Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zord01

    senior tag

    Warning!! – Nokia fanok lapozzanak tovább…

    Nah...

    Megvolt a bemutató videó, megvolt a cikk, és bár még nem volt a készülék a kezemben (ami nem baj, mert az általában úgyis csak ront a helyzetértékelésemen, lévén utálom a nagy és nehéz telefonokat) nagyjából meg is van a véleményem a telefonról.

    Ősi Nokiásként nagy szomorúsággal néztem, hogy az elmúlt 3 évben hogyan gurul lefelé a cég a lejtőn, és reménykedtem benne, hogy a WP8 a feltámadás korszaka lesz, de most már elég valószínű, hogy nem ez következik. Ahhoz kisebb csoda kéne.

    A WP8 nyilvánvaló hiányosságait, és baromságait figyelmen kívül hagyva (bár nem ez a rendszer legnagyobb baja, de a kedvencem akkor is a belőhető 21 szín, ami még mindig LOL, de sebaj, jövőre lesz 256 vagy RGB és ezzel majd „újra feltalálja” az MS az amúgy már „újra feltalált” mobiltelefont) inkább ezen készülékre koncentrálnék. Ha egy mondatban kéne megfogalmaznom a véleményem: Epic Fail.

    Eléggé vártam ezt a készüléket (nem azért mer valaha is túl komolyan terveztem volna, hogy ilyet veszek, hanem mert reméltem, hogy talpara állítja a Nokiát). Figyeltem a híreket, a Nokia hazugabbnál-hazugabb marketing dumáit. Előbb ott volt a meghamisított OIS kamera reklám, majd még volt pár bekli, mikor kiderült a turpisság, amivel csak magukat járatták le. Nem jó kezdet - gondoltam - de egy jó készülékkel, még ki lehet belőle jönni.

    A készüléknek a nyilvánvaló hibái mellett, mint a vastagság, tömeg, (és a szubjektív hibái, mint a rusnya forma), és a kezdettől tudottan magas ár mellett volt két hatalmas előnye. Az egyik az "űberszuperállat" kijelző, és a még „űberszuperállatabb” kamera.
    Hát mind a kettő baxot nagy bukta lett. A kijelző (az általam látott videók és képek alapján, de persze ténylegesen hitelesen majd a személyes találkozó után jelenthetem ezt ki) közel nem a legszebb IPS, sőt mondhatnám az is, hogy egy átlagos IPS szintjét sem hozza, messze van tőle, mint Makó Jeruzsálemtől.
    A cikkben szereplő kamera képeket elnézve, meg röhögőgörcs jött rám. Erre várt az egész világ 3-4 hónapja lélegzet visszafojtva? Erre a produktumra vártam én is? Ez mi ez? WTF? Hát ennek a történetnek a füstje hatalmas volt, a lángja meg semmi, max egy őszi naplementében elvesző szikra...
    Ez egy nulla. Konkrétan.

    Igazából még elég sok negatív dolgot tudnék elmondani a rendszerről, de nem untatok vele senkit, a lényeg, hogy egy istenkirálynak beharangozott készülék egy hót nagy nudli lett, ami még annyira sem tudja megmozgatni a fantáziámat, mint valami Samsung tepsi, ami szintén sosem kéne…

    Különös ámulattal vettem észre, hogy a Nokia/MS fanok már nem csak a hozzám hasonló, negatív véleménnyel megáldott, és azt publikálni is hajlandó szimpla forumusert anyázzák halálra, hanem az alapvető udvariassági és viselkedési normáknak fittyet hányva a szerkesztőséget sem kímélik, amiért azok elmondták a véleményüket a készülékről.
    És bár volt pár apróbb hiba a stream adásban, tegye fel a kezét, aki még nem követett el hibát az életében. Uram bocsá szakmai hibát.
    (Igazából lássuk be, az volt itt a baj, hogy a szerkesztőség nem leborulva imádták az ISTENI MÁRKÁT. Ennél már csak az lett volna nagyobb sze*étség tőlük, ha kinyírják Kenny-t.)
    Ez számomra elég új dolog, de tulajdonképpen elég sok mindet elmond, az említett fanok világnézetéről.

    Ami engem illet, bár még nem ásom a Nokia sírját, de azért most elmegyek, és veszek egy ásót, mert gyanítom szükség lesz rá. (Gyengébbek kedvéért ez irónia).

    Aztán persze amint rányomok az elküld gombra, körmöm rágva várom, hogy e**y (vagy valamelyik hasonszőrű elvtársa) mikor fog belém kötni, és megmagyarázni, hogy nem a Nokia a hibás, hanem én, meg a világon mindenki, aki nem látja mekkora istenkirály az MS/Nokia)

    ***Valaki gyártson már egy normális FeaturePhone-t!!! (9+3 gombsoros, CandBar, vékony, minőségi anyagból, 5+Mp kamera, Wi-Fi, GPS, zene, nagy akksi)***

  • zord01

    senior tag

    válasz kcsa #161 üzenetére

    Fateromnak meg valami ilyesmi motorola volt az első telója.

    A súlya - emlékezetem szerint - olyan 2-3 kiló volt, és az akkumulátorán 6 centis acél hűtőbordák voltak. Üzemidő 1,5-2 óra. Végül is ide is visszakanyarodhatunk, kit zavarna ez, így a 21. században...

    (Jah és annyiba került, mint egy kocsi. Nem vicc...)

    Nekem személy szerint egy Alcatel 301 volt az első telóm, és gyűlöltem. Akkor még iskolatáskát hordtam, szóval nem volt annyira gáz a méret, és a súly (3 mignon akksiból volt összetákolva az akksija), de az első telefon aminél azt éreztem, hogy ez király, ez tényleg valami állat, az már a saját pénzemből vette 8210 volt.

    [ Szerkesztve ]

    ***Valaki gyártson már egy normális FeaturePhone-t!!! (9+3 gombsoros, CandBar, vékony, minőségi anyagból, 5+Mp kamera, Wi-Fi, GPS, zene, nagy akksi)***

  • zord01

    senior tag

    válasz kcsa #170 üzenetére

    Oks, de akkor egy új autó ára volt, és nem is rossz autóé. Átszámítva azt mondanám mai áron 6-8 milla. És behozta az árát, ez a durva...

    ***Valaki gyártson már egy normális FeaturePhone-t!!! (9+3 gombsoros, CandBar, vékony, minőségi anyagból, 5+Mp kamera, Wi-Fi, GPS, zene, nagy akksi)***

  • zord01

    senior tag

    válasz Bog #175 üzenetére

    Rájuk kell hagyni... nincs más orvosság...

    (#170) Az én kommentemben meg az a vicces, hogy nincs benne semmi vicc, mégis igaz is, meg vicces is...

    [ Szerkesztve ]

    ***Valaki gyártson már egy normális FeaturePhone-t!!! (9+3 gombsoros, CandBar, vékony, minőségi anyagból, 5+Mp kamera, Wi-Fi, GPS, zene, nagy akksi)***

  • zord01

    senior tag

    válasz BatchMan #179 üzenetére

    Akkor lenne alatta 12 komment :)

    ***Valaki gyártson már egy normális FeaturePhone-t!!! (9+3 gombsoros, CandBar, vékony, minőségi anyagból, 5+Mp kamera, Wi-Fi, GPS, zene, nagy akksi)***

  • zord01

    senior tag

    Amúgy meg tök 8... Én a (#165) -s hozzászólásban elmondtam a véleményem, a többi nem érdekel, mint ahogy ez a telefon sem. Majd ha jön a hír, hogy a Nokia baszottul pofára esett, számíthattok rá, hogy jövök fikázni és kárörvendeni, ha meg esetleg bomba siker lesz, jövök beismerni, hogy tévedtem.
    Addig is, nekem itt a pont.

    ***Valaki gyártson már egy normális FeaturePhone-t!!! (9+3 gombsoros, CandBar, vékony, minőségi anyagból, 5+Mp kamera, Wi-Fi, GPS, zene, nagy akksi)***

Új hozzászólás Aktív témák