Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dave_gahan

    aktív tag

    válasz Lompos48 #14406 üzenetére

    Így van, minden modellnek meg van az "egyedfejlődése", ciklusa. :)
    Korábban még csak hagyományos számgombos kontra érintős harc volt, ma már egyértelműen kiegészült ez az oprendszerek versenyével. A hagyományos számgombos modellek talán nem vesznek ki véglegesen, mert igény sztem lesz rájuk továbbra is, a bennük rejlő - döntően Symbian - oprendszer lehetőségei viszont végesek. Pedig simán el tudnék képzelni egy E53-at is, de valszleg kisebb lenne az elérhető ugrás, mint az E51-52 között volt.
    Már a Nokia számára is nagyobb motivációt jelent az érintős szegmens, de még ezeknél sem tudták számottevően megújítani a Symbiant, kíváncsi vagyok mit hoz a jövő, főleg a Nokia ébredésével és a Win Phone 7 megjelenésével. Gyanítom, hogy középtávon (2011) még mindig csak az Ipnone és az Android fog érdemben vetekedni egymással és az lesz a fő kérdés, hogy vajon a Google rendszere beéri/leelőzi-e az Apple-ét.

    Mindenesetre én az E52-t sem temetném. Most, hogy telefonvétel előtt vagyok, egyre másra olvasom a különböző fórumokon a hagyományos készüléktípusok iránti igényeket és számos ajánlásban szerepel az E52, mint potenciális jelölt. Sajna a típus belépője nem volt vmi jó, ezért nincs megbízható híre még a javítások ellenére sem... Én még mindig az E52-ben gondolkodom, bár nem sikerült beszerezni. A boltok jó részénél 50-ért csak 1 év bolti garival adják, de én 2 év gyártóit szeretnék - úgy már inkább a 60 felé tendál az ár. Az express-en és egyéb hirdetésekben itt-ott már előfordul 50-ért is gyártói garival, de ezektől a kéz alóli vételektől egy kicsit tartok...
    A másik jelöltem (Samsung Wave) kb. 30-cal drágább, de legfőbb hiánya a normális autós hangos navi hiánya (van ugyan Route66 némi lóvéért, de nem túl szimpi, pl. újratervezni sem tud...)

  • old rocker

    veterán

    válasz Lompos48 #14406 üzenetére

    Ne sirasd még az E52-est, közismert, hogy nagyon kell vele vigyázni, mert sajnos qrwajó. Most jönnek még az egy éves használat utáni tapasztalatok...

    Dave: én újra csak ismételni tudom magam: az utóbbi időben néhány mobilkereskedőnél feltettem a kérdést: mire lenne szerintük érdemes elcserélni egy E52-est? A válasz most egybehangzóan az volt: semmire, mert az E52-es az első hibás szériák után nagyon jó telefonná vált.
    Én a magma részéről azt tudom mindenkinek ajánlani: a gyári e-mail kliens helyett használjon ProfiMail programot, ne sajnálja érte a 7 rugót, mert mobiltelefonon pécés levelező programmal egyenértékű. A másik két favoritom a handy taskman és a smart settings; teljesen egyénire szabható vele a telefon és amire gyártották, arra tökéletesen használható.

    [ Szerkesztve ]

    A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

Új hozzászólás Aktív témák