Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Épp gondolkozom, hogy lecserélem az N82-met egy ilyenre.
    Lenne pár noob kérdésem. :B

    - Miért listázzák egyes helyeken külön 5800-nak és 5800 XM-nek is? Van külön XpressMusic kiadás, és nem mind az? Ha léteznek külön kategóriák, akkor van köztük valami különbség a színeken kívül?

    - Előre is elnézést, de ha már 2 féle stylus és még pengető is jár hozzá, felébredt bennem a kétely: Lehet ezt szabványosan használni puszta kézzel? Tehát "szabad" nyomkodni a kijelzőt az ujjammal, vagy elvileg csak stylussal mehetek neki?
    Egyszer pár percig basztattam már egy ismerősömét, de ez nem zárja ki, hogy én voltam hülye, mikor "iphone után szabadon" ezt is meg mertem tapizni. (Nem is volt túl "válaszkész", bár még leges legelső fw volt rajta megjelenés után pár héttel...) :))

    - Ez akkor még ilyen old-schol megoldásos érintőképernyő, hogy védőfóliát kell rajta tartani 24/7, mert szétkopna a felülete? Vagy a védőfóliák csak ilyen extrák, mint a szilikontok, vagy bőrtok, de simán tolható neki ujjal, vagy akár stylussal is fólia nélkül?

    - Multitouch azt tudom, hogy nem is lesz, de akkor azt a kinetikus görgetést tuti megkapja még idén a software?

    + Szerintetek N82 után elégedett lennék a telefonnal tudás terén? Nincs nagyon lebutítva XM lévén?
    Leginkább a nagy képernyő, és a rárajzolódó klaviatúra miatt tetszett meg, jól jönne mindkettő (és már elég olcsón találni alig használt példányokat, mert tavaly is megtetszett, mikor a kezemben volt pár percet, csak láttam rajta, hogy egyrészt még nagyon kiforratlan a software, nem nagyon akarta követni az ujjam, és kicsit túl is volt még árazva akkoriban...)

    / Jön esetleg hamarosan valami új <70k-s Symbianos érintőtelefon, amit érdemes lenne még megvárnom?

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Kösz a válaszokat. :K
    (#8953) VD - Tokba nem szeretném tenni, mert szűk ahhoz a farmerzseb. Kicsit félek is, hogy sokkal nehezebben fér majd zsebbe, mint az N82.
    Ezt is zsebben hordom már több, mint egy éve, és nem sikerült még szétgyalázni. A kamerafedél mellől ugyan lemorzsoltam már a festést, de az szerintem nem farmer, hanem egyszer kocsiban elrepül, és továbbpergett, ahol megindult.
    De akkor ennek karcérzékenyebb a kijelzője?
    (#8952) Karma - 10-20 percet tapicskoltam már egy első kiadásos Iphone-t, és nem jött be túlzottan (mármint a multitouch az oké, meg szép karcmentes, éles kijelző minden fólia nélkül, de a menüje nem annyira tetszett). Az már csak hab a tűzre, hogy elvből nem veszek semmit, ami Apple, még akkor se ha almák hullanak az égből kedd reggel.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Hegyirabló #9019 üzenetére

    Miért veszítenéd? Amíg nem kell hackelni a telefont, hogy települjön, addig szabadon tehetsz rá bármit. Ha pedig hackelni kell, és később gond lesz, még akkor is ott a hardreset, amivel el tudod tüntetni a nyomait. (ha lefagy induláskor, akkor kiveszed az akksit, visszarakod, aztán úgy kapcsolod be, hogy nyomva tartod a piros, zöld, és kamera gombokat, mikor megnyomod a ki/bekapcsolót, és úgy indul, mint ha ma jött volna ki a gyárból)
    Ha valami olyasmit csinálsz, amitől "félsz", akkor backupolj előtte PC Suit-tal mindent, és esetleg resetelsz egyet, nem nagyon lehet szoftverrel kinyírni a hardware-t.

    Egyébként CorePlayer? Azt hallottam, ezen a telón nem bírja vele a CPU a kijelző felbontását (Divx filmek alatt).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Hozzám kerül egy használt 5800 (kék). Toltam neki egy hardresetet, erre egy T-mobilos indítóképernyő, és alaptéma foga.
    Tudtok mondani egy product code-ot, amire lehúzná nekem az NSU a sima Nokia firmware-t (Tmobil cuccok nélkül)? Vagy ez nem orvosolható ilyen egyszerűen? Bár egy kód attól még nem ártana friss firmwarehez, mert V21-es, és neten át nem talál magától frissítést a telefon.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz janos666 #9034 üzenetére

    Találtam magamnak: 0570122, ezzel sikerült újraflashelni NSU-val (kölcsönkért XP-s laptoppal, ha már Win7-en az istennek nem indul a program kompatibilis módban sem), és eltakarodott a T-mobil pack is.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Hmm. Nem olyan rossz ez a kezelőfelület. Legalább is így V31-es szoftware-rel. Mondjuk mikor kezdtem konfigolgatni, és elértem a kézírás betanításhoz, elővettem a stylust, és utána inkább a kezemben is maradt a következő ~20 percre, míg oda-vissza körbejártam minden menüt. Így cerkával eddig nem hiányzott még a kinetikus görgetés se. Persze ha csak előkapom majd valamiért, nem akarom majd folyton előráncigálni a cerkát.
    Ami eddig nem annyira nyerő, hogy újjal azért rendesen meg kell nyomni a kijelzőt (cerkával nem, mert ugye kicsi a felület, nagy a nyomás), nem olyan könnyed, mint az ájfónok, de gondolom csak megszokás kérdése.

