Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • energon

    tag

    válasz Karma #9709 üzenetére

    nem olvastam el a cikkeket de már rég tudtam, hogy van korlátozás.
    még az özönvíz előtti panasonic discmanemen is volt egy kapcsoló amivel ki lehetett kapcsolni a korlátot és akkor üvöltött mint állat.
    indokolt. ugyanis ha így haladunk 20 év múlva a mai fiatalság fele halláskárosult lesz. vagy valami ilyesmi az arány... 81 db felett tartós a halláskárosodás. 110 db = sugárhajtómű zaja 10 méterről............ a zene is zaj, ne csodálkozzunk, ha 100db után ordibálva suttogunk.....
    Buli hangosan hallgatni, van aki meg azzal magyarázza, hogy a közlelkedés közben is élvezni akarja a zenét, de ez baromság, bárki aki ilyet mond az nem mérlegel. közlekedés közben jó ha van tájékoztató jellegű zaj, vagyis nem csak halláskárosodás miatt érdemes lejjebb venni a hangerőt, hanem azért is, hogy a busz el ne kúrjon, a bkv ellenőr ne agyaljon meg amiért nem vetted elő első felszólításra a bérleted, stb...
    kitalálták a szilikonos füldugót, én is azt használom, nem a legjobb a hangzása, de mivel eléggé szigetel messze jobb a hangja az utcán mint bármi másnak. kevesebb kraft kell, tovább bírja az akksi, kevésbé süketülsz...... vigyázni kell mert közelebb kerül a füledhez, én 1 max 2 rublikára állítom a hengerőt és bőven elég... kis zaj behallatszik, de legalább nem löknek le a villamosról, hogy "anyádba mennyél, leszállnék, húzzál már odébb ?!" majd mikor már leszállt még hozzá teszi, hogy "vazze"....
    bömböltetni nem éri meg
    1 halláskárosodás miatt
    2 mert más nem kíváncsi rá mit hallgatsz
    2.1 emiatt esetleg meg is agyalnak
    2.2 ha nem akkor csak leköpdösnek
    2.3 ha ezt sem akkor csak gyűlölködve röhögnek és szánakoznak
    3 mert a füles is tönkremehet, nem csak a füled. sok ürgepásztor nem érti miért serceg a fülhallgató meg a hangszóró. azért mert szétszakították. ha mindenhol felnyomod a hangerőt maxra meg berakod a legbrutálabb bass kiemelést akkor jogosan fogja azt mondani a membrán, hogy "kisfiam szórakozz a fütyiddel" és megy el nyugdíjba. nem bírja a nyomást, megszakad és utána élvezhetetlen szar, sercegős/sistergős lesz a zene.... különösen igaz ez az alapból erősen zajosított, extrasuperlowfrequencydinamicbooster basszussal megkínzott számokra... népi nyelven tüctücre. meg tudom érteni a hangszórót hogy hamar bedobja a törölközőt és sírja vissza a gyártósort. én is azt teszem ha hangosan hallgatják mellettem a tüctücöt.
    ...dehát azzal lehet vagányan ürgepásztorkodni.....

Új hozzászólás Aktív témák