Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #06658560

    törölt tag

    válasz Abu85 #13 üzenetére

    nem érted. Nem a GPGPU-val van a bajom, hanem a heterogenséggel. Melyik kód képes azonos hatékonysággal futni a processzor mikroarchitektúrán, s a gpu mikroarchitektúrán? Az, hogy skálázhatóság egy buzzword, mint a processzorok teljesítmérnynövekedés´3enek kényszerü tartása egy dolog. De a feladatok jellegükböl adódóan inkább egyik, vagy másik rendszerrel oldhatóak meg hatékonyan. Teszemazt FEA, GPGPU-ra termett. De Egy CAD modell átlalános értelemben meg procira való, hisz nem tudod hol párhuzamosan számolni az alkatrészt. Render megint gpgpu. Az meg, hogy majd a magasabb programozói siznt eldönti, hogy akkor min fusson, hát, a hatékonyságot figyelembe véve nem feltétlen a józan paraszti ész megoldása.

  • #06658560

    törölt tag

    válasz Abu85 #15 üzenetére

    Van olyan eset, amikor két, teljesen eltérö adatfeldolgozási folyamatnak kell ugyanaz a csekélyke adatmennyiség? Mikor fordul elö, hogy a kód ugrálni tud, vagy variálódik a két alkalmazástípus között? Tudtommal maximum kifejezetten erre készített demókódok esetén. Valós flehazsnálásnál van, amikor egyik, avagy másik a jobb?

    tudom, önzö hozzáállás, de felhasználóként engem pont nem érdekel a befektetett munka, a teljesítmény ellenben annál inkább. Ergo megfizetem a célkódot, ha jobb teljesítményt nyújt. A jelek szeritn pedig azt nyújt. Itt most mindegy, hogy magasabb felületen majd az apu megmondja min fusson, vagy eleve megírják a gpgpu szerint, ha jobb, megfizeti a vevö. S a heterogén rendszer a hülye kivitele miatt fog akkor folyamatosan gyengébben teljesíteni bármely odlalon a tisztán oda írt kódokhoz mérten, valamint hardver odlalról is a prociba pakolt vga sosem lehet elég erös, illetve ha a vga-ba pakolunk procit, akkor az meg fölös kiadás lesz a végén.

  • #06658560

    törölt tag

    válasz Abu85 #17 üzenetére

    Nem vagyok benne biztos, hogy a HPC, Workstation szegmens ezt ennyiben hagyja, s csak így elfogadja, hogy rájuk eröltessék. ok, hogy midnen árszegmensben lesz valami kretén apu, de a végfelhasználót pont nem érdekli, ha neki erös gpgpu teljesítmény kell minimális prociteljesítménnyel, esetleg fordítva, mert olyna alkalmazásai vannak. Ha ne adj isten meg erös cpu és gpu is kell, akkor meg a tdp limit fogja megfogni a rendszert.

    Otthon pistikének oly mindegy mi ketyeg, de egy cégnél, ahol megéri megvenni a fireprot, quadrot, teslát, ott kötve hiszem, hogy az apu nagyon labdába tud rúgni a hibrid lelkével és megkötéseivel.

  • #06658560

    törölt tag

    válasz Abu85 #19 üzenetére

    Asszem HPC alatt mást értünk. Illetve alapvetöen a napi munkámból adódó területeken más jön elsöként képbe ezért gondolkodom máson. A számomra jobban meglevö hpc terület a kvázi kevés bemenö adatból gyárt sokat, így a kezdeti memóriaigénye nem akkora, mint a késöbbi, vagyis egy marha nagy memóriával megpakolt DGPU hatékonyabb tud lenni a végére, hisz nincs sok PCI-e adatmozgatás.

    A sokfoglalatos deszka s azt pakolok bele ami kell, na az jöjjön nagyon gyorsan már.

Új hozzászólás Aktív témák