Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rusi

    senior tag

    Nos, a helyzet az, hogy nekem is jojózik a szemem (mind a négy), mikor a Voda listáját böngészem a változásokat keresve. Ráadásul külön van a Red és külön a Go/Go+ árlista, így gyakorlatilag kétszer is végig kell mennem a készülékeken. Erre jönnek ugye ezek az A-B-C-D-XYZDGTDHFTG kategóriák, amik aztán alaposan megkavarják az egészet. Mi több, a legújabb árlistán már csak a kategória betűjele van feltüntetve, a hozzá tartozó extra készülékdíj/kiegészítő havidíj (ki minek nevezi) már csak lent, az apróbetűs részben látszik. Az meg külön jó volt, hogy most az új listán megszűnt a "B" kategóriás Go+ csomag, már csak "C"-ig van ilyen, ezért sok telefonnál a "B" árak eltűntek és helyette a "C"-ben megjelent egy másik (magasabb). Nyilván nem azért tüntetem fel így az árakat, mert bárkit is meg akarok téveszteni, isten ments. Épp azért van odaírva a kategória jelölése és nem csak simán Go/Go+/Red (ráadásul a Rednél is többféle csomag van és mindegyiknél más havidíj jön ki azonos kategórián belül is...). Arról nem is beszélve, hogy a Voda már legalább kétszer kibővítette a kategóriák számát (régebben például nem volt "X" kategóriás Red, illetve a Go/Go+ csomagoknál egyáltalán nem volt ilyen rendszer), illetve már volt, hogy megváltoztatták az egyes kategóriákhoz tartozó kiegészítő díj összegét is. Így is egy ekkora változást egy lépésben megírni és felrakni az oldalra alsó hangon 1-1,5 órámat veszi igénybe. Ha még a kiegészítő havidíjakat is odaírogatnám (vagy mindenhol hozzáadogatnám a telefon egyszeri árához), akkor ez az idő kb. a duplájára nőne, ami nem igazán kivitelezhető a normál munkám mellett, mivel nekem se árt aludni, meg még más elfoglaltságom is akad. :D

    Mobilaréna (2010-2017)

  • Rusi

    senior tag

    válasz p2pp #30 üzenetére

    Azt megjegyezném, hogy a 4G-s kijelentésed nem igaz. Már minden csomagnál engedélyezve van nem csak a 4G, hanem a sávszélesség korlátozás is megszűnt. Ismerősömnek speciális flottás csomagja van, iPhone 5s-t használ és előbb a LTE jelent meg neki, majd kis idő múlva az addigi 5/1 Mbit-es limitálás is eltűnt és azóta száguld neki a net. A lakossági csomagokból pedig a korábbi Flow és a mostani MyTariff tarifák alapból, a kezdetek óta 150 Mbit-es, maximális sávszélességű 4G-vel működnek. Ezt kapta meg két fokozatban mindenki (előbb a 4G-t, aztán a full sávszélt). Persze ez nem azt jelenti, hogy mindig, mindenhol, minden körülmények között 150 Mbit a net, ez eleve egy elméleti maximum, de ideális és valós körülmények között 85-90 Mbit-et lehet mérni, az meg talán csak elegendő. Ja, és persze nem árt ám SIM-et cserélni, mert hiába van iPhone 6s-e valakinek, ha a 15 éves telenoros SIM-je van házilag beleoperálva nanoSIM-nek (találkoztam már ilyennel, nem is egyszer), akkor ott nem lesz se 4G, se 150 Mbit, akármilyen csomagban van.

    Mobilaréna (2010-2017)

Új hozzászólás Aktív témák