Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz peestee83 #6 üzenetére

    A fővárosban sem ér sokat a 4G, mert itt sem jön ki szinte soha a beígért 60 Mbit/s, alig valamivel gyorsabb a meglévő 3G/HSDPA sebességénél. Na meg tegyük hozzá, hogy ilyen 1-2 GB adatforgalmi korlátos csomagoknál (de még 5 GB-ra is igaz) egyszerűen tökéletesen semmi értelme az egésznek. A néhány kilobájtos, jobb esetben néhány megabájtos cuccok le és feltöltésében elérhető alig érzékelhető sebességnövekedés nem ér annyit, gigabájtos méretű csomagokról meg eleve nem beszélhetünk, hiszen azzal egy pillanat alatt lecummantod az egész havi keretet, így ilyeneket, ahol tényleg számítana az a kevés sebességnövekedés, meg nem fog le és feltöltögetni.

    Majd ha a világ jobbik feléhez hasonlóan adatforgalmi korlát nélkül netezhetünk telefonon is, akkor lesz értelme erről beszélni.

    (#12) kcsa: Szentigaz! Én a Vodától jöttem el nemrég, bár fővárosi vagyok, de sokat járom a vidéket és soha nem volt komoly bajom a lefedettséggel meg a 3G sebességével. A Telekomnál meg állandóan fekete lyukakba futok, hol egészen 2G-ig repül vissza az időben a hálózat, hol pedig teljesen megszűnik. Telenor sem jobb, voltam náluk is (néztek is nagyot legutóbb mikor a számhordozási előzményekben már 5 hordozási kérelem szerepelt).

    [ Szerkesztve ]

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz peestee83 #23 üzenetére

    Nem gondolom, hogy a 4G kárára kellene a 3G-t fejleszteni. Kétségtelen, hogy a 4G a jövő technológiája amit nem csak fejleszteni érdemes, de kell is. Csak közben párhuzamosan vele, az előző generációk lefedettségén is javítani kell. Nekem nem azzal van bajom, hogy 3G sincs mindenhol. Inkább az, hogy sok helyen a nagy büdös semmi van, még 2G sem. Olyankor nem csak netezni nem lehet, de telefonálni vagy SMS-ezni sem, sőt segélyhívást indítani sem. Ez a gáz inkább, nem az, hogy a 3G is hiányos sok helyen.

Új hozzászólás Aktív témák