Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sparks

    senior tag

    válasz vitezlejszlo #16812 üzenetére

    Nagyon köszi az infót (és a veszélyes mutatványt) :DDD ! Ez a működés nem nevezhető hibátlannak, de ugyanakkor úgy néz ki, hogy ez valóban szoftveres probléma lehet és nem hardveres. Volt anno a Samsungnak is egy olyan szoftvere, ahol egyszerűen nem mentek a Glonass holdak. Aztán fél év után javították... :DDD
    Na most akkor tényleg tanácstalan lettem, mert ha cserét kérek és az is ugyan ezt fogja csinálni, akkor kitépem az amúgy is kevés hajam, várok rá 3 hetet és kiperkálok a szállításra 6-7 ezer forintot.
    Kimentem egy teljesen nyílt terepre az előbb és vártam pár percet, összehasonlítottam a 2 GPS-t, az eredmény így néz ki:

    A probléma a szürke csíkokkal van, azokat a holdakat egyszerűen nem veszi figyelembe az OPO.
    No meg persze konstans módon kevesebb holdat lát, de ez a legkevesebb.

    Elismerem normál viszonyok között használható a GPS, de egy picit árnyékosabb helyen, magas házak között ez már igen csak problémás lehet. A legszembetűnőbb pedig az, amikor kifejezetten rossz viszonyok között használom, ilyenkor a Samu talál jelet az OPO viszont nem.

    Akkor nyugodjak bele, hogy az OPO GPS része ennyivel karcsúbb, mint az S4-é? :O
    Ez nem jó hír.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák