Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Shyciii

    veterán

    Unalmamban egy wc-n elkezdtem tesztelgetni a kamerát, és meglepőt dolgot tapasztaltam. Először is a környezet egy sárgás fényű izzó tejfehér búra alatt, az is félig koszos, tehát erősen low light környezet. Gondoltam letöltöm a két kedvenc kamera alkalmazást amit Oneplus One alatt használtam (CameraNextMod, Snapdragon Camera), és összevetem az OxygenOS 2.1.1-es gyári kamerával. Mivel ilyen környezetben elég nehéz értelmeset fotózni, ezért maradt a dombornyomott mintás wc papír :D
    De a lényeg:
    1. A gyári kamera, és a Snapdragon kamera képe sárgás színű, abszolút nem jöttek rá, hogy a színhőmérsékletet elbaxa az égő, és semmit nem kompenzáltak. CameraNextMod viszont észlelte, hogy "gond" van, és helyesbített, így a fotón a wcpapír szép fehér színű.
    2. Makró fotókat csináltam a wc papírról (elég kicsi a helység). Az eredmény: Gyári kamera alkalmazással eléggé homályos lett.Snapdragon Camera-val sokkal élesebb a kép. Belenagyítva még jobban látni, hogy jobban tudott fókuszálni. CameraNextMod fotója is sokkal élesebb lett, és belenagyítva is nagyon jól látszik, hogy legalább 3-4 fokkal élesebb lett a fotó. Egyszóval nincs fátyolosság.

    Tapasztalat. Az OxygenOS csapatának nagyon-nagyon van még mit tanulnia, mert a kamera szoftverük funkciók terén is el van maradva, de kis fénynél, kifejezetten rossz körülmények között rossz képet készít. Ellenben a CameraNextMod remek lett. Bár One-ra írták, de tökéletesen működik nálam is, és remekül teljesít rossz körülmények között! Egyszerűen nincs fátyolosság a fotókon. Még napos időben is kipróbálom most már, hogy milyen, de ha még erre is tud rátenni egy lapáttal...Mindenesetre én áttérek a gyári kamera alkalmazásról a CameraNextMod-ra a Oneplus 2 esetében is, mert ez a szoftver meg tudja mutatni, hogy igenis lehet jó képeket lőni rossz fényviszonyok között is ezzel az Omnivision szenzorral.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák