Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azopi74

    addikt

    válasz tothmaxy182 #63 üzenetére

    Hát androidon a csúcskategória sincs nagyon elkényeztetve. Egy, maximum két évig kapnak frissítést, aztán le vannak xarva. A Galaxy SIII-am még a KitKat-et se kapta meg, a 2012 májusban bemutatott csúcskategóriás telefonra az utolsó frissítés a 2013 júliusi Jelly Bean 4.3 volt.

    Itt nem az a probléma, hogy az alsó kategóriás darabok nem kapják meg a Win10-et, például egy L520 vagy 620 esetében senki sem verheti az asztalt, hogy hol a frissítés.
    A probléma itt azzal van, hogy még tavaly novemberben kitweetelte a MS, hogy minden WP8-as telefonra jön a Windows 10, és azóta sem cáfolták a dolgot, na aki viszont azóta vett egy 530-at vagy 630-at, abban a tudatban, hogy jön a win10, az viszont már joggal reklamálhat, ha tényleg kiesnek a frissítésből.
    A másik az, hogy sokan pont az eddigi korrekt frissítési politika miatt is váltottak androidról wp-re, miután a legolcsóbb Lumia 520 is megkapta még a Denim-et, joggal feltételezhető, hogy újabb 530 és a 630 is két évig támogatva lesz. Szóval én nem hinném, hogy meg mernék tenni azt, hogy 1 GB RAM-nál húzzák meg a vonalat, az nagyon rossz üzenet lenne. Inkébb azt tartom én is valószínűnek, hogy "herélt" funkacionalitási Win10-et kapnak.

  • azopi74

    addikt

    válasz Quasi_modo #136 üzenetére

    A többség szerintem azért két évig simán kihúzza egy telefonnal. (Nem a MA törzsközönségére gondolok, hanem az átlagra). Főleg azért, mert utóbbi időben kezd megérni az okostelefon piac is, ahogy a PC piac a 2000-es évek derekán , ma már egy két éves csúcskategóriás mobil egyáltalán nem számít elavultnak, mivel kenterbe verik az aktuális alsó-alsó-közép kategóriát.

    És ez a technológiai elavulási idő egyre inkább kitolódik, idővel el fogja érni a PC-k elavulási ciklusát is, ami kb öt év, de csúcskategóriában még több, gondolj csak bele, hogy egy 8 éves csúcs PC-re simán gond nélkül fel tudsz húzni egy Windows 10-et, és süvít rajta, vagy arra, hogy egy 8 éves csúcs PC simán lealázza a mai belépő szintű PC-ket. Ezzel most szembesültem, egy volt munkatársam hívott fel minap, hogy dobjam fel neki a Win10 preview-t, még 2007-ben dobtam neki össze egy desktop gépet Core 2 Quad-dal, 8800 GTX-el, 4GB RAM-mal, nem sok fejlesztés volt azóta rajta, csak az OS-t frissítgettem neki rajta néhány évente (XP->Win7->Win8->Win8.1) , meg volt egy HDD->SSD váltás, úgy fut rajta a Win10, hogy öröm nézni, sokszorosan állva hagyja a kislányom pár hónapos atomos nettopját. (Jó, persze közben a fogasztása is sokszorosa, de akkor is... egy 8 éves vasról beszélünk) A 90-es években 2-3 év után egy csúcs PC is mehetett a kukába, annyira elavult, az eredeti árának töredékéért jóval nagyobb teljesítményű vasat vehettél.

    Na akkor jönnek rossz idők a gyártókra, ha az okostelefonpiac is eljut erre a szintre (egyre inkább közelítünk) , és semmi nem indokolja a hardver cserét legalább 5 évig ( ráadásul még a fejőstehén növekedés-motor kínai piac is telítődni fog addigra). Na akkor majd lehet olvasni olyan híreket, hogy "mélyrepülésben az okostelefonok piaca". Még szerencse, hogy a telefonok könnyen leesnek, eláznak, elvesznek, ami egy PC-re annyira nem jellemző. :)

  • azopi74

    addikt

    válasz zsoltek #142 üzenetére

    Miért, ha lenne valami w10 az elavult, lecserélendő telódra, akkor windows-os lenne a következő telefonod is, ha viszont nem, akkor no more windows? Mi az összefüggés a kettő között? De valójában igazad van, ilyen az igazi öntudatos vásárló :)

  • azopi74

    addikt

    válasz janeszgol #144 üzenetére

    Tévedtem, mostani nem is Atomos, az előtte volt (D2550 - na az katasztrófális volt), most cseréltem ki neki pár hónapja, de ez AMD -s (asszem valami Trinity-s APU, majd megnézem pontosan melyik, most nem vagyok a közelben)

Új hozzászólás Aktív témák