árkategória, és a kategóriákon belül a fogyasztóknak egy árban van minden készülék, függetlenül azoknak a valódi árától.
    De a szolgáltatók nem egy árat fizetnek értük a gyártóknak. Így pl nettó veszteségeget kénytelenek elszenvedni például az iphone-okon, de nem engedhetik meg maguknak, hogy ne legyen a kínálatukban iphone.
    Azzal viszont nem veszítenek egy árva ügyfelet sem, ha a BlackBerry hiányzik a listáról. Azt fogják felvenni a kínálatukba, ami vagy olyan népszerű, hogy jelentős ügyfélforgalmat generál, vagy olyan jutányos áron tudják megvenni, hogy jókora haszonnal tovább is tudják passzolni.
    Viszont egy drága, de tömeges igényt nem generáló készülékkel semmi értelme vesződniük.

  • Látnok

    aktív tag

    válasz Воланд #43 üzenetére

    Szervusz(?) Woland!

    Igen, ezt mondta. Már vártam mikor jössz ide trollkodni. Érdekes, hogy még mindig ez az egyetlen örömöd. Értem Én, hogy neked csak a WIN az isten (aki mint tudjuk a mobil kommunikáció úttörője, a legkedveltebb rendszer az egész iparágat megszégyenítő eladási adatokkal, és persze a tökéletes überelhetetlen rendszerrel...jah nem..ez nem is így van), de miért is kell vajon neked mindenhez ilyen megjegyzést hozzáfűzni? :F

    A sátán két legerőteljesebb eszköze az elterelés és a megtévesztés. Ne terelődjön el a figyelmed és ne hagyd magad megtéveszteni!

  • Látnok

    aktív tag

    válasz Воланд #149 üzenetére

    Nos, ez igen! Szeretnék ismét gratulálni ahhoz a szellemi magassághoz, ahová sikerült eljutnod. :R

    Mára elérted azt a szintet, amit eddig csak néhány teljesen elvakult apple hívő tudott teljesíteni. Ezek után szerintem minden gondolatod megkérdőjelezhetővé válik, még azon a területen is (WIN), amelyen "elvileg" tudással is rendelkezel.

    Köszönjük Emese Woland! :C

    A sátán két legerőteljesebb eszköze az elterelés és a megtévesztés. Ne terelődjön el a figyelmed és ne hagyd magad megtéveszteni!

Új hozzászólás Aktív témák