Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fairi

    addikt

    válasz Blizzardking #158 üzenetére

    "Az van srácok, hogy aki tud fotózni, az tízezerszeres szorzóval nyom a latba"
    ez igaz, de aki tud fotózni az tudja mit kell megosztani!
    Kép titka a rövid záridő,amihez vagy kell valami jól használható sportmód vagy jó automatika/manuális zárállítás lehetőség. Plusz sok-sok türelem.
    Összes tesztben szereplő mobil megoldja...Ez a mutatvány pár éve volt nehéz mobiloknak, de lézerAf meg fázispontos AF korában megy soknak.
    P9 itt elég nagy hátrányba van, mivel lencséi nem túl fényerősek, így sok természetes fény kell neki, addig egy fényerős lencsével rendelkező mobil s7 pl kevesebb fényben is megy a mutatvány.
    Natív fekete-fehér üzemidő hasznos (Bayer filter mozaik és problémái), de egyszerű képbeállítással minden mobil tudja.

    "kb 2x olyan éles mint az agyonhájpolt S7)."
    Raw üzemmódban elég széles korlátok közt lehet az élesítést állítani.

  • próbakocka

    senior tag

    válasz Blizzardking #176 üzenetére

    Mindamellett hogy az állításaiddal egyetértek, azt gondolom hogy a fotós, és a tök amatőr között létezik egy olyan emberfajta, aki próbál folyamatosan az igényesség irányába mozogni. Addig áll ott, amíg a kép használhatóvá nem válik, és (a tesztképekkel talán ellentétben) erre egyes mai telefonok alkalmasak, mert van annyi manuál lehetőség, hogy normális képet lehet varázsolni velük, csak türelem kérdése. (szélsőséges esetben otthagyja a témát, mert tudja hogy nem lesz értelme képet készíteni, netán előveszi a zsebéből a DSLR+pancake nagyfényerejű kombót, és azzal csinál egy jobb képet ... ironizálok, mert nincs normális nagyfényerejű pancake)

    Viszont, ha valakiről feltételezem ezt a fajta igényességet (nem fotósként is), akkor tesztképeket végigpörgetve egyes állítások számomra nagyon nehezen igazolhatóak. Biztos velem van a baj, de például egy szoftveres HDR képet képtelen vagyok összehasonlítani egy elvben nagy dinamikatartományú képpel. (s7 vs 6p az általad linkelt képnél.)

    Ámde ha így akarok értékelni, akkor kimegyünk abból a közösségi tartományból, akiknek az oldal szól (mobilos közösség), és nekiállunk túlzóan igényesnek lenni egyfajta szempontból. Fotós szakmai fogalmakkal akarunk leírni helyzeteket, ami nem biztos hogy jó irányba vezet, mert elképzelhető hogy technikailag meg fogja haladni egy-egy képjavító algoritmus azokat a rögzült képalkotási metódusokat, amivel mondjuk egy DSLR kamera ma működik. pl; 64 fókuszpont, vs automata témakövetés? Van ennek értelme itt?

    Egyszerűen nekem tök más egy nyers kép éjszakai szituációban, mint ami a tesztképeken szerepel. Ezekkel nem tudnék mit kezdeni, viszont amit meg egyes cuccok tudnának, az nincsen belőlük kihajtva maximumra. De hogy lehet technikailag maxolni telefonnal ? Mennyire reális az hogy kimegyek a Moszkvatérre egy telefonnal, amire rápattintok egy phone-clamp-et, amit ráteszek egy normális manfrottó álványra, és úgy állok neki fotózni, távkioldóval? Hiába képes a cucc manuálban többre, nem fogok addig elmenni ... ebben látok egy jelentős ellentmondást.

    [ Szerkesztve ]

    /// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

  • fairi

    addikt

    válasz Blizzardking #190 üzenetére

    "Vízszintesen tartom, ha beégett átrakom a fénymérő pontot"

    ez nem a legjobb ötlet, fénymérés és az Af össze van kapcsolva, és végül még front fókuszt érsz el. ha rossz pontban méred. És sokszor elég hatástalan, ha mátrixmérés van és nem spotmérés.Tudom, mobiloknál ritkán okoz ez gondot, de nem lehetetlen. DSLR-kben lehet ezt külön választani az AF-et és az AE lockot,de ezt a lehetésget mobilban nem láttam

    S7-nél még full auto módban is fókuszálás után azonnal megjelenik az AE állítás lehetősége,és ott szabadon finomhangolható a fénymérés eredménye.
    Más mobilban hogy van, nem tudom, de valszeg mindben könnyű finomhangolni, refókusz nélkül is.

    [ Szerkesztve ]

  • macskea

    őstag

    válasz Blizzardking #190 üzenetére

    Ez kiszaladt, de igazad van. :)

    (#196) mjani1172: és ilyenkor jön az, hogy megindoklod mi és miért nem igaz...

    [ Szerkesztve ]

    ''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

  • Carlas

    senior tag

    válasz Blizzardking #190 üzenetére

    Neked van igazad. Szenvednek itt a telefonokkal amikor egy bármely belépő legolcsóbb DSLR+35mm 1.8-as obival rommá veri őket és soha szerintem meg sem közelítik ezt majd. A mobil még mindig csak elmegyek valahova ahova nem akarok gépet vinni és fotózgatok + facebook képekre jó.

    Több mint 15 éve a Hardveraprón!

  • Ricardo

    félisten

    válasz Blizzardking #401 üzenetére

    Van abban valami amit írsz, de pár dologra reagálnék.

    Egyetértek azzal, hogy ezek eszközök, és érzelmi alapon megközelíteni őket nem reális. Az is tény, hogy nem telefonnal fogják lőni az év természetfotóját, és nyaralásra, esküvőre (és minden olyan helyre ahol tudom hogy fotózni fogok) érdemes fényképezőgépet vinni.

    Az írás másik felével azonban kicsit vitáznék. A mobilnak pont az a nagyon nagy előnye a fényképezőgéppel szemben, hogy mindig ott van. Nem várt dolgok, események fotózására az ember esélytelen fényképezőgéppel, hiszen valószínűleg nincs nála, tehát marad a telefon.
    Ha meg már csak az van, akkor miért ne legyen benne a lehető legjobb kamera.
    Mondjuk amikor elindul a gyermek, és megteszi az első lépéseket a mobil jó esetben a közelben van, azért nem árt ha utólag nem csak egy billegő pixelhalmaz van a felvételen, hanem a sikerélménytől vigyorgó csillogó szemű kisfiad/kislányod. Rengeteg olyan helyzet van amikor jól jön a normális képalkotásra képes telefon.

    "célra amire általában használjuk, nevezetesen hogy felismerhető képeket lőjünk erről-arról, mindegyik telefon tökéletesen alkalmas, de még a harmincezresek is. "

    Azért ennél többről van szó (legalábbis nálam), hiszen mint az előbb írtam nem árt ha a lehetőségekhez képest normális minőségben lenne meg az adott pillanat.

    A mobil telefonok képességei között meg azért bőven vannak eltérések. Sokat fejlődtek az elmúlt években, és ez a fejlődés szerencsére nem áll meg.

  • G-Guts

    aktív tag

    válasz Blizzardking #411 üzenetére

    Van egy tűrhető kompakt gépem. Tud HDR-t, ami nem rossz, de még így sem elég széles a dinamikatartomány. Be lehet állítani, hogy három különböző fényértékű képet lőjön gyors egymásutánban. Ez egész jó. De azt a három kib@szott képet már nem tudja a fényképezőgép szoftvere egybegyúrni. :((( Azt csak számítógépre áttöltve, külön program segítségével lehet. Ezért van az, hogy az egyszerű telefonommal (persze külön rátelepített alkalmazás segítségével) tudok azonnal nagy dinamika tartományú képet lőni, a középkategóriás fényképezőgépemmel pedig nem. Az is a baj a fényképezőgépekkel, hogy szoftver ügyileg egy normális operációs rendszerű telefonokhoz képest együgyűek.

    [ Szerkesztve ]

  • G-Guts

    aktív tag

    válasz Blizzardking #413 üzenetére

    Szerintem a telefonok gyári fényképező alkalmazása inkább ráhazudja a HDR-t úgy, ahogy írod. A fényképezőmön is van egy HDR effekt mód, az olyan túlszaturált (szoftveres shadow/highlight), van külön sima HDR mód (aminél nem elég különböző értékűek a fényértékek és a szoftver sem hangolja össze eléggé jól őket), ami már tűrhető, de mégsem elég jó, illetve a három különböző fényértékű mód, a PC-re áttöltős verzió.

    Vannak viszont telefonra jó HDR programok, amik tényleges HDR képet készítenek pl. Pro HDR. Az exponálás persze nem zajlik gyorsan, ezért, ha bármilyen mozgó téma van a képen, akkor a kép nem lesz az igazi.

  • dz1989

    senior tag

    válasz Blizzardking #411 üzenetére

    Szerintem a mobilkameránál a lehető legjobb ha:
    -adott vastagághoz képes nagyszenzort rakni mint ami bele férne egybe vagy is ha teleszkópos megoldással. Pl.: Panasonic CM-1 21.2mm ben van egy 1" szenzór (F2.8).
    -ManuálFokusz(nem érintős) Pl.: NL 1020 P. CM-1
    -Manuál HDR. A 3 (vagy akár 5) képnél külön állitható legyen az ISO vagy a Záridő.
    Ilyen progi van van a 1020-om 4Blend HDR néven (Sajnos az már egy más kérdés hogy fotozás után lassan csinálja a következő fotót. :(( )
    Aztán ha HDR automata akkór is a középső viszonyitási beállítás is lehessen változtattni. Amihez képest az alacsonyabb és a magasabb fényerejű képet lövi. (nekem sokszor nem okés az autó to HDR :( )
    -Meg amúgy manuál záridő, iso.
    -Esetleg egy ISO tartomány korlát. Pl. 50-400
    Hogy meglegyen a lehetőség hogy automatán a kevesebb fénynél ugyan annyi fényerő mellett a záridőt hosszabitsa inkább.
    -OIS, Xenon. Szerintem nem kell ez kifejtenem.
    -esetleg az is sokat segitene ha a HDR-es képet legalább nappal Záridő különbséggel állitaná elő.

    -természetesen nagyobb blend(F1.8) nekeljen nagyobb ISO-val esetenként kompezálni kevesebb fénynél, amit lehetne kissebbre is beállitani. Pl. : Panasonic CM-1. Samsung Galaxy K Zoom. -nál
    Hogy lehessen kicsit kreatívkodni is

    Szerintem.

    Amúgy Érdekes képp a Nokia N86-nál volt egy 2.4 és egy 4.8 Blend, de sajna csak automatán váltott. Ami azért volt mivel nem tudott F. 2.4-en olyan gyors záridőt és a F4.8-al kompezált. Majd nem ugyan ez a N 808 de ott egy felező szűrővolt mivel a 808 maximum 1/665 záridőt tud és az nagyok kevés F2.4-en, teljes napsütésben. :D

    Háromcsillag Galaktikus Jegyze 9 = Samsung Galaxy Note 9. . . "Gondolkodni nehéz, ezért leginkább ítélkezünk." Carl Gustav Jung

  • ribizly

    veterán

    válasz Blizzardking #449 üzenetére

    Ezért is rendeltem egy o+3-at, csak egy hónap mire szállítani tudnak. Gondolom nagy ugrás lesz az S3-ról... :))

    |•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

Új hozzászólás Aktív témák