Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • antim

    tag

    válasz crey #112 üzenetére

    Nem értelek. Te írtad le, h a Nokia bealudt. Tehát a saját ökoszisztemmel való versenyt feladták. Tehát az Apple pozicióról kár álmodozni. A kérdés h hw gyártóként az idegen ösz-ek közül miért kötötték le magukat egyhez? Miért táncolnak gúzsba kötve?

    Szerintem a wp=nokia álom miatt. Gyors sikerben bíztak (emléxünk a wp7 bejelentésekor az ms iphon temetést rendezett..) de ez nem jött össze. Nem véletlen h a befektetők ultimátumot adtak a menedzsmentnek. És szerintem ez a bukás nem a wp bukás miatt fog eljönni, hanem a Samu wp dömpingje miatt.

    Tanulság. A Nokia ahogy az ökoszisztem versenyt nem tudta elkerülni (elbukott), úgy hw gyártóként a hw versenyt sem tudja megúszni, viszont ezzel a wp-kalitkával két év zuhanást választott.

    Az az érved pedig, h az Apple ökoszisztem mekkora nyereséget tarol, hw-ben pedig a Samu, az kb annyi mint h a fű zöld. A piacon a legjobb mindig így jár, és ez szektorfüggetlen.

    A piacvezető Nokia kp-