Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • FuRiONight

    őstag

    válasz antikomcsi #44 üzenetére

    Ez a konzolon drágabb játékról csak annyit, hogy okosan kell csinalni. Ha 1-2 hónap mulva veszed meg hasznaltan, kb. 12-13k-rt, játszol majd utana eladod egy 10k-ert. Pc-n hol adod el?! Aki meg megjelenéskor veszi a játékokat, az meg is érdemli.

    [ Szerkesztve ]

  • válasz antikomcsi #44 üzenetére

    Ok, akkor matekozzunk egy kicsit. Először is: a játékok árát ne vegyük ide, mert azt a régi gépre ugyanúgy megvenném, és elvileg a régi játékaim futni fognak az új gépeken is -persze, csak ha tényleg lesznek ilyenek. :B (de ha már szóba hoztad: én az utóbbi egy évben nem vettem 7 ezernél drágábban játékot One-ra, pedig megvolt minden engem érdeklő AAA-s cím digitálisan már a megjelenés napján)
    A konzolok értékcsökkenése jelenleg nagyon kicsi (max 20k/év) -ami persze az életciklus rövidülésével valószínűleg növekedni fog-, de még akkor sem fogsz évente 30k-nál többet bukni rajta szerintem. Tehát ha 3 évente eladod a régit, és veszel egy újat, akkor sem fogsz 70-90k-nál többet költeni remélhetőleg. Ebbe most egy kicsit bezavarhat, h egy erősebb gép valószínűleg drágább is lesz, de még ez sem fog vészesen nagy költekezésre kényszeríteni senkit sem.
    A telefonos példa nagyon jó szerintem is. Elég sokan szaladgálnak 200k pluszos telefonokkal, és évente cserélgetik, de mégsem panaszkodnak ennyien miatta. Ez mondjuk meg is látszik az eladásokon, mert mert évente több mint 100 millió készülék megy el az épp aktuális Samu S -iPhone csúcs párosból. :)
    Felesleges emiatt sírni szerintem, aki akarja megveszi az erősebb gépet, aki nem az játszik a régivel ahogy eddig.

    Def26: Szerintem is tuti siker. Így átcsábíthatnak egy csomó embert PC-ről is, akiknek eddig gyenge volt a konzol. A MS "platformegyesítése" is ezt a célt szolgálja szerintem..

    [ Szerkesztve ]

  • VaniliásRönk

    nagyúr

    válasz antikomcsi #44 üzenetére

    "Az MS és a Sony lett felültetve az ígéretekkel, amik nem igazán jöttek be, de így most a konzolgyártók is láthatják, hogy olcsó húsnak híg a leve."

    Ezt a marhaságot ugye te sem gondolod komolyan? A M$ és a Sony is olyan végtelenül inkompetens, hogy az AMD simán megvezette őket, ill. most is azért hallgat mind a kettő mint sz@r a fűben, mert lelkiismeret-furdalásuk lenne ha az AMD-re borítanák a kakis bilit...

    Mind a ketten azt kapták amit rendeltek, nem azért tud ennyit a chip, mert az AMD ennyit tudott csak kinyögni. A konkurencia pedig nyilván ezt sem tudta megugrani, különben nem az AMD kapta volna a megrendeléseket.

    Értem én hogy divat az AMD-t fikázni, de a hülyeségnek is van határa.

    [ Szerkesztve ]

    "Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

Új hozzászólás Aktív témák