Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • McLaca

    őstag

    válasz viiper007 #711 üzenetére

    Én is válaszolnék visszafelé, kis kiegészítésekkel:
    Fájlátvitel: igen, a symbianben baromi régóta alapértelmezett az USB mass storage mód, ezt a droidnak a mai napig nem sikerül mindig, mindenhol tudnia. Utolsó infóim szerint csak a drágább droidos telókban támogatott. A symbiant pc-szerű rendszerként képzelték el anno telefonon, így a fájl- és mapparendszere, kezelése a pc-k analógiáját tükrözi. Mintha egy pendrive-ot dugnál a gépre, úgy tudod használni a memóriáját, mind a belsőt, mind a memóriakártyát. Nálam átlagosan 7-8MB/s az írás/olvasás USB kábellel - amiről végre tölt is, ez viszont sokáig hiányzott a nokiáknál, de mára már ott is alapvető.
    Tehát a mass storage miatt bármi lekezeli, ami egy pendrive-ot is.
    A Nokia Suite is kezeli, de az valami natív módon, ami kényelmetlenebb, mint simán a totalcommanderrel másolgatni.
    Videó: .mp4-et csinál 720p felbontással. És itt jön egy abszolút nem dokumentált, nem reklámozott tulajdonsága, ami a 808 pureview-ban viszont nagyon is hangoztatva lett: a 701 is tud úgy zoomolni, hogy nem interpolál, tehát veszteségmentesen. Azaz normál nagylátószögnél a teljes érzékelőt használja, mind a 8mpixelt és abból kicsinyíti le az 1280×720-as felbontásra, 0,92mpixelre a képet, így jó csomó redundáns infóból állítja elő a képet, ami jót tesz a zajszintnek és a minőségnek. Amikor viszont zoomolunk, akkor nem ebből a 0,92mpixeles képből kezd el kivágni, és a kivágott részt visszainterpolálni 0,92mpixelre, hanem a teljes 8mpixeles képből vág ki, és aztán azt még mindig lefelé kell méretezni 0,92mpixelre. Ezt gyors zoomnál lehet is látni, hogy a zoomot először interpolálással csinálja, aztán egy ugrás látható a videóban, amikor átáll a teljes kép kivágására (azért kell ez, mert folyamatos zoom közben nem tud a 8mpixeles képből folyamatosan kivágni és méretezni, ehhez kevés az 1,3GHz).
    Remélem, követhetően írtam le. :)
    Ezen a videón tökéletesen látszik, ahogy a zoomnál először digitálisan felnagyít (elhomályosodik a kép), aztán kis idő múlva egy ugrás, és már az érzékelő kivágásával állítja elő a továbbiakban a képet. Tehát ez igazából optikai zoom, vagy intelligens zoom (digit fényképezők is alkalmazzák, csökkentett felbontás mellett) előnye a jó képminőség, hátránya a nagyobb képzaj, mivel kevesebb elemi érzékelő vesz részt a képalkotásban, és jobban felveszi a kézremegést így, mint hagyományos interpolálós digitális zoomnál. Az általános videó minőség egyébként kategóriájában elég jó, a színek helyükön vannak, az autofókusz pedig nem hiányzik, ha legalább fél méterre fotózól, bár mélységélesség az EDOF megoldás miatt nincs (erről bővebben google, vagy wikipédia, mert elég érdekes, ámde ötletes megoldásról van szó, van, akinek tetszik, van, akinek nem), viszont 40-50 centin túl minden éles, és nem kell az autofókuszra várni, csak lőni. A dupla LED-es villanó nagyon hatékony fotózásnál beltérben, és zseblámpának sem utolsó (a bill. záró csúszkát két mp-ig lehúzva tartva lehet ki- és bekapcsolni a zseblámpa funkciót).
    A navigáció net nélkül is tökéletes, de a térképek letöltéséhez persze kell net. Országonként, egyes országokban tartományonként (pl. Spanyolország) is le lehet tölteni részletekben. A GPS jól sikerült, netes támogatás (A-GPS) nélkül is hamar meghatározza a helyzetét. A térképek frissülnek (kézzel a gyárilag telepített térképtöltő alkalmazással lehet, nem automatikus ugyanis) , viszont maga a navi program már csak win platformra frissül szerintem, mivel már nem támogatja a symbiant a nokia.
    Hogy megéri-e, ezt neked kell tudnod. Tény, hogy az app ellátottsága nem túl fényes már, és már sok új szolgáltatás nem jön ki rá, csak androidra és ios-re. Tény az is, hogy a symbian meglehetősen túrható rendszer, számos modding kijött rá, és elég mélyen bele lehet túrni a lelki világába, de enélkül is lehet akár win95-öt is futtatni a telón emulátorral. :)
    Szintén tény, hogy ebben az árszegmensben a nokia már nem csak parasztvakításra megy, mint a többi gyártó (én 77 rongyért vettem tavaly függetlenül, Magyarországon, Magyarországra gyártott telót), elég szép a kialakítás, az összeszerelés minősége, bár nem a teljes telefon fém, csak az első keret és a hátlap. A hátsó keret, a belső váz műanyag, de az is a minőségi fajtából, nem fényes kopogós, hanem matt, minőségi anyag, ahogy a mikrofon, és a telefonhangszóró is, nagyon kellemes a telefonáláskori hangminőség és hangszín, és erre sok gyártó nem figyel azok közül, ahol számháborúzás és csili-vili parasztvakítás megy. A kijelző nem OLED (mint az előd C7, vagy a kistesó 700-é), hanem LCD, de abból az IPS fajta, aminek a betekintési szöge szinte 180 fokos, és a clearblack miatt napfényben is kiválóan látható. Gorilla glass is alap a telón és n-es wifit tartalmaz, NFC-vel megtámogatott a bluetooth és extraként FM transzmitter (az adóantenna a fém hátlap maga, kocsiban szoktam is használni) és OTG funkció is helyet kapott benne (megfelelő kábellel ráköthetsz USB-n pendrive-ot, vagy bármit, ami USB-re köthető, akár billentyűzetet, egeret is, utóbbival rendesen lesz egérkurzor a telón :D).
    Tehát attól függ, mire akarod használni, mennyire akarod az új funkciókat, szolgáltatásokat kihasználni. Skype csak régi van rajta, amivel msn azonosítóval belépni még nem lehet, és a videohívást se támogatja, ez már nem fog fejlődni. Androidokon elérhető facebook chat sincs rá olyan minőségben és megoldásban, mint droidra, de kiváltható pl. nimbuzzal. Persze kinek mi a fontos. VIber van már használható verzió, de videohívás ott sincs, valószínűleg nem is lesz. Viszont a SIP protokoll egészen kiválóan kidolgozott és integrált, talán már kicsit túl részletesen is testre szabható, ez fontos lehet, ha indítasz VoIP hívásokat (én másfél éve átálltam teljesen, 3,5Ft-os percdíjért - telefonadó nélkül - nekem megérte).
    Szóval sok pozitív és sok negatív tulajdonsága van a symbinannek és ennek a telónak is, de nem egy szokványos tepsi téglafon. A lumia 620 a zártsága, kötöttsége miatt nekem ijesztő, túl sok a kész megoldás - akárcsak az ios-ban, és nemigen lehet változtatni rajta.
    Ami biztos, hogy nekem második telefonként ez a 701-es mindenképp megmarad, akár droid, akár win8-as lumia lesz mellette később.

    Üdv!

    A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

Új hozzászólás Aktív témák