Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz dezz #38 üzenetére

    Nem kellenek 200-300 wattos GPU-k az APU-kba. Az AMD az FSA-val próbálja kiütni az API korlátjait. A low-level elérés annyira begyorsíthatja a rendszert, hogy egy töredék teljesítményű IGP is szarrá tudna verni egy API+driveren keresztül működő csúcs-GPU-t.
    Az ARM is ugyanezt csinálja. Bár ők az FSA mellett állnak, vagyis nem fejlesztenek saját rendszert, hanem az AMD nyílt megoldására építenek hardvert, amit majd az OpenCL-en, és feltételezhetően a C++ AMP-n keresztül lehet FSA-val használni. Pont úgy,a hogy az AMD-s lapkákon. Az IBM is partner már, de szerintem csak a nextgen konzolok miatt, hogy a fejlesztőknek egyszerűbb legyen. Az már eléggé körvonalazódik, hogy mindhárom nextgen konzol marad a Power prociknál.
    Az NVIDIA szintén ugyanezt csinálja, csak a zárt CUDA-val. Az elméleti alapok viszont egyeznek. Annyi az eltérés, hogy amíg az FSA az OpenCL és a C++ AMP kiterjesztése, addig a CUDA egy teljesen egységes felület, persze zárt, és ez lehet egy hátrány, hiszen csak NV-n fog futni nagyon gyorsan. A CUDA x86 szart sem ér majd a heterogén jövőkép mellett. Persze ez az NV-nek pont jó. :D
    Sőt, ha tovább utazunk az időben pár évet, akkor az Intel is ugyanezt csinálja, csak ők nem FSA-znak, vagy CUDA-znak, hanem x86-os "GPU-magokat" építenek, azaz a Larrabee vagy új néven MIC magok kerülnek a mostani IA főmagok mellé. Szimplán C++-ban kihasználható.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Új hozzászólás Aktív témák