Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Wyll #2569 üzenetére

    Teljesen mindegy, hogy melyik szolgáltatónál vetted. Ha szolgáltatótól vetted, akkor 2 éves gyári Nokia garanciát kapsz rá, amelyen belül javítaniuk kell. A készüléket nem a szolgáltatóhoz kell bevinned, hanem a garanciajeggyel együtt valamelyik Nokia Care Point-ba. Ha komoly a hiba, akkor ők ugye beküldik központi szervizbe - nekem négyszer küldték be. Ha a javítás sokadszorra sem sikeres (minimum háromszor, de inkább többszöri sikertelen javításról van szó), akkor csereutalvány kiadása mellett dönthet a Nokia, ha ezt indokoltnak látja. Az én esetemben eléggé indokolt volt, mivel négyszer is megjárta a készülék a központi szervizt és ezt követően sem lett makulátlan. Így sok telefonálás, sikertelen faxolások, e-mail-küldések, a telefon ismételt szervizbe küldése, majd ismételt űrlapkitöltések után megkaptam a csereutalványt (kb. egy hónap alatt zajlott mindez - először csak a telefon felügyelt javítását kértem, majd mikor láttam, hogy ismét nem jó, már következetesen ragaszkodtam a csereutalványhoz, mert többedszerre hibásan kaptam vissza a készüléket - ha egy hibát kijavítottak, jelentkezett helyette másik), amellyel ugyanoda kellett mennem, ahol az előző készüléket vásároltam (szolgáltató volt egyébként) és ott - az utalvány Nokiával történt telefonos ellenőrzése mellett - kiadták nekem az új telefont, értékegyeztetéssel. Természetesen ugyanolyan szolgáltatófüggő készüléket kapsz, nem függetlent. Az új telefon már egyébként olcsóbb volt (pedig nagyobb modell), mint az előző telefon vásárláskori értéke, a különbözetet persze elbuktam, azt a szolgáltató nem adja vissza, másik terméket nem választhatsz a fennmaradt összegből. Végül is pár ezer forintról volt csak szó egy közel 80 eFt értékű készülék esetében, így annyira nem problémáztam, örültem, hogy végre kicserélték a készüléket. Azt jobban zokon vettem volna, ha nálam marad egy majd' 80 eFt értékű, hibásan működő készülék.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

Új hozzászólás Aktív témák