Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16820480

    törölt tag

    válasz zoltanz #42 üzenetére

    az a baj a symbiannal (többek közt), hogy ellehetetlenítik a fejlesztőket, főleg azokat, akik ingyenes programokat fejlesztenének. márpedig aki a kicsit nem becsüli...
    egyébként meg szerintem egyszerűen ötlettelen és unalmas rendszer. vannak benne jó ötletek (péládul a hálózat manager), de sok dolog iszonyat kényelmetlen benne (nem tudok úgy hívócsoporthoz hozzáadni neveket, hogy minden telefonkönyvben szereplőt tegyen be, egyesével kell kijelölgetni, nincs az üzenetírásnál leggyakrabban használt nevek, stb).
    ezért is vagyok úgy vele, hogy lassan bármire szeretném lecserélni a (tudásilag amúgy tökéleresen elégséges) telefonomat, mert a rendszer nem jön be.

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz zoltanz #42 üzenetére

    kb ennyire: A rendszer fő programozási nyelve egy nem teljesen szabványos C++, és relatíve hosszú idő megtanulni. Török Gábor, aki szintén az AgilEight fejlesztője, elmondta, hogy az emberek hajlamosak ennek túl nagy jelentőséget tulajdonítani; amíg az egyszerűbb Python programozási nyelvet egy hét alatt kiismeri a fejlesztő, addig a Symbian C++-on ugyanez körülbelül 3 hét, ami nem nagy eltérés. Ezeken kívül a Symbianon is elérhetőek még a Java ME, a Qt, valamint a Flash programozási környezetek is, és van egy webes megoldás is, ami a számítógépes környezetben is használt JavaScripttel a mobilon is elérhetővé teszi az online szolgáltatásokat. Török Gábor szerint a Pythonnal elég gyorsan össze lehet rakni egy szoftver demó változatát, amit meg lehet mutatni a megrendelőnek, és csak a legvégső esetben kell elővenni a fő programnyelvet.

    persze a programozó lusta állatfaj, mindig sír.... :) (Én anno Samsungot szidtam mert évekig képtelen volt egy szabványhoz akár hasonlító KVMet összedobi. (Igazából még mindig képtelen de megszoktam.))

    pár szó a szifon/androide/symbian fejlesztési aranyosságairól: [link]

    Na ezért kodolok én J2MEben. :)

    [ Szerkesztve ]

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

Új hozzászólás Aktív témák