Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bici

    félisten

    válasz Snoop-y #23 üzenetére

    Szerintem sokan örülnének itthon, ha egy 10-11ezer Ft-os film a fizetésüknek csak 3-5%-át tenné ki. :U

    [ Szerkesztve ]

    Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

  • vicze

    félisten

    válasz Snoop-y #23 üzenetére

    Látom a magyar nyomortól mocskos nehéz elvonatkoztatni...
    Pontosan te vagy a legjobb bizonyítéka, hogy hogyan változik a felhasználói szokás, hisz te magad is inkább az egyszerűbb fizetőst választottad, az ingyen helyet. Képszeld és a mgyar nyomorban is gondolkodás nélkül az első napon fizettem elő Google Music-ra, és nem letöltök hanem törölgetem le a fenébe az MP3-aimat mert már nem kell. Ha lenne itthon Netflix ugyanezt tenném, sajnos amik vannak szolgáltatók nevetségesek.
    Miért? Mert ár/érték arányban sokkal jobbak az ingyenes torrentnél.

    Akkor még egyszer mindenkinek Norvégiában, Norvégiában ezek szerint szerintetek az életszínvonal olyan nagyon nőtt az utóbbi 5 évben, hogy sikerült elérjék az a szintet, hogy végre ki tudják fizetni a CD-ket. Ez az elméletetek valahogy nekem kicsit sántít valahogy. :U Vagy a zeneipar kampányai megfélemlítették az embereket. :U Ez is esélyes.
    Vagy a norvégok megtehetik, hogy azt a minimális összeget kifizetik az egyszerűbben elérhető zenéért?

    A magyar zenei valóság(nyomor) azaz, hogy 92-ben 100e eladott volt platina album, 2012-ben pedig 4000(nem hiányoznak a 0-ák, pont ennyi) után már platina albumot kapsz. Ez vagy azt mutatja, hogy 92-ben nem másolták kazettára és árulták a piacon bagóért, vagy a fizikai adathordozók helyett, egy egyszerűbb formáját találták meg a felhasználók a zenehalgátasnak. Itt most a zeneipar totális stratégiai kudarcára szeretnék utalni. (aka. drágán szart)

    De hogy még valamit mondjak. nCore-on kicsit megnézve a zene kategóriát, a Top500-ban 18db 2014-es album van, és ahogy csökkented az évet, úgy nő a gyakoriság, az igazán népszerű zenék pedig nincsenek a listán úgy egyáltalán hanem inkább válogatások(többnyire magyar) és magyar előadók vannak elöl. (A mulatós elég népszerű, szóval van egy demográfiai réteg, aki valóban erre hagyatkozik.)
    Tehát vagy szar lett a zene és inkább nem hallgatják az emberek, vagy kussban ülnek, esetleg találtak egyszerűbb ingyenes alternatívát.

    Szeretném felhívni a figyelmet, hogy 3 azaz 3db teljesen ingyenes zenehallgatási alternatíva is van itthon bárkinek, aki internettel rendelkezik (Youtube, Deezer, Spotify). Még Googel Music előtt is ha valamit meg akartam hallgatni fogtam magam és felmásztam Youtubra és bizony letöltés helyett ott hallgattam meg, Mért? Mert egyszerűbb... Az irodában mindenki Youtube-on hallgat szenét egész nap.
    Nem azt mondom, hogy nem torrentezik senki, mert sokan csinálják, és elég nyilvánvaló, hogy arányaiban jóval magasabb mint nyugaton, de igenis van alternatíva és ha lassabban is, de terjed. Igazából az a hülye aki ezeket a lehetőségeket nem használja és inkább torrentezik, és itt a nagy nyomorba senki se tud belekötni, mert még egyszer ingyen vannak...

    Szeretnék megragadni a zenénél, és nem elkalandozni egyéb tartalmak fele.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák