Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • meroly

    veterán

    Nos kézhez kaptam én is a céges 301-esemet, jöjjön egy rövid írás róla.

    Külső

    Ahogy már előzetesen megszemléltem MM-ban, csak megerősíteni tudom hogy nagyon jól össze van rakva. Egyszerűen jó kézbe fogni, masszív, nem recseg ropog és az éles szélek miatt tartása is van. Egyedül egyik oldalon volt kicsit nagyobb a rés a keret és az előlap találkozásánál, tehát nem is az akkufedélnél, de ennyi bőven belefér. Telefonálni is kényelmes vele, jó széles, van mit fogni, az éle különösen tetszik ebben a pozícióban is.
    Gombok kényelmesek, a zongoralakk bevonat ellenére nem csúsznak, félre nem is nyomtam vele. Nincsenek túlságosan külön, így a jobb felső funkciógomb megnyomásakor féltem, hogy a híváselutasítót nyomom, de nem tévedtem egyszer sem. A gombok mérete is megfelelő, nekem ugyan átlagos kezem van, talán egy kicsit kissebb is, de nagy újjúaknak is bőven használható.

    Szoftver

    Nem tudom ki írta és miért, de szerintem egyáltalán nem lassú. Sőt még a java alkalmazások is meglepően gyorsan indulnak el. És annak ellenére hogy nem futnak a háttérben a facebook például az értesítések funkción keresztül a háttérből is küld "üzeneteket". Persze ehhez folyamatos adatkapcsolat kell, ami az akkunak nem tesz jót, de aki annyira szeretne online lenni, hogy a közösségi oldalakon írtakat is azonnal olvasni szeretné, annak van lehetősége rá.
    Nagyon jól testreszabható a menü, bár szerintem túl sok funkció szerepel a gyökérstruktúrában. Ilyen például a naptár, az origo. Egy-két dolog átnevezésre került, a jól megszokott napló helyett számláló van és nincs galéria menüpont, oda úgy tudtam eljutni, hogy a kedvencekbe felvettem a Fájlok elnevezésűt és az a galéria. Biztos szerepel a menüben is külön valahogy, de nem kerestem.
    Ami újítás volt számomra, hogy a * gombhoz is tudunk külön funkciót rendelni, de ehhez csak alkalmazást.

    Fényképező

    Kár a fárnya led-ér, mert szerintem napfénynél nagyon szép képeket csinál. Bőven teljesíti azt, amit az ember egy ilyen lencsétől elvár, éles a kép, a szoftver gyorsan elindul és gyorsan is ment. Úgy vettem észre hogy egyből jpg-be, tehát nincsen az nrv konverzió. Vicces a selfie funkció, próbáltam átvágni, de valahogy mindig felismerte a fejemet.

    Összegzésem

    Adat simkáryát tettem csak bele a teszt erejéig, így hívást nem tudtam kipróbálni milyen, a 112 a szokásos minőségben és erősségben volt hallható, tovább nem mentem.
    A célcsoport tuti meg lesz elégedve vele, magam részéről nagyon sajnálom hogy kimaradt a led és a hozzá tartozó zseblámpa funkció, így számomra ez most nem nyert, talán a Nokia 220 majd, de a lámpa ott is a tetején van, így vakuként nehéz lesz, de már ez is haladás.

    Impossible is nothing

Új hozzászólás Aktív témák