Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Wa2x_

    veterán

    válasz mediumgecso #12368 üzenetére

    Ezek mind első szériás darabok, nekem független van, semmi baja.

    ..: Old Honda's never die - they just get faster :..

  • kcsa

    veterán

    válasz mediumgecso #12368 üzenetére

    Minden telefonos fórumban ez van. Abból, amiből sokat adnak el, több is a hibás. Szerintem (tévedés joga fenntartva) 920-ból több fogyott mint 820ból, persze hogy több a hiba. 820-ból nem fog csavar kiesni, mert kívül nincs rajta. Erősebbek a színei mert amoled, de napfényben (elvileg) gyengébb, felbontás kisebb. A mérete kisebb, de ez-az hiányzik belőle.

    És ennyi erővel ki tudja, 820-ból is lehet hibás out-of-the-box :)

  • Assdak

    őstag

    válasz mediumgecso #12368 üzenetére

    Szerintem vegyél 520-at. Ott szinte semmi hibáról nem hallani. A kijelzője is AMOLED mint a 820 nak. A legjobb választás lenne számodra.

  • nicu71

    addikt

    válasz mediumgecso #12368 üzenetére

    szerintem meg éppen a 920 kijelzője a szebb.OK,a feketéje nem olyan jó,mint egy amoled,de én el nem cserélném a 820ra.Arról nem is beszélve,hogy az enyém 5 hónap használat után is hibátlan/lekopogom azért ;)
    920-at vegyél.

    "-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

  • Azazael

    aktív tag

    válasz mediumgecso #12368 üzenetére

    A 820 vs. 920 kijelző kérdésben az AMOLED vs IPS téma jön elő, ami tényleg szubjektív, meg kell nézni melyik tetszik. Nekem van lumia 800-am, céges S3 ezek mind amoledek, szerintem mind a kettő tragédia. A barátnőmnek meg ezek tetszenek, mert élénkebbek, a fekete az fekete.
    Ami itt talán előjön, hogy a 920-on a domború üveg az elég jó használhatóságot biztosít (bár ha fóliát akarsz rá találni, az nehezebb).

    Én 4 hónapja használom, független a telefon, és lekopogom hibamentesen. Az egyetlen gond az volt, hogy out of the box, az LTE nem működött, ezt egy sima NSU-val történő frissítés megoldotta. Akksi megy 1,5 napot simán, beszélgetés hibátlan, jó képeket készít nem karcos, nem porosodik (készülékház recsegett az elején a 35 fokban, most hogy hűvösebb van, nem tapasztalom).

    Említették még az L520-at ami szerintem ár-érték arányban mocsok jó vétel, barátnőm használja, a kijelző nem olyan szép mint a 920-on, de azon az áron az egyik legjobb (csak a domború üveg hiányzik róla, meg azt hiszem az nem gorilla glass). Az is 4 hónapos, teljesen problémamentes. Azt is csak ajánlani tudom.

  • jockas

    senior tag

    válasz mediumgecso #12368 üzenetére

    920 képernyője szebb. Jobb felbontás, IPS panel...lehet valakinek az AMOLED jobban bejön. A 820 és a 920 kamerája közötti különbség ég és föld...aki szerint nincs különbség az vajon látott már 920 által készített képet? A 920-ban PureView kamera van képstabilizátorral...összehasonlíthatatlan a 820 kamerájával. Így felesleges is szerintem a két telefont ebben összehasonlítani: más mezőnyben játszanak.

    820 hibáiról miket is olvastam? Folyamatos hálózat eldobálás, memóriakártyákkal sokat szívnak (egyébként meg kevés a 8GB belső tárhely), az akku sokaknál lötyög, hamar lemerül (a 920 ugyanolyan használat mellett durván 2x tovább bírja). Vigyázni kell a hátlap eltávolításával (pl. SIM vagy memóriakártya berakáskor), mert könnyen törés a vége. Ilyen hibákat (amiknek a többsége vagy már nem is létezik vagy csak az első szériás daraboknál fordult elő, kis részük meg előfordulHAT bármilyen készülék esetében) bárki felsorolhat 1-1 készüléknél.

    Van egy nő ismerősöm, aki a MS-nál dolgozik és az állítása szerint kb. legalább minden második embernek 920-a van és tőlem hallott először olyanról, hogy milyen hibák fordulhatnak elő...ennyit arról, hogy milyen sok hibás 920 van. :D
    Ha jól rémlik, akkor statisztikailag több 920-at is adtak el, mint 820-at, így a hibás készülékből is több lehet, mint 820 esetében...ezt nevezik statisztikának. Volt egy idő, amikor volt pár ember, aki folyton visszajárt a hibás készülékével...első szériás darabok voltak azok. Mostanság ha 1-2 valódi eset van, amikor hibás készülékről van szó (leszámítva pár kukacoskodó embert, akiknek semmi sem jó). Naponta szervizes darabok? Ez jó...bárcsak ennyi Lumiát látnék az utcán, nem hogy 920-ast. :D

    Van egy ismerősöm, akinek 820-asa van...neki nincsen semmi gondja vele, azon kívül persze hogy vennie kellett egy külső akkut is hozzá, mert 1 napot nem bír neki úgy, hogy alig használja napközben (munkájából adódóan nincs ideje egész nap taperolni a telefont). Leveszi reggel 7kor töltőről és este 7-8ig már nem bírja ki és kikapcsol. Ki kellett kapcsolnia a wifit, hogy bírja. Ezzel szemben az én 920-asom semmi használat (=nem sokat tapizom) mellett 2 napot simán kibír folyamatos net kapcsolat mellett (mobilnet és wifi).

    Nekem már kb. 2 hónapja van 920-asom és semmi baja nincsen. Azokból a hibákból meg főleg semmi, amiket annyira szajkóznak páran.

    Az én véleményem a 820 vs 920 témában:
    1. Ha a 920 számodra sokkal drágább a 820-nál, akkor 820
    2. Minden más esetben 920 a jobb választás.

    Jobb akku, jobb kijelző (esetleg ha valakinek az AMOLED jön be jobban, akkor 925...de az meg egy karcsúsított 920-as drágábban), jobb kamera, nagyobb tárhely. A számomra lényegtelen vezetéknélküli töltést még nem is néztem. Vagyis ha 8GB-nál több tárhelyre van szükséged (ha már akarsz rá több albumot rakni vagy filmet nézni, akkor szükséged lesz többre), akkor már 920 éri meg jobban... Ha meg fontos az, hogy a lehető legjobb fénykép minőséget kapd meg egy telefontól (tehát továbbra sem egy normális digitális fényképezőnek tekintsd a minőségét), akkor is 920.

Új hozzászólás Aktív témák