Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gabesz87

    veterán

    válasz Dj.Kütyü #3420 üzenetére

    Én most váltottam, ezelőtt csak Droid volt nekem is, de őszintén mondom, a sok szarakodás, "hekkelés", állandó tárhely hiány, lefagyás, memória csökkenés, lassulás után felüdülés ez a WP a 735-el! Karácsony előtt vettem pár nappal, és azóta az ég világon semmi bajom nem volt vele! Írnak itt páran 1-2 apró jelentkező hibáról (bugos böngésző, újraindulás, talán valaki lefagyásról is írt már), de én hálistennek semmi ilyet nem tapasztaltam még! Ahogy szokták is mondani, aki nem holmi app mániákus, nap mint nap telepít vmi új sz.rt, annak tökéletes! Szóval bátran tessék váltani! :)

  • evo87

    őstag

    válasz Dj.Kütyü #3420 üzenetére

    Én egy éve váltottam, mégpedig Sony Ericsson Xperia Mini St15i-ről, amin legutoljára 4.0 verziójú droid volt. Persze a kis Mininek nem volt túl erős hardvere, de szerettem. Viszont a Lumia 520 egyértelműen felüdülés volt nekem sebességben (pl kapcsolatok alkalmazás megnyitásánál drasztikus különbség, stb...), stabilitásban és akkuidőben is. És az 520-hoz képest legalább ilyen felüdülés volt a 735. Aki nem akar minden apróságra appot keresni, annak tökéletes.

    Én az egyszerűsége miatt szeretem, minden könnyen és gyorsan megoldok rajta. Ráadásul szerintem - ez nyilván szigorúan szubjektív privát vélemény - kinézetre a csempés kezdőképernyő messze elegánsabb és komolyabb benyomást kelt, mint az ikonokkal és widgetekkel kialakított kezdőképernyő.

    iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

  • rob210

    nagyúr

    válasz Dj.Kütyü #3420 üzenetére

    Válts nyugodtan.

    Sokkal stabilabb használhatóbb rendszer.
    Ha nem "játszani" akarsz, meg minden féle hülye alkalmazásokkal akarsz próbálkozni, akkor tökéletes választás.

    Nekem egy progitól indult újra a 735- de az is megoldódott csak kiváncsi voltam rá, milyen hátszar volt.
    De maga a telefon és a software atomstabil.

    Renault power

  • Den Hadnagy

    senior tag

    válasz Dj.Kütyü #3420 üzenetére

    Szia!

    Én 3+ év után váltottam puszta kíváncsiságból most 2014 novemberében. A magam részéről szerettem a romolást, meg minden androidos nyalánkságot, szóval nem az elégedetlenség miatt váltottam.

    A rendszer egyszerű, mind grafikailag mind logikailag. A grafikát lehet primitívnek és letisztultnak is nevezni, ez szubjektív. Pl. egy Touchwizről érkezve valószínűleg nekem is elegánsnak tűnne, de azért nem szokásom isteníteni ezt a WP féle smoothságot, mert tulajdonképpen ügyesen csalnak a készítők. Az egy dolog, hogy kőprimitív a látványvilág, de ezzel a lapozgatós animációval is rengeteg időt lehet nyerni pl. appváltáskor. Szóval ahol a droid laggzik, ott a WP lapozgat, meg pontoz :D

    De működik, és tényleg problémamentes, ha egy bizonyos felhasználói szokásvilágon belül tudsz maradni. Értsd ne légy appjunkie, ne akarj mindent moddolni, stb.

    Ami nekem szemet szúrt, az az, hogy banki vagy pl. mobilszolgáltatós app-ek esetében tökegyértelmű, hogy droidra meg ios-re kihozzák az adott alkalmazást, de WP-ra nem. Ez azért zavaró tud lenni, és ad némi kirekesztettség-érzést, de a tapasztalataim szerint a WP hívők szeretik, mert ad egyfajta "nem tartok a nyájjal meg a laggdroidos csamcsunggal"-érzést.

    A user error user error marad, platformfüggetlenül... Aki kifektet egy droidot, az kifektet bármi mást is, de a WP zártsága miatt kisebb eséllyel csesszint szét valamit, másrészt a beígért (ill. garantáltnak vehető) rendszerfrissítés 2015 második felében elég vonzó, ahogyan pl. az egyelőre abszolút egyedülálló ingyenes offline navi is.

    Szóval a droid régen nem az a bugos foshalmaz, aminek reklámozni szeretik, a Microsoftnál sem szuperhősök dolgoznak, de ha egy sima okostelót akarsz, ami teszi a dolgát, a WP-nal nagy baj nem érhet.

    Motorola Defy (droid 2.2) - Lenovo P780 (4.2.2) - Lumia 520 - Lumia 630 - Lumia 735, ha minden jól megy :)

    Remélem segítettem:

    DH

    "Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

  • Swami

    senior tag

    válasz Dj.Kütyü #3420 üzenetére

    En birtam a droidot a sok app miatt. Persze a halom telepitett cuccbol aztan alig hasznaltam valamit. Elotte bada-s Wave-m volt. Na az atomstabil volt - szerettem, kar, hogy a Samunal ugy gondoltak, hogy nem fejlesztik tovabb.A WP stabilitasban ugyanaz. A szukseges appok is rendelkezesre allnak szerintem. Engem az zavar neha, hogy nagyon sok szolgaltatashoz, termekelereshez nincs WP app. (Pl a bankom is csak droidra meg iOS-ra hozott ki hivatalos mobilbankolasi lehetoseget... :(( ) de ez csak tenyleg neha zavar, amugy meg vagyok elegedve vele; mar masfel eve hasznalom. Kozben volt egy kis kiterom a droid fele, de idegesitett, hogy eleg sokszor lefagyott, igy most mar maradok a WP-nel - foleg, hogy tegnap beujitottam egy feher 730-ast igen jo aron. :D

    Vannak emberek, akik eljátszák a halálukat. Én eljátszom az életemet... (Julia Leigh)

Új hozzászólás Aktív témák