    Viszont nem lehet áttenni a görgetőcsúszkát a bal oldalra? Már az is zavar, hogy a stylus a jobb sarokból csúszik ki, mikor én a bal kezembe akarom venni, és így mikor görgetek, akkor kitakarom a betűket az ujjammal/ceruzámmal.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz HardRic #9040 üzenetére

    Én most úgy fogom jobb kézben, hogy a jobb hüvelyk ujjammal elérjem a csúszkát, a bal kezemmel pedig böködöm az ikonokat. De kösz a tippet, majd kipróbálom. ;)

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Hegyirabló #9061 üzenetére

    Aki kitalalta a telefonon netezest, annak azt kivanom, hogy egesz eleteben igy kelljen neteznie!

    Ha nem kell, nem kötelező használni, de nekem néha már jól jött.

    Reménykedtem, hogy visszafelé majd csak kompatibilis lesz, de nem igen működnek a V3-ról visszamaradt programjai.
    Pedig pl. a Symtorrent-ből 2008 óta nincs újabb, és nem tudok más Symbianos torrent kliensről, lehet holnap bebattyogok arra a tanszékre itt a bme-n, hogy ott van-e még, aki az előzőt elkövette. :))
    Pynetmony szintúgy nem mai build, és az se nyer. Csak 1.4.5-ös Python jelenlétében fut, 1.9.x-el nem, és az előző telefonomon megfért egymás mellett a két runtime, de a régi már nem megy fel V5-re, szóval csodás, hogy független keretrendszer, de ez sem segíti a visszafelé kompatibilitást...

    Ezen még nem próbáltam, de N82-n mindenféle kapcsolatot bontott, ha hosszan nyomtam a piros letesz gombot. Nekem inkább az nem tetszik, hogy túl szorgosan zárja le a kapcsolatot, és újra bekéri a jelszót reconnectnél. (majd megpróbálom külön a beálításokból elmenteni valahogy, N82-n lehetett).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz janos666 #9063 üzenetére

    Na, fasza, még a legfrissebb CorePlayer is kilép, mikor a dolgát kezdené.
    Akkor már Torrent klines-t és Filmlejátszót is keresek S60v5-re.
    Pedig azt hittem ez a szép nagy kijelző pont jó lesz régi sorozatokat nézni buszon, amiket mondjuk aznap délelőtt töltök le torrentről wifin át. De ez mindkét ponton megbukik. :DDD

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Tapasztalatok alapján mennyire zúzza jobban az akksit készenlétben, ha bekapcsolva hagyom a bluetooth-t?
    Előző N82-esem eléggé megérezte, de ott legalább jobban elfért a gyorsikon a főképernyőn. :DDD
    Mert hát úgy kényelmes igazán, ha sosem kapcsolom ki-s-be, mert annyi erővel már rádugtam a kábelt, mire végigkattogtatom a menüt. (bár ezen van ez a hülye fedél, amit el kell húzni, így már nem biztos).

    Amúgy a bluetooth sebesség kellemes meglepetés, N82-vel inkább nem is használtam semmire, mert standbyban is húzta le az akksit, azért nem érte meg itt tartani, hátha épp akkor kapok SMS-t, mikor a gép előtt ülök, és akkor itt olvasom... Viszont ezen már fileokat is lehet mozgatni (mármint nem túl gyorsan, de még tűrhető sebességgel, egy mp3 album még vállalható, ha nem siet az ember...)

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz #67688960 #9083 üzenetére

    Én felrakom a PCSuitot, és utána ha csatlakoztatom őket, (beállítom azt is, hogy automatikusan fogadjon a telefon minden kapcsolatot, és innentől ha közel vagyok a géphez, mindig kapcsolódnak), és látom a sajátgépben a telefont, mind a memóriakártyát, mind a telefonmemóriát, és lazán lehet húzgálni ida-oda a fileokat a mappák között.
    XP-vel csak a Phone Browser mappa alatt találod, Vista/Win7 alatt rögtön ott lesz maga a telefon.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz #67688960 #9085 üzenetére

    Elvileg olyat is lehet, régebben mint ha lett volna erre valami Pythonos program a régi telefonomon, de nem tudom mi a neve, és fut-e S6v5-ön 1.9.x-es pythonnal.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Miért dob olyan hibaüzenetet a SmartTouch, hogy
    Invalid screen mode: must be one of nomal large, full
    Már próbáltam 1.9.7 helyett 1.9.6-os Pythonra váltani, de ugyan ezt dobja.
    Kéne telepíteni valamit olyasmit, mint a korábbi pythonokhoz S60v3-nál a module pack (ami elvileg nem jó v5-re)? Mert ez a program is V5-re való, és a Python is jó rá, a beépített "demók" futnak. Ugyan ezt a hibát dobja a MasterQR nevű program is, pedig azt is 5800 kategória alatt találtam, és min 1.9.5-ös pythont kér a readme szerint.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Karma #9095 üzenetére

    Nem találtam a .py filet, viszont visszamentem az 1.9.5-ös Pythonig, és ezzel elindult. Viszont most meg a Pythonos rajzolóprogram hülyült meg (csak pöttyöz, ahova először leér, nem lehet vonalat húzni), tehát ennek meg az 1.9.7 volt a jó.
    Jó kis cucc ez a PyS60, az 1.9.x-ek eleve nem visszafelé kompatibilisek az 1.4.5-re írt programokkal, de úgy látszik, még az 1.9.x-eken belül sem mindegy. És igaz, hogy minden 1.9-es beta, így jogos, ha problémás, de nincs egy stable sem S60V5-re, úgyhogy ha valaki írni akar rá, akkor ír az aktuális legfrissebb beta-ra, és reménykedik. :F

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Geri89 #9131 üzenetére

    Én is N82-ről váltottam nemrég. Egy 1,5 éves telefonra dobtam 10k-t, és kaptam egy ~0,5 éves, kék csíkos 5800-t (szürkét nem találtam), kijelzőfóliával, úgyhogy a zsebben hordás sem gond egyelőre. Egy ismerősöm 3/4 éve hordja zsebben, és semmi karc nincs még neki a kijelzőjén, én azért örültem a fóliának, mert ezen volt már pár karist, és legalább nem kellett agyalnom, hogy merjem-e zsebre vágni. A memóriakártyákkal együtt boltoltuk, úgyhogy az is kellemeset hízott 2-ről 8-ra.
    Nekem eddig úgy tűnik, jobban bírja az akksi, bár az N82-ét alaposan gyilkoltam tavaly. Ugyan a zenehallgatás, főleg a zene+nyomkorászás eléggé leszívja, mire hazaérek vidékre, már elkezdenek fogyni a cikkek, de múltkor csak zenét hallgattam (~2 óra), és csak néha böktem tovább (ha lejárt az album), és így nem nagyon érezte meg. Idleben sem húzza annyira az akksit, ha bekapcsolva hagyom a bluetooth-t, és úgy tűnik, ritkábban kellene töltenem (bár attól rádugom minden este, jó azt teletartani, mint a benzintankot is, sosem lehet tudni mikor jön jól a tartalék...). Valamivel jobbnak tűnik energiagazdálkodás szempontjából.

    Kezdetben volt egy kis gondom a régi programjaim átültetésével, de aztán eltöltöttem úgy fél órát az OVI storeban (érdemes átgörgetni az apps-okat), és még felet ott, ahol a V3-as szoftokat is összeszedtem (nokiaprogramok.hu), és végül is már semmi olyan nem hiányzik, amit ne tudnék nélkülözni, haszontalan poén-featurekből pedig több is akad, mint ami elúszott. Ja, és végre sikerült beüzemelni az MSN kliensprogramot, V3-on többszöri próbából sem sikerült (bár ez inkább csak véletlen, és talán menne V3-on ugyan ez a verzió...)
    Illetve a Coreplayer már jól jött volna, de talán már van is valami alternatíva, vagy ha nincs, majd csak lesz.

    Még mindig csak szokom a nyomókijelzőt, de lassan megbékélek már vele. (Először megszoktam, hogy erősen rá kell nyomin, nem csak finoman érinteni, aztán mikor kezdtem beleszokni, egyre finomabban kezdtem nyomkodni, és megint eljutottam odáig, hogy épp csak érinteni akarom, és nem mindig nyomom meg eléggé, de azért elvagyok vele).

    Kicsit könnyebb is. Féltem, hogy nagyobb/nehezebb lesz, de inkább kényelmesebben ül a farmerzsebben.

    Ha nem kérnek rá túl sokat, akkor szerintem cserélj. Újra cserélni azért nem feltétlenül éri meg 15k felett, ha nincs kimondott igényed valamire, amit tud, vagy viszketegséged, hogy újítani kell valamit.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Geri89 #9133 üzenetére

    SMS írásra kiváló a teljes qwert gombsor, kapsz egy angol karakteres billentyűzetet, és előcsalható egy gombbal a többi ékezetes betű is, mint pl a visszafelé ékezetes é,á, stb, ami átmegy a sima SMS-ben is, de ha ezekkel nem vesződsz, akkor sokkal gyorsabban lehet gépelni, mint T9 szótáras numpadon.
    Az árakat én sem igazán értem, engem is meglepett, ezért is cseréltem. Mondjuk akinek nem kell érintőkijelző, annak még mindig az N82 a bestbuy, épp azon tulajdonságok miatt, amiktől te is tartasz (és én is tartottam), hogy lemondasz róluk, mint például a nagy felbontású, vakus fényképező, hasonlók. Az ára meg megy le újonann is, például itt az N97, vagy ezek az új nokiák szálldoshatnak érintő, és nem nyomókijelzővel, akad már többféle iphone, stb. Az N82-t viszont már nem is forgalmazzák, tehát csak a kereslet szabja a használt árakat, és több a használt 5800, nagyobb az 'árverseny'.
    Engem nem zavar a fólia, mert fényes a felülete, még szebbnek is tűnik tőle a kijelző, és nem mocorog bennem tudat alatt, hogy vigyázzak rá, mert így úgysem nagyon tudom megkarcolni. Persze lehet pár hónap után ki kell dobni, és ha lehúzom, inkább nem is teszek rá másikat.
    Összevető képeket nem nagyon tudok adni, mert nem nagyon szoktam még fényképezgetni se, főleg nem telefonnal, de ezeket tudom mutatni. Ezek készültek például N82-vel, és most ezeket tudtam neked így hirtelen rögtönözni 5800-al. Utóbbinál az első képen balra egy fényes katalógus, jobbra pedig egy A4-es füzetlap, az én kézirásommal (elég apró betűkkel írok, és ezt szerintem úgy hátradőlve firkáltam), ehhez nem is vauzott, pedig nincs valami volágos (a többinél villant, kivéve az oszlopos égkeresztek, az még buszon ülve készült).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz kosarob8 #9136 üzenetére

    Kb. 1 percig tart átírni a product code-ot, és még a T-mobilos szeretetcsomagtól (custom magenta indítóképernyő, és hasonlók) is megszabadulsz, miután felkúszott a V31-es szoftware NSU-val, és utána a jövőben már OTA is frissül, ha lesz még új verzió.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Geri89 #9142 üzenetére

    Azért nem túl mértékadó összevetés, mert az N82-es képek azért faszául bevilágított, részletgazdag környezetben készültek, az 5800-at pedig csak így elkattintottam itt egy apró kis szobában.
    De ránézésre is kisebb az optikája, gyenge fényt ad a flash (szemből persze vakít, de este kb egy tisztességes elemlápával ér fel, ha a megfelelő progival kiakasztod - amúgy lehet stroboszkóp módban is használni :D) a mobilvakuhoz képest (bár mikor a papírt fényképeztem, fel se villant).
    Szóval a fényképezőgép az tényleg a gyengesége. Többek közt ezért is nézegettem magamnak az új S60V5-ös Samsung telefont még régebben, mint majdani utód (már nem is tudom, végül omniahd-e a neve, vagy sem), de hát az még sokáig drága lesz, ha fél-egy éven belül olcsósodik az is, akkor majd cserélek, vagy talán lesz addig megint valami más bestbuy nokia, mint az N82 volt.
    Tessék egy kép a topicról (ez fényes, de a papírhoz is lőhettem volna forced flashlight-ot auto helyett): [link] És egy papírlap forced flash-el: [link], bár most nincs valami világos a szobában, de gondolom te is inkább direkt ne műtermi, hanem gyakorlati szituációkra vagy kíváncsi, és igen, ilyen átlagos-szar körülmények közt elég ratyi...

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz deka10 #9146 üzenetére

    Nem tudom, de az Opera mini 5.0 Beta ma felbaszott. Ráböktem, hogy kapcsolódjon wifi-n, turkáltam pár oldalon, töltöttem is le pár nagyobbacska képet, aztán mikor kiléptem, láttam, hogy 3G-s Tmobil neten toltam... Ez csak azért gáz, mert most nincs előfizetésem, így durván 2000Ft-ot elbasztam azért a pár mega adatforgalomért. :W

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Általában mennyit kell várni az OTA csomagra? :U (máshol hagytam a kábelt)

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz asysoft #9312 üzenetére

    aztán fájlok és naptárbejegyzések kivételével

    Szerintem épp itt a hiba. Én is szeretek software frissítés után hardresetelni (főleg, mikor olvasom, hogy páraknak beütnek bugok, míg nem teszik meg, nameg úgy egyébként sem árt az, ha időnként kap egy formázást...). De ilyenkor én csak a telefonkönyvet, naplóbejegyzéseket, üzeneteket állítom vissza, és pont, hogy direkt nem lövöm vissza a mentett beállításokat, hisz épp ez lehet az, ami bekavar, ha simán frissítesz, hogy változott valami a funkciókban, és arra akarja ráhúzni a régi konfigurációt, aztán beakad valami.
    És a filok visszaállítása helyett is jobb inkább autoinstallerrel újból feldobni mindent, főleg, ha azokat a programokat nem kell külön testreszabni (általában nem kell), már csak azért is, hogy ilyenkor összegyűjtöd belőlük a legfrissebb verziót, és akkor a rendszeres felülírós updatelgetés helyett ilyenkor frissíted őket clean installal...

    Bár konkrétan most nem fogok resetelni, alig 1 hónapja megtettem, mikor megvettem a telefont, ilyen sűrűn azért kár, ha nincs gond.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Quasi_modo #9317 üzenetére

    Egy hardreset eltünteti, persze ahhoz olyan állapotban kell lennie a telefonnak, hogy tudj resetelni, illetve ha olyan durva a hiba, hogy erre sem kapcsol be, akkor az kell, hogy a szervizben se tudják/próbálják meg valahogy olvasni a telefonmemóriát, ilyesmik után nézelődve.
    "Az még nem FW frissítés."
    De a product code-ot is vissza lehet írni, nem? Vagyis visszaírni tuti vissza lehet, de ilyenkor az NSU is visszarakja rá a szolgáltató féle szeretetcsomagot is frissítéskor/erőltetett újraflasheléskor, nem?
    Szóval a hackelés, és a product code átírás ugyan olyan veszélyes (ha erre gondoltál).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz HardRic #9329 üzenetére

    Nekem sem találja még, és úgy tudom nincs. Ha lenne, már biztos hallottuk volna.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Megjelent az alkalmazás frissítések közt (nem FOTA? hanem ahonnan a FlashLite is lecsorog) egy ilyen, hogy fura ékezetes nagy A, ezrelékjel, kis L betű, majd másféle fura ékezetes nagy A, majd ' jel és szóköz után TV 1.1 A leírás magyarnak tűnik, de olvashatatlanságig tele van krikszkraszkokkal.
    Na, ez mi lehet? :F

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz janos666 #9331 üzenetére

    Letöltöttem, megnéztem: Elő TV a neve, és külső bletooth, vagy beépített tunerről tud digitális TV adásokat a képernyőre rakni. És mivel ebben a telefonban nincs tuner, így nem túl hasznos.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Steven #9339 üzenetére

    Amúgy érdekes 127mb volt ez a frissítés az előző meg 4 mb
    Hmm. Ez úgy hangzik, mintha OTA frissítésről beszélnél (mert egyébként 200Mb körül lett volna mindkettő...)
    Elárulod milyen product code-ra jött már ki FOTA? Mert nekem még most sem talál frissítést. (Bár nem mintha kábel nélkül át tudnám írni a kódot, és ha lesz kábelem, akkor NSU is mehet...)

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Karma #9350 üzenetére

    Ez a SymNAS nagyon tetszik. Kerestem már korábban hasonlót N82-re, de nem találtam.
    Most tesztképp áttoltam egy 1,2Gb-os mkv-t a memóriakártyára, és 1,2Mb/s-ről indult, aztán 1,45 és 1,6 Mb/s közt mászkált a sebesség, és nem szakadt meg, mint néha bluetooth-on szokott nagy fileoknál (hosszabb mp3 mixek).
    A sebesség miatt is sokkal előnyösebb, de itthon, ahol az asztali gép is N-es wifi routerre van kábelezve, de bluetooth-t lusta voltam venni hozzá, még inkább kényelmesebb, mint a kábelhurcolászás, vagy a laptop beröffentése, aztán remotedesktoppal bluetooth-ozás... :)

    Kár, hogy ha már ez nem egy gyári alapszolgáltatás, akkor az alternatíva fizetős, és nem is 1-2 dollár...

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz janos666 #9354 üzenetére

    Visszavonom, itt is fennáll a random szakadás. :W
    Egyszer sikerült átküldeni az 1,2Gb-os mkv-t, nekiestem újra, azóta 3x, és mindháromszor megszakadt valahol időközben (néha már az elején, néha pár megával a cél előtt).
    Ilyenkor a telefon azt mondja, válasszak másik hozzáférési pontot, mert a WLAN kapcsolat megszakadt, de ha bökök arra, hogy listázzon, akkor inkább szó nélkül kilép.
    A router egy D-Link DIR-615, N-es 300Mb-es router b/g/n üzemmódban, friss firmware-vel, a laptop Intel féle N-es kártyája stabilan tartja vele a 130Mb-es kapcsolatot. MAC-re szűrök, és ha már bent vannak a címek, fix IP-t osztatok minden engedélyezett eszköznek. (tehát sem a DHCP-vel nem lehet gond, hogy új IP-t akar neki adni, se a titkosítás típusával nem lehet nyavajája, mert az nincs is, titkosítatlan a háló...)
    Pénzt így 100, hogy nem adok ezért a programért.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz varga.balazs #9386 üzenetére

    Hát, ő, én próbáltam a Coreplayer S60V3 verzióját, és nem nagyon üzemel.
    Az általad említett helyen van Divx player, de az is S60V3, nem sok jót jósolok neki.
    Van viszont ez az yxflash nevű kacat. Mondjuk próbaverzió, és fölötte van a vízjel, de nekiesik sima avi-knak is, kár, hogy csak szaggatva. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz varga.balazs #9389 üzenetére

    Hát, innen már gyanús, hogy a cserehangszórók a selejtek. Illetve lehet, hogy nem selejtek, csak másképp szólnak, ami vagy tényleg gyengébb minőség, mint az eredetileg beépített, vagy egyszerűen csak más, és neked most furcsa, mert megszoktad a régit, még akkor is, ha objektíven ez kéne, hogy szebbnek tűnjön.

    Mondjuk engem annyira nem izgatna, nem szoktam zenét hallgatni a hangszóróin, csak arra kell, hogy megszólaltassa a csengőhangomat, míg fel nem veszem, de ebből nem akarok nyilvános előadást produkálni, hogy "hej be szépen cseng a teló", a lényeg, hogy meghalljam, megismerjem, hogy az az én telefonom lesz, és felvegyem...

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    GPS-t még nem volt alkalmam tesztelni, de nekem is mintha érezhetően gyorsult volna a telefon frissítés után, pedig nem is hardreseteltem, és reinstalláltam, egyszerűen backup után ráfrissítettem kábelen át NSU-val, és nem is kellett visszaállítani a PCSuit backupot, csak úgy maradt, ahogy automatikusan visszaállította önmagának a frissítés előtti állapotát. Eddig semmi bug nem jelentkezett.

    Az is igaz, hogy nekem előtte nem volt minden kerek a telóval. Kifagytak néha progik, amiknek menniük kellett volna, aztán random megjavultak, szakadt néha a WLAN félpercenként, máskor meg ottfelejtette magát félórára is, ha én nem bontottam. Úgy látszik, ezt most kiheverte a frissítésnek hála.

    Amúgy azért sem akartam hard resetelni, mert az OVI stores cuccokat sokáig tart a telefonos storeból összevadászni, neten pedig nem engedi lementeni a sys fileokat, csak elküldené a linket a telefonra, de ott is csak onthefly lehet intalálni, lementeni nem.
    Van valahol neten valami rip ezekből a telepítőkből, amit aztán az autointaller progi felhadobálna egy menetből? (Nem kérek linket, csak annyit, hogy keressem-e, mert van, vagy ne fárasszam magam, mert nincs.)

