Hirdetés

2014. augusztus 1., péntek

(#351) kali válasza kemuri (#350) üzenetére

kali
(Szakértő)

a samsung esetében ugyan kicsit más a helyzet, mint a nokiánál, de a gyártói jótállás minden (mobiltelefonos) gyártó esetében okés!
a samsung esetében ha nem gond a függőség, akkor szerintem ajánlott(abb) szolgáltatónál venni a telcsit, mivel a függetlenekre csak 1 év jótállás van (ha beregisztrálod, akkor + 2 hónap), ellenben szolgáltatós telcsire a gyártói 1 év után a szolgáltató is ad + 1 év korlátozott jótállást; link
amúgy nekem is galaxy s (gt-i9000) telcsim van, egy n97 típust ütött ki! :)
ja, a galaxy s topic némely hozzászólásait szűréssel/fenntartással olvasd! :U

mm és társai üzletekben rendben van a jótállás - legyen szó bármely gyártó termékéről - és néha még néhány tűrhető árú akció is van...

[ Szerkesztve ]

(#352) "B"

"B"
(kvázi-tag)

gondolkozom gondolkozom..jó lenne jó lenne :U

"You are nothing with out your robot-Nothing!"-The Robotfan

(#353) tomi_x válasza kali (#349) üzenetére

tomi_x
(kvázi-tag)

Én is N97 mini -vel szemezgetek.
Gondolom a Speedshopban csak normális garit adnak rá.
És jól tudom , csak a Finn gyártmányt érdemes venn ?

(#354) Quasi_modo válasza tomi_x (#353) üzenetére

Quasi_modo
(PH! nagyúr)

Gondolom a Speedshopban csak normális garit adnak rá
Igen normális garit adnak. De az árát is meg szokták kérni.

3330 > 3510 > 3510i > 3650 > 6630 > N73 > N82 > i8910HD > N808 PV + CX870

(#355) tomi_x válasza Quasi_modo (#354) üzenetére

tomi_x
(kvázi-tag)

Most 100 K akciósan, és autos szettet is adnak hozzá.
Azt hiszem holnap benézek oda.
Bár még gondolkodom, hogy milyen más alternatíva lenne ez helyett.

(#356) tomi_x

tomi_x
(kvázi-tag)

Olvastam egy-két rossz véleményt a telefonról, nem tudom mennyire lehetnek igazak.
Ami zavart nagyon : gyenge térerő és nagyon gyenge üzem idő.
Valaki tud ezekről némi infot, holnap készülök telefont venni, vagy ez vagy samsung S8500wave lesz.

(#357) tomi_x

tomi_x
(kvázi-tag)

Akkor most már csak jó véleményeket akarok itt látni, mert ma tulajdonosa lettem egy ilyen készüléknek. :)

(#358) fodin válasza tomi_x (#357) üzenetére

fodin
(tag)

Gyenge térerő: tényleg kevesebb térerőt mutat az ikon, ettől függetlenül mindenhol tudtam vele eddig telefonálni, ahol az előző készülékeimmel is.

Üzemidő: szerintem is elviselne egy kicsit nagyobb akksit, az X6-ban, vagy az 5230-ban 1320 mAh-s akksi van, az kellett volna ebbe is...

(#359) tomi_x

tomi_x
(kvázi-tag)

Az ovi áruházból szeretnék letölteni egy alkalmazást ami fizetős(QuickOffice), de nem tudom hogy a fizetés az hogyan megy. Megjelenik majd a mobil számlában, vagy hitel kártya ?

(#360) tomi_x

tomi_x
(kvázi-tag)

Még1 kérdés : be lehet azt állítani valahol, hogy egy alkalmazás csak a wifi-t használhatja kapcsolodáshoz ? Pl. az ovi store-t csak wifi-vel szeretném elérni, még akkor is ha van 3G.

(#361) tomi_x

tomi_x
(kvázi-tag)

sziasztok !
A következő a problémám :
N97 mini -t használok és beállítottam rajta a céges e-mail fiókomat is, de nem találok olyan opciót hogy a szerverről ne törölje az e-mail -ket. Van ilyen beállítási lehetőség ?
Mert az elég nagy gáz lenne hogyha a telon megnézett e-maiel-eket nem tudnám megnézni a pc-n.
köszi
tomi

(#362) fireproof

fireproof
(őstag)
LOGOUT blog

Szaiasztok. Az lenne a problémám hogy ha este fényképezek az N97-emmel akkor a az a vaku felőli oldal az tiszta fehér homályosság.. .ez ellen lehet valamit tenni? Vagy átlagos problé :R

(#363) geristar

geristar
(lelkes újonc)

2 napja megvettem én is az N97emet. Ma reggel arra lettem figyelmes, hogy a kijelző bal sarkát, ha megnyomom egy halk reccsenő hangot hallok. A kijelző ugyanúgy működik, de idegesít a hang, hogy miért csinálja.

-A GPS-t, hogyan tudom használni offline módban? Nokia Ovi-ról leszedtem a térképet stb., de mikor használnám a GPS-t mindig csak annyit ír ki, hogy várakozás a GPS-re és nem csinál semmit. A térképet betölti faszául, de a műholdal nem kommunikál.

-Letöltöttem ingyenes játékokat is, de mindegyik csak internetes eléréssel játszható, nekem meg nincs internet előfizetés a telón csak wi-fit használok. Nem lehet ezt kikerülni?

Még a 3 napba benne vagyok visszavigyem szerintetek?
A gps-t miért nem tudom használni?

[ Szerkesztve ]

(#364) Fityusz válasza geristar (#363) üzenetére

Fityusz
(kvázi-tag)

Szia! Ilyen recsegő hang nálam is van... én már beletörödtem..
A GPS el kapcsolatba mennyél ki valamilyen jo kis szabadtére ami nem árnyékolja be a muholdat indits el a cumot és várjál max 1 percen beül bekelll hogy hozza ....
ha jo hejre álsz ki 10 másodperc és már megis van ...
hogy viszavigyed e? hát ha én a t-mobilnál nem baszom el a garanciát a szoftvefrissitessel biztos hogy visszabaszom nekik.... mert nekem van vele bajom rendesen.. de van aki teljesen megvan vele elégedve ..ahogy jonak latod

Ha olyan képem lenne mint neked, nevetve mennék neki a körfűrésznek!:)

(#366) MC Pite

MC Pite
(PH! addikt)

Ide is:
X10Mini Pro vs N97? Főleg olyanok véleményét várnám aki androidozott is.
:R

Ezer oka van annak hogy miért legyek normális... de épp nem jut eszembe egy sem. [X-E2] fluidr.com/photos/mc_pite [Nokia 808PV]

(#367) fireproof

fireproof
(őstag)
LOGOUT blog

Szaiasztok. Az lenne a problémám hogy ha este fényképezek az N97-emmel akkor a az a vaku felőli oldal az tiszta fehér homályosság.. .ez ellen lehet valamit tenni? Vagy átlagos probléma? :R

(#368) dabadab

dabadab
(MODERÁTOR)
LOGOUT blog

Sziasztok!

Van N97 minihez olyan emailkliens, ami nem akarja a Nokiával megosztani a jelszavamat és ráadásul az SSL-es IMAP-et is támogatja?

DRM is theft

(#369) SyntaxeError

SyntaxeError
(fanatikus tag)
LOGOUT blog

Gari nélkül érdemes venni N97 minit? Kicsit félek tőle...

▄▀▄ Az Apple egy életérzés

(#370) Coolness

Coolness
(újonc)

Sziasztok! Egy kis segítség kellene! Az N 97 minimhez kellene valamilyen navigációs szoftver. Nokia Maps kilőve. Mert ugye túl ingyenes! :) :(
Garmin,Tomtom stb valamelyik kellene! Esetleg egy hely ahonnan le tudom tölteni,és magyar nyelvü!
Az N95 8GB-n Garmint XT volt (v 5.00 S60V3)
Ez nem jó a minire! Szóval aki tudna segíteni,megköszönném!

(#371) Quasi_modo válasza Coolness (#370) üzenetére

Quasi_modo
(PH! nagyúr)

Garmint ehhez is találsz. De van még ugye Sygic, McGuider, Ndrive stb. Mivel itt tiltott a warez ezért szerintem Google. Hamar meglesznek.

3330 > 3510 > 3510i > 3650 > 6630 > N73 > N82 > i8910HD > N808 PV + CX870

(#372) N-vidi-A válasza SyntaxeError (#369) üzenetére

N-vidi-A
(HARDVERAPRÓD)

Ha normális helyről van, legalább próba garanciával, akkor igen! :K

Migiri, migiri, úgy ám! :D 漢字 Minden sikeres férfi mögött áll egy nő, aki jól járt...

(#373) Galant

Galant
(tag)

Sziasztok!
4 napja vagyok N97 mini tulaj és nagyon tetszik a kicsike.Egy kérdés:az előlap bal oldalán lévő gomb,normális,hogy kb 7-8 másodpercenként felvillan?Mi a funkciója a menü előhíváson kívül? :B
Köszi!

"Spórolj a vízzel,fürödj a szomszédnál!"

(#374) Lufoo válasza MC Pite (#366) üzenetére

Lufoo
(újonc)

Üdv, nekem volt androidos telcsim, igaz nem Sony Xperia. ami nagy különbség az operációs rendszer. Az androidos telcsiken szinte mindent szabad, és ha nem gyári ROM-ot használsz akkor benne van a fagyások vagy a Force Close-ok felbukkanása is ami nem kicsit idegesítő, persze mindezt akkor csinálja amikor fontos lenne a gyorsaság. Ha megfelelő mennyiségű programot felteszel akkor olyan szinten lassul a telefon, hogy az már nem is telefon. Persze ha garanciát nem akarod elveszíteni akkor nem nyúlhatsz semmihez, Gyárilag csak telcsire tudsz telepíteni, sd-re nem. Ha megfelelő szintű androidost keresel akkor Samsung vagy HTC kell neked. Saját véleményem alapján a Sonyinak kicsi a billentyűzete, olyan "csajos" kis kezűeknek. A másik ami nekem nem tetszett, hogy nincs teljesen kiforrva megfelelően. Fejlődő rendszerről van szó, igaz egész rohamosan fejlődik és sajnos lemossa majd a symbiant is , de addig amíg nincs pénzem komoly androidos telcsire, ami nagyon stabilan fut legalább FROYO-val, addig maradok Nokia Fan. Ez az androidos őrület legalább akkora áttörés lesz, mint amilyen régen a Symbian 60 volt. De ez a PRIVÁT véleményem. Ízlések és pofonok, én még várok vele min. 1 évig. Addig lesznek malyd olyan telefonok amik számomra elérhetőek és a tudásuk is jobban kiforrott.

Ne állj le hülyékkel vitatkozni, mert lesüllyedsz a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal.

(#375) Lufoo válasza Galant (#373) üzenetére

Lufoo
(újonc)

menü>beállítások>telefon>jelzőfény beállítások

itt megtalálod a villogó fény beállítási lehetőségeit. Ki is kapcsolhatod a jelzést.

Ne állj le hülyékkel vitatkozni, mert lesüllyedsz a szintjükre és legyőznek a rutinjukkal.

(#376) Galant válasza Lufoo (#375) üzenetére

Galant
(tag)

Köszi a segítséget!

"Spórolj a vízzel,fürödj a szomszédnál!"

(#377) B1T3 válasza Coolness (#370) üzenetére

B1T3
(PH! addikt)

Mi a baj azzal, hogy ingyenes? :D

(#378) Dyrtyho

Dyrtyho
(senior tag)
LOGOUT blog

A N97 Mini miben másabb mint a sima N97 ? Csak kérdezem,mert ma láttam az egyik haveromnál egy N97-t és hát érdekelne,hogy a két készülék közt mi a különbség

"V.S.S.M.T - Vajon Steven Seagel Mit Tenne ?" | Instagram & Twitter : Khrityo |

(#379) hesszan

hesszan
(fanatikus tag)

Sziasztok!

május óta használok egy gyári független n97 minit. Van arra lehetőség hogy a hangszóró hangerejét feljebb csavarjam? Alapból halk volt, de komolyan mondom, hogy mióta megvan sokat tompult, halkult. Manapság már ha nagyobb zaj vagy (pl a körúton sétálva) nem hallom a másik oldalt. A headsettel tök jó, még hangos is de milyen már hogy egy sima hanghíváshoz elő kell venni a headsetet :Y

valami szerviz menü, vagy titkos kód? Esetleg aki ért hozzá tisztítási lehetőségek?
köszi

Sungdurung

(#380) YAS-dude válasza Dyrtyho (#378) üzenetére

YAS-dude
(senior tag)

Nehéz lenne elolvasni a kapcsolódó cikket, ugye? Mondjuk például a második oldalon mindjárt:

Maga a készülék 4,2 milliméterrel rövidebb, 2,8 milliméterrel keskenyebb és 1,7 milliméterrel laposabb, mint az N97. Tömege 12 grammal kevesebb, de így 138 grammot nyom a mérlegen. Viszont a hátlap fémből készült, bizony, rögtön felírható az első igen pozitív változás.
További változás, hogy bár a kijelző 360x640 pixeles felbontása nem változott, valamint ezúttal is rezisztív technológiával készült, ám mérete csökkent, ezúttal 3,2 inches képátlóval rendelkezik, ami még mindig bőven elegendő.

[ Szerkesztve ]

(#381) ruan válasza YAS-dude (#380) üzenetére

ruan
(tag)

Sziasztok,

Szemezgetek vele, most hogy mindenki android lázban ég, használtan, szerintem megéri egy.

Ha jól látom, a nagytestvérhez képest keskenyebb a kijelző, ez nem zavaró, pl.: böngészésnél?
xvid, divx-et konvertálás nélkül, (progival) le tud játszani?
Egy újabb frimware-el, milyen sebességgel fut a teló? (1-2 hónap használat után)
A mini-nél is úgy van hogy bizonyos funkciókhoz, menüpontokhoz 2x kell nyomni?

köszönöm a segítséget.

-= StarIICraft =- Hell, it's about time!

(#382) ruan válasza Dyrtyho (#378) üzenetére

ruan
(tag)

[N97 - N97 mini]
Itt megtalálod, :C
Fentebb olvastam, de nem értem, az N97 mini-hez ingyen van navi, vagy nem?

[ Szerkesztve ]

(#383) MaciG

MaciG
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Üdv.

Hamarosan és is mini tulaj leszek ha minden igaz, és első körben volna egy olyan kérdésem, hogy erre a telefonra milyen GPS progit érdemes tenni? Illetve van-e olyan rá ami ingyenes. (mármint a használata, mert régebben láttam egy rakás olyan hirdetést a szórólapokba a nokia telóknál, h ingyenes navigációval)

És még annyi ,hogy valaki megbánta ,hogy ezt a telót vette? És ha igen miért?

[ Szerkesztve ]

BANZAII

(#384) ruan válasza MaciG (#383) üzenetére

ruan
(tag)

[Itt] azt írja ingyenes, csak a legújabb ovi maps-t kell telepíteni a telóra.
Gondolom gyakorlatban működik, barárom E52-esén működik.

[ Szerkesztve ]

(#385) MaciG válasza ruan (#384) üzenetére

MaciG
(PH! addikt)
LOGOUT blog

De ez az ingyenes navigáció, ajándék autós tart, töltő, nem csak akkor van ha függetlenül veszed egy nokia boltban, Mert gondolom a pannon nem adja ezeket hozzá :(

BANZAII

(#386) kali válasza MaciG (#385) üzenetére

kali
(Szakértő)

a nokia alapban adja az ingyenes navigációt a telcsire, attól függetlenül is, hogy szolgáltatótól veszed a készüléket, vagy függetlenül!

(#387) MaciG válasza kali (#386) üzenetére

MaciG
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Okés, akkor köszi! A pannon-os "telónál" sokkal rosszabb a szoftver mint a függetlenen? Mert általában amit szolgáltatónál vesz az ember ott nem olyan jó a szoft. ,én meg nem akarom babrálni, mert egy ilyen telónál azért nekem számít a garancia

BANZAII

(#388) kali válasza MaciG (#387) üzenetére

kali
(Szakértő)

annyira nem vészes, nem nyúlnak bele túlzottan - jobb esetben csak szolgáltatós csengőhang, könyvjelzők, háttérkép...stb -, inkább csak az szokott problémát okozni, hogy jóval később jön ki egy friss szolgáltatós firmware verzió, mint a független, vagy már egyáltalán nem...
mondjuk az n97 ilyen szempontból már kifutott telcsi, így nincs/nem lesz különösebb jelentősége a firmware frissítésnek...

[ Szerkesztve ]

(#389) MaciG válasza kali (#388) üzenetére

MaciG
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Értem. Még annyit ,hogy a telón belül valahol le lehet szabályozni az olyan szolgáltatásokat ,amik a wapot, nete használják? (Eddig K850i-m volt, ott ez úgy működött ,hogy amikor olyan alkalmazást indítottam amihez ez kell, akkor rákérdezett ,h biztos folytatom-e)Mert itthon van wifi , de pl. azt nem akarom h csak úgy használok egy progit amiről fingom sincs h a wapot is használja, azt kapjak egy durca számlát hó végén :D

BANZAII

(#390) kali válasza MaciG (#389) üzenetére

kali
(Szakértő)

a hozzáférési pontoknál beállítható úgy is, hogy mindig rákérdezzen egy esetleges csatlakozási kísérletkor, így nem lesz gond, mert ha nem engedélyezed, akkor nem forgalmaz!

(#391) MaciG válasza kali (#390) üzenetére

MaciG
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Akkor ezt a telefont nekem találták ki! :R

BANZAII

(#392) MaciG

MaciG
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Ilyen alkalmazásokat, játékokat azt merre érdemes keresgélni a telóra?

BANZAII

(#393) B1T3 válasza MaciG (#392) üzenetére

B1T3
(PH! addikt)

Pl. folyamatosan frissítem ilyen téren az aláírásomban levő blogomat, de ott van még a nokiaprogramok.hu, amit ajánlani tudok.

(#394) kp78

kp78
(PH! addikt)

Üdv!

SPB Mobile shell-t lehet használni N97 mini-n?
:R

Magyarországon azért ilyen lassú a vasúti közlekedés, mert meg kell őriznünk a nagy ország látszatát! A kísértés hosszasan nyomja a csengőt, de a lehetőség csak egyszer kopogtat!

(#395) MaciG válasza B1T3 (#393) üzenetére

MaciG
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Köszi, vannak nagyon jók, főleg a giroszkóposak, alig várom h feltegyem őket a telóra :D :R

Erről az ovi.hu-ról úgy tudom rátenni az alkalmazásokat a telóra, hogy ők elküldik nekem a linket én meg wifin keresztül fellépek a netre és letöltöm?

BANZAII

(#396) B1T3 válasza MaciG (#395) üzenetére

B1T3
(PH! addikt)

Igen, ez a legegyszerűbb módja.

(#397) Szedi

Szedi
(újonc)

Sziasztok!

Ha van kedvetek, vegyetek részt egy felmérésen, amely kapcsán egy Nokia N97 Mini navi készülék kerül kisorsolásra áprilisban!

Részletek itt: www.idealflotta.gportal.hu

(#398) MaciG

MaciG
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Olyat valakinél szokott produkálni a telefon, hogy pl. készenléti állapotban (vagyis ott van az asztalon vagy zsebbe vagy akárhol) lefagy? Mert egyszer mikor a régi telefonom csak úgy megfagyott az éjszaka folyamán az elég kellemetlen volt, mivel annak kellett volna reggel ébreszteni, és így ez elmaradt... :(((

[ Szerkesztve ]

BANZAII

(#399) ruan válasza MaciG (#398) üzenetére

ruan
(tag)

Nekem ha megfagyna, újraindul.
Tud valaki egy oldalt ahol összeszedik a firmware frissítéseket, és hogy melyik mit javít?

(#400) MaciG

MaciG
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Viszont hol van a telefonon az ébresztő? mert nem találom, a kézikönyvében sem.

BANZAII

Copyright © 2000-2014 PROHARDVER Informatikai Kft.