Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • micafighter

    nagyúr

    válasz axlfsi #1089 üzenetére

    :R Köszönöm szépen :) Nemrég egy kedves anoním fórumtársunk meglepett egy meghívóval, így sikerült rendelnem egy 64GB verziót, ha minden igaz, már úton is van :) A telefont a német mailboxde címre rendeltem, ehhez a részletes segítséget ismételten köszönöm axlfsi fórumtársunknak :) A telefon ára 299 € volt, az expressz szállítás a német címre 4,99 €, így összesen 303.99 €-t, azaz durván 303,99*315 = 95756,85 forint volt a telefon, erre pedig még rájön a mailboxde szolgáltatásának költsége. Mailboxde-nél több féle szállítási módot lehet igénybe venni, én mindenképpen olyan szállítási módot javasolnék ami legalább a telefon értékéig biztosítva van. Én személy szerint a Geis Parcel & GLS módot választom, mivel érdekes mód ez a legolcsóbb expressz szállítási mód, ugyanakkor a leggyorsabb is, és 1000€ értékig biztosítva van :) A Geis Parcel & GLS szállítás költsége 14,48 €, erre rájön még a mailboxde haszna ami 2,8 €, továbbá paypalon fizetve ránk van hárítva a paypal jutaléka is, ami +1.98% +0.41 EUR, így összesen ennyit kell fizetni: (14,48+2,8)*1,0198+0,41 = 18,04 €, ami kb 5-6 ezer forint :)

    Az egyik barátomnak megígértem, hogy neki is szerezek egy ilyen telefont, ugyhogy igazából még egy meghívóval lehetne nekem és a barátomnak segíteni :B

    Én már feladtam a rendelést az én telómra de azt nem tudom, hogy kapok-e majd osztogatható meghívót, ha igen akkor mikor, de ha kapok, és a barátomnak még nem lesz 1+1-e akkor egy meghívót az ő részére felhasználok, a többi jön ide ;)

    Azoknak a fórumtársaknak, akik meghívót szeretnének kapni, illetve azon fórumtársaknak, akik meghívót szeretnének adni más fórumtársaknak, számukra támadt egy elég jó ötletem, amit az összefoglalóba bele fogok venni :)

    Ha jól tudom akkor egy moderátornak kell elküldeni az elkészített összefoglalót, ha valaki megsúgja nekem, hogy ez pontosan hogy megy, akkor holnap elkezdem összeállítani az összefoglalónkat :)

    Ilyen témákra gondoltam az összefoglalóban:
    1) a fentebb említett meghívók szétosztásához a fórumozók között egy egyszerü de hatékony rendszer ismertetése,
    2) hogyan szerezhető be a telefon és mennyiért, -> itt például a garanciára is kitérve, továbbá a global és a kínai verzió különbségeire,
    3) kiegészítők (később tapasztalatokkal bővítve), azok beszerzésének lehetőségei,
    4) Rövid iránymutató a telefon rootolásával, bootloader feloldásával, custom rom flashelésével, gyári és custom romok beszerezésének lehetőségeivel kapcsolatban -> ezekről majd részletesen egy cikk keretében kéne írni, túl hosszú lenne egy összefoglalóba ennyi mindent belezsúfólni.

    Mit gondoltok? :) A kiegészítőket is lehet talán jobb lenne külön cikkbe foglalni, így a kiegészítők és a tapasztalatok egy helyen lennének, nem a témában elszórva.

    Mindenféle segítséget szívesen várok, a cikkhez különösen például LógaGéza illetve más szakmabéli fórumtársak segítségét nagyon megköszönném, hogy egy egyszerű, érthető és minőségi cikket tudjunk készíteni a rootolás rejtelmeiben kevésbé jártas fórumtársaink segítségére :)

    Ha valakinek van bármi ötlete, véleménye, észrevétele, kérem jelezze, és mint említettem minden segítséget szívesen fogadok :)

Új hozzászólás Aktív témák