    Még 1 valamit vettem észre: Mintha azóta kevésbé merítené az akksit a zenehallgatás. Mondjuk eddig is sokkal kisebb mértékben húzta meg az akksit, mint N82-n, azon 2,5 óra a sennheiser CX300 fülessel megette annyira, hogy kezdtek fogyni a cikkek, és nem ártott bedugni, ha még használni akartam másnap, most maradnak a cikkek, és ha bedugom alig tölt még rá, max 1 órát, ami lítium akksinál a full kapacitás felé nem jelent sokat.
    Na persze talán nem véletlen, ha ExtremMusic széria...

    Ezt amúgy mikor fogják kinőni a telók, hogy már a töltöttség fele elszáll, mire elkezdenek fogyni a cikkek, és onnantól zuhannak lefelé, mint a lavina, ha még mindíg aktívan használja valaki a készüléket? Nem lehetne megjavítani a feszültség/áramerősség mérést valami áramfelvétel naplózásból, és névleges telepkapacitásból interpolált értékekkel? (szóval az utolsó teletöltés után mérné mit vesz fel, és abból saccolná mennyi maradt, és súlyozva átlagolná a realtime méréssel).
    Vagy direkt van elbaszva a visszajelző, és nem idomulnak a főképernyős cikkejek a mért %-okhoz? :F

    A hangminősége is fasza, szerintem félúton van a laptopom integrált Realtek cucca, és az asztali gépem Audigy 4-e közt, bár utóbbit csak futólag teszteltem fülessel, és érezhetően jobb, mint az N82 volt, pedig arra sem panaszkodtam a laptophoz mérten.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz hdman #9398 üzenetére

    Két körben is szanálták a körítést. Kivettek ezt-azt, rövidültek a kábelek, stb. Talán itt mobilarénán is van hír róla egy "panoráma képpel" a tartozékokról.
    (Én se kaptam már állványt, de a kábel legalább még hosszú, és azt használom is. Bár az enyémből a TV kábel is "kiesett", de az se hiányzik...)

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Karma #9400 üzenetére

    A TV kimenet amúgy S-video, vagy sima analóg? Szóval csak újabb TV-k, asztali lejátszók tudják fogadni, vagy a régi TV-k is, amiken még csak a jó öreg SCART szabványcsatlakozó van analóg kép és hang átvitellel?
    Az analóghoz kéne egy DAC, amit erős túlzásnak érzek egy ilyen kis extra funkcióhoz.
    Az S-video pedig azért haldoklófélben van már HDMI, Displayport, komponen RCA, és hasonlók közt. (Na meg amúgy is, egy régi TV-n még poén lehet vele videózni konvertált filmeket is, vagy mondjuk netezni egy nyaralóban, ahol csak alufóliával spécizett beltéri antenna van a kis ruszki TV-hez, de egy HDTV-re ki fog rákötni egy ilyen tudású telefont, ami még a standard DVD felbontásban sem nagyon fog nekünk filmlejátszani, de gondolom még fényképet/diákat vetíteni se nagyon tud olyan hűdenagy minőségben, pl. egy rögtönzött, alacsony költségvetésű és/vagy hobby/poén prezentációhoz.)

    Mondjuk a SamrtTouch progi nem is olyan rossz ötlet, ha esetleg tartanom kell majd valami minimál előadást tanulmányi célból egyetemi órán. Vagyis az lenne, csak mégsem jó, mert PC-n külön programot kell indítani, és csak bluetooth-on jó, wifin véletlen sem, az meg nincs minden ilyen kis fapados félöreg laptopban.
    Van ilyen programból legalább olyan, amihez nem kell külön PC kliens, hanem aulál valami más bluetooth távirányítót? :U

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Karma #9403 üzenetére

    Akkor lehet más volt a gond, de mikor egyszer rá akartam kötni egy régi TV-t S-videó kimenetes VGA-ra (még valami Gef2MX volt) RCA->SCART kábellel (hang nem kellett, csak pár kis bizbaszt akartam rátenni, mint másodlagos "monitor"ra), akkor olyasmi képet láttam a TV-n, mint ha valami számára felismerhetetlen digitális jel lehetne (nem csak NTSC, PAL-x mizéria...).
    De akkor elvileg az S-video ugyan az, mint a SCART féle (aminek RCA is lehet a vége...), nem digitális?

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz xxed #9406 üzenetére

    Mondjuk az enyém nem annyira mérvadó, mert 1-2 hónapos használtan vettem, szóval keverhették, de ehhez csak egy sokgombos, de pejoratív értelemben átlagos hangminőségű füles, egy hosszú USB kábel, hagyományos kisebbfajta töltő, és a beledugott stylus volt, semmi több (meg persze benne az akksi és a 8Gb MicroSD, amiből utóbbit ki akartak belőle lopni az ember, ha már ilyen olcsón adták, de sikerült megúsznom :DDD).

    (#9405) Karma
    Because it is very simple to convert S-Video to composite signal (just the physical merging of the two through a filter capacitor is required)
    Szóval, akkor megoldható, de kapásból nem csoda, ha nem működött. Bár jól értem, szóval valami aktív/passzív kis áramköri elem (amit vastagon húztam, és kondenzátornak hittem) is kell bele, szóval nem csak az ereket kell átvezetni másféle csatlakozóba?

