Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ben11

    őstag

    Nem tudom én vagyok-e a béna, vagy csak minden összeesküdött ellenem, de tegnap megjártam a hadak útját a kis lumiával..
    Édasanyám megkért, hogy ha már egyszer megvan neki ez a telefon pár hónapja, jó lenne használni is, szóval költöztessem át a névjegyzéket, üzeneteket stb az újba. A régi telefon egy 3120-as volt..
    Jó fórumozóhoz híven fel is kerestem eme topicot és átböngésztem az első hsz-ben fogalaltakat.
    Na hát az adatmozgató alkalmazást mindent akart csak a névjegyzéket nem, paff neki.. :W
    A második a gmailes móka az, amit skippeltem hisz se wifi, se mobilnet, a szinkronizáció nem lehetséges. :W
    Rákerestem neten, a Nokia honlapján találtam leírást, ami a Suiton keresztül egy skydrive szinkronizálást ajánl. Ki is jelöltem, hogy a névjegyek röppenjenek felhőbe, sikerült is. Csak a lumia nem tudott mit kezdeni a fájllal.. :W
    Itt már kicsit kezdtem elveszteni a türelmem.
    No jó gondoltam, jöhet a favágós módszer, majd kimentem a vcf fájlokat és feltöltöm a googleba..
    Na ez sem ment, sehogy sem találtam ilyen opciót, csak egy biztonsági mentést ajánlott fel a 3120. Nosza, nézzük mit tud.. Kaptam egy nbf kiterjesztésű fájlt, amivel hirtelen megint nem tudtem mit kezdeni. Google->Nnuexplorer alkalmazás. Ez sem akart mit kezdeni vele.. :W
    Szerencsémre rátaláltam egy hsz-re valahol az internet mélyén, miszerint ezt a fájlt simán át lehet nevezni zipre, amiből már kicsomagolhatók a vcf kontaktok. :R
    Már azt gondoltam, hogy megnyertem a háborút, pedig csak egy csatának örülhettem. A nyamvadt gmail nem engedte csak egyesével feltölteni a kontaktokat.. :W
    Na itt teljesen elborultam, mégis miért nem képesek ezt megoldani??
    Google->találtam egy parancsot, amivel egybe tudtam fűzni a többszáz négyjegyet.
    Így már egy pillanat alatt felkerült a googleba.

    Összefoglalva azok kedvéért, akik hasonló telefonról váltanak, amiben nincs wifi, de mobilnet lehetőség és valamilyen okból kifolyólag az adatmozgató alkalmazás is hasonlóan hibázik:
    Mentés->nbf fájl átírása zipre->zipből kontaktok kimásolása->cmd-ben ha megfelelő mappában vagy a következő parancs: copy /B *.vcf all_in_one.vcf ->a kapott fájl feltöltése gmailbe->szinkronizálás.

    Ha van tippetek, hogy hol szúrtam el esetleg nagyon kíváncsi vagyok. Szerencsére ezek után már a cirka 5 órás művelet lerövidülne kb 5 percre.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák