Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gyugyo79

    addikt

    Rapsberry Pi -vel kezeli a HDMI CEC -et így pld. hdmin összekötött TV távirányítójával lehet irányítani (Samsung TV-vel biztos működik). A tv usb portjáról kapott áram elég neki így amikor a TV bekapcsolásra kerül bekapcsol a RPi is mire egy mostani "okos TV" be bootol addigra az OpenELEC is a RPi -n. Kezeli a különböző TV streaming servereket. pld.: dreambox, dvbviewer rec service, de akár egy routeren futó Tvheadend is. Így akár egy központi helyen lévő TV szerverről lehet a lakás több pontján is TV-zni, filmet nézni, zenét hallgatni. Az hogy ki mit ír a sebességről az szerintem változó is lehet az első generációsak is elműködtek (de azért kellet tuningolgatni, hogy pld. XBMC menü sebesség, csatornaváltás vállalható legyen) de az újak messze gyorsabba és vállalható sebességük főleg ha a 512MB -osat veszi meg aki multimédiázni akar. A hátrány, hogy azért kell vele bütykölgetni, barkácsolni mire össze áll rendesen.

    [ Szerkesztve ]

  • gyugyo79

    addikt

    válasz Mardel92 #22 üzenetére

    A HDMI-CEC a HDMI csatlakozón keresztül biztosított protokoll. Gyártónként változik a neve a Samsungnál Anynet+ fantázianéven fut. Ezt bekapcsolod a TV-n az megtalálja a kompatibilis eszközöket (ha vannak) utána a TV távjával lehet irányítani az így kapcsolt eszközöket (HDMI csatin át és ha a tv-n az van kijelölve mint forrás) változó, hogy melyik eszközzel milyen és mennyi funkció érhető el. Én csak teszteltem egy barátomét akkor a Samsung TV-vel az irányító gombok az ok gomb a play, pause, stop és a vissza gomb parancsait vette az eszköz így az XBMC-t teljesen jól elirányította. Nálam már minden TV tud DLNA-t és egy központi szerveren futó DVBViewer rec service és egy serviio DLNA szervere kiszolgálja őket így végül nem vettem meg a + kütyüt pedig baromira tetszett és sokkal hamarabb vennék egy ilyet mint egy bármilyen media lejátszó kütyüt mert ha sok idő ráfordításával is de ezen tényleg minden összehozható nem kell kompromisszum kötni max. a ráfordított idő kérdéses, hogy megéri e :)

Új hozzászólás Aktív témák