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz makaveli666 #9409 üzenetére

    Ja, egy ismerősöm ma vett újonann 28k-ért egy Samsung [nemtudommilyen érintőkijelzős] telefont. Ugyan nem symbianos, de egész hasonló, szép és kezelhető a menüje, árához képest jó telefonnak tűnik, és használható, szép is (szebb, mint a mi 5800-ánk...), de ami a lényeg: Van benne kinetikus görgetés, csak úgy mint egy másik ismerősöm "meg nem mondom milyen noname márkájú", még olcsóbb (de kinézetre is gagyibb) tapizós telefonjában.
    Mák, hogy amúgy sem azért vettem, hogy villogjak vele, mert még megjárnám ár/érték arányra, főleg a samu ellen, ennyit nem mindenki szemében ér a symbian softgyűjtemény, mint nekem (egy szint felett többet, mint a külső, vagy a gyári alap dolgok), és a nokia, mint márka sem mindenkinek jelent már annyit, mint régen (mondjuk a márka generalizálásban én sem hiszek, max a márkahűségben némileg itt-ott)

    Viszont a hangon szerintem állítsál, én szebbnek találom, mint ezeket a névlegesen blu-ray képes integrált Realtek HD audio kodekeket, az N82-étől is jobban szól (persze rendes fülhallgatóról beszélünk, nem beépített recsegőről, ugye?).
    A beállításoknál nekem le van tiltva a stereo elhúzás és hangosság (vagy minek fordítják itt a loudness equalisation-t és stereo space extend-et), és defaulton van az equalizer is (talán ez utóbbi az egyetlen, amihez hozzá szabadna nyúlni nagyon picit custom módban 'fül és füles' páros szubjektív vonatkozásban, de inkább ezt sem bántom, jó így is, úgyis buszon hallgatom, és zajkizárós gumigyűrűs fülessel is bezavar azért kicsit a halkabb üzemű busz is ennyire, hogy ez már ne izgasson...)

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz dipeti #9420 üzenetére

    Átállítod a product code-ot magyar nokia telefonra. Itt lentebb a topicban is van, vagy google...

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Unbaised-Ben #9422 üzenetére

    Nekem a számok el szoktak tűnni, csak a lejátszási listák maradnak fent, miután mappástól töröltem az albumot. (Persze nem árt frissítést tolni, ha módosítasz a tárhely tartalmán.)
    Viszont a zenelejátszón belül is lehet úgy törölni, hogy a filet is eltávolítja, és akkor konzisztens marad a tárhely és az adatbázis.

    Amikor van az albumhoz mellékelve lejátszási lista, akkor hawai van, ha nincs, akkor azért általában fel szokta ismerni az albumokat és a sorrendet is, bár egyszer-kétszer szidtam már emiatt (egyszer össze vissza rakta sorba, egyszer pedig még albumnak sem állt össze valamiért).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Unbaised-Ben #9425 üzenetére

    Nem, azt mondja, hozzáadva 0, de utána az összes szám kevesebb, mint PC-n keresztüli szanálás előtt, és a számlistán nincsenek fantomszámok, csak a lejátszási listákban. A törölt számok eltűnnek, csak az albumok lejátszási listái maradnak ott, mint ha még meglenne az album, csak épp a számok már sehol. N82-vel úgy rémlik, mint ha leszedte volna a listákat is, vagy legalább is nem tűntek fel a fantombejegyzések.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz dipeti #9428 üzenetére

    Hát, ha nem magyar a product code, és flash box-szal tettek rá magyar software-t, hogy így adják el neked itthon (ezt viszont annyira nem értem, miért nem a product code-ot ütik át, és akkor nem lennének ilyen kellemetlenségek, amik egyben rá is világítanak a turpisságra...) , akkor az már eleve csak kereskedői garis lehet, az ilyen nem is Magyarországra szánt, (gondolom rendes Nokia garipapír nélküli?), flashbox-olt tefonra amúgy sincs már hivatalos gyártói garancia, a kereskedői gari pedig szerintem nem ezen a pd átíráson fog múlni, ha ők nekimentek már box-szal is software-ezni...

    De persze, nem rizikó mentes a dolog. Viszont ha kell a magyar nyelv, és nem akarsz fizetni érte, hogy valaki flashbox-al rátolja a friss software magyar verzióját, (hoppá, talán itt a válasz a korábbi költői kérdésemre :DDD) ami az én szememben még nagyobb kontárkodás, mint otthon átírni a PD-t sima USB kábellel, és gyári Nokia utility-vel flashelni, akkor kb. ezek a választási lehetőségeid : Boxoltatni mással, valószínűleg pénzért, vagy otthon lightosabb módon átütni a pd-t, és NSU-zni (vagy persze lemondhatsz a magyar nyelvről, itt nem akkora érvágás, mint a T9-es numpad SMS írós telókon, én csak amiatt használtam magyar softtal az N82-met, most pedig megszokásból hagytam magyaron qwerty mellett is, amin persze lusta vagyok előhívni az ékezetes funkciót, ha csak nem unatkozom. :)) )

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz varga.balazs #9431 üzenetére

    Ó, hogy ez a trükkje. :))
    Én mindig kilépek a zenelejátszóból, ha már nem akarom használni rövid időn belül (minek foglalja a RAM-ot, vagy fogyasszon akár minimálisan is több áramot a futó process miatt).
    Na meg itt beszéltünk, hogy pár naponta még a komplett OS-t sem árt újraindítani.
    Bár erre én kimondottan nem figyelek oda, jó ha hetente újraindítom valamiért úgy spontán. Igaz, nem is fagyott még le soha , mióta megvan (csakis OVI Maps alatt néha, mikor fel-le teszegettem, vagy más programok is futottak a háttérben, de ez kiszámítható konkrét hiba, nem a rendszeres újraindításon múlik, rögtön reboot után reprodukáltam újra...), tehát nincs okom parázni.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    Most jöttem rá valamire, és nem tudom, ez a friss firmwarenek köszönhető, vagy csak nem botlottam bele korábban.
    A teljes képernyős QWERTY billentyűzeten jobboldalt találhatók külön ékezet funkciógombok (ezeket korábban biztos sima különálló írásjelnek néztem, mint a hagyományos PC billentyűzeteken). Ha bökök egy " jelet, akkor nyomva is marad, majd ha rábökök egy o betűre, akkor ír nekem egy ő betűt (tehát a " nem idézőjel, hanem ékezet gomb...), és így tovább, minden magyar ékezetes karaktert be lehet ütni így, nem is kell a bal alsó kis ikonnal előhívni a 3 felé szedett speciális karakterkészletet, hogy ékezeteket írjon az ember.
    Egyetlen szépséghibája van: sima SMS-ben épp ez a fajta ékezet nem megy át, csak a speckó karaktertáblán lévő visszafelé álló ékezetes. De emlékeztetőket, jegyzeteket, neveket beírni tökéletes megoldás.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz noobsaibot #9481 üzenetére

    Jaja, de akkor most melyik a jobb a mi telefonunkra, az Opera Mini 5 beta, vagy az Opera Mobile 10 beta? :U

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz rep3at #9488 üzenetére

    Igen, de azzal nem működik a Flash Lite, mint a gyárival...
    Valamint ha már iskola, akkor nekem a neptun sem nagyon üzemel vele. Bár a 4.x-hez képest előrelépés, hogy legalább be lehet vele logolni, de a legördülő menüket valahogy nem adja. Ellenben a beépített böngészővel sikerült már megnézni az órarendem.

    És most már leesett a leg szembetűnőbb indok, miért jobb az új Oper Mobile, mint a Mini. Ez nem Java, hanem natív symbian program. Na meg kb. 8x annyi helyet foglal, biztos fért bele hasznos is, majd betesztelem egyetemen wlannnal, ez mit tud.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz ZoliM@ster #9607 üzenetére

    Pedig volt már hasonló S60v3-ra, már vagy 1 éve is (inkább amiatt mondom, hogy nincs akkora a lemaradás az iphone-hoz képest).
    Van ettől hasztalanabb accelerometer progi, valami dobókocka, de tök használhatatlan, inkább önálló életet él, és csak úgy hébehóba reagál a mozgatásra is (persze csak síkban mozgatva, pedig a kocka 3D-ben pattog...).

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz ZoliM@ster #9661 üzenetére

    A gramin a memóriakártyára települt, amit nem formáztál. Ilyenkor én arról is le szoktam törölni a rendszermappákat kártyaolvasóval. Ha az nincs, akkor telefonnal is lehet formázni reset előtt. (Persze most már ne tedd, csak mondom, hogy ha alkarod legközelebb...)

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz ZozzHUN #9684 üzenetére

    A hálózat alapú az ingyen és bérmentve működik internetkapcsolat nélkül, a vételi körzetben lévő GSM adótornyok koordinátáiból saccolja be, hogy hol vagy. Egy nagy lefedettségű városban egész jó közelítő adat lehet. Nem tudom, hogy a nokia maps a gyakorlatban kezd-e vele bármit, de első közelítésnek nem rossz, hogy mégis nagyjából besaccolja hol vagy a városok közt, és talán hamarabb mer kiírni saccolt GPS koordinátákat, ha már eléggé egybevágnak a cellainformációval.
    A kiegészített GPS pedig netről szerez be olyasmiket, mint például az ionoszféra-, és pályakorrekciós adatok (néhány ismert koordinátájú, fix földi mérőállomás folyamatosan méri a saját GPS koordinátáit, és a saját adataiból visszaszámolva meghatározza a műholdakét is, ezzel kiadódik a légkör pillanatnyi torzító hatásának karakterisztikus értéke, és az, hogy a műholdak mennyire tértek le a pályájukról az utolsó igazítás óta, és ebből a két adatból jó közelítéssel megjavítható a saját mérésed eredménye). Mivel nem néhány centiméteres, hanem inkább néhány méteres pontosságú mérést végez a navigáció, így valamelyest felesleges, de végül is jó irányba javítja meg a számokat, és jó lehet a névleges pontosság meghatározásához is, így az a pár kilobyte adatforgalom nem nagy ár érte, nekem pl. 16 Ft-ot szokott érte levonni úgy, hogy nincs semmilyen előre megvett netcsomagom (tehát így kurv@drága a forgalom).

    Szóval, ha sűrűn kapcsolod be a GPS-t, és nincs netcsomagod, akkor kikapcsolhatod az assisted (kiegészített) GPS-t, nem hal bele a navigáció. A cellainformációs hálózat alapút viszont kár kilőni, nem kerül pénzbe, és nem rontja a pontosságot (valószínűleg nem is sgít semmit, de rontani biztos nem ront).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz peugeotmate #9687 üzenetére

    Yap.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz ynsane #9696 üzenetére

    De ha veszel egy USB-s WiFi adaptert (ne adj isten UTP-s WiFi routert -akár olcsó "b"-set- ), akkor már tudsz neki netet osztani.

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák