Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • darál0w

    Jómunkásember

    válasz kp78 #20606 üzenetére

    2 napig használtam...lassabb, mint alapbol a telo...

    várom mit hozol ki belőle...:)

    Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

  • SomaV

    csendes tag

    válasz kp78 #20606 üzenetére

    Az SPB Shellt én június óta használom (mindig a legújabb kiadást!). Semmi probléma nem adódott abból,hogy"sok" memóriát eszik! A jelenlegi változat a 498-as pl.11M-t.Az elmúlt kb.három hónap alatt a teló nem lassult be, sőt a Garmin navi pl.20-25 mp alatt navigálásra kész (ez az érték előtte kb.)másfél perc volt...

  • old rocker

    veterán

    válasz kp78 #20606 üzenetére

    írtam pár oldallal korábban, úgy 2-a táján. Akkor 4 rugóért meg lehetett venni -3-ig promóciós áron - az OVIStore-ban. Ami azért előnyös, mert magadnak is fel tudod telepítani újra, de egy másikra is a saját dolgaimból, úgy emlékszem, 3 újra letöltés után írja ki, betelt a limit. A hátránya, hogy a 30 dolláros (vagy eus?) változatnak van egy PC-re is telepíthető része, ami blútússzal vezérelhető, de ennek megfelelően az akksit is hamar lemeríti...
    A RAM-ba valóban nagyon beleharap és először marha bonyolultnak tűnik, annyira sok variáció van.
    Néhány tanács: csak egy professzionális és egy életstílus elrendezést állítsatok be. Ezek között pörgetéssel, vagy jobb alsó beállításos ikonnal felnyíló ablakocska "főképernyő" ikonjával villámgyorsan vissza lehet állítani a "mezei" főképernyőt".
    Érdemes a fogaskerék ikont (beállítások) felrakni, mert erre tapicskolva, majd jobb alsó ikont tapperolva felugrik egy kis ablak, jobb oldalt az ikon, kilépés a shellből. Ez gyorsan végrehajtható és ilyenkor a RAM visszaugrik vagy 40 MB-ra.
    Éppen ezért érdemes az alap "főképernyő" egyik ikonját a shell gyorsindításra feláldozni, mert ez megkönnyíti a shell újboli elindítását. (Nem egy pillanat alatt tölti be, másodpercek alatt. Gyorsan váltani oda - vissza csak akkor lehet, ha a főképernyőre váltás paranccsal lépsz át, vagyis ez a háttérben fut.)

    Mind a Professzionális, mind az Életstílus felületből lehet 3-3-at, vagy 5-5 oldalt kialakítani. Ezeket aztán oldara "húzogatással" lehet váltani, plusz a másik fő nézet, összesen tehát akár 10 kezdőfelület között váltogathatsz. (Olyan ez, mint az E66, E52 stb billentyűsöknél az üzleti és az otthoni felület közötti váltogatás) Én 1-1nél több alap nézet kialakítását nem javaslom, mert az már tényleg lassítja a telefont, amellett szerintem az ember már belehülyül, miket rakott ki 1-1 oldalra.
    A tárcsázó a zöld gomb egyszeri nyomásával csalható elő. Emellett a kapcsolatok ikonnal pörgetősre előjön a névjegyzék (scrollozásos), vagy alul le fel nyitható a gyors bevitel, tehát, mint az E52-nél, csak pötyögöd be: pl.: Peti = 7374
    Plusz az alap kijelzőjén van egy kedvencek ikon, ahova azt teszel be -ha megnyitod - amit akarsz.
    A menű gomb megnyomásával a menübe jutsz, hosszabb nyomásával futó alkalmazások, vagy - akinél van handy taskman, vagy best taskman...

    Figyelem: a hangutasítás, azaz a zöld hosszabb megnyomása fentiek szerint csak "főkijelző" - tehát az eredeti kijelző mellett üzemel.

    Összefoglalva: Én az alap készenléti kijelzőn egy smart settings alkalmazást indítok, amiből tudom gyorsindítással nyomatni a shellt. Van egy handy taskmanim, aminek a kedvencébe a klf. beálllítós progik gyorsindítását (pl. best profile, totall forward) szórtam bele.
    Az SPB Mobile Shellben két nézettel operálok, egy életstílus és egy professzionális - mondjuk úgy, hogy az egyik az üzleti, másik az otthoni.
    Ezt mindenki a maga ízlése és szükséglete szerint alakíthatja és gyönyörűzheti.

    Az 5800 felhasználói élménye, kezelhetősége ezzel a programmal szerintem már felső kategória-szerű.

    Az általam feltüntetett variációban a RAM 26-32 MB között változik, lassulást nem lehet érezni. Ha kilépek a shellből, illetve minden más alkalmazást is bezárok, akkor 45 MB a RAM.

    A shell használatával - de egyébként is - az 5800 picit lassabb, mint az E52, de nem zavaróan. Viszont ez a Mobile Shell egy csúcs, én nem bántam meg a rááldozott 4 rugót: mindenkinek csak ajánlani tudom.
    (Pár napig fix szórakozás, hogyan alakítsd ki a magad képére a telót...)

    A windows rendszerű telefonok a microsoftnak köszönhetően lassan az enyészet útjára lépnek

Új hozzászólás Aktív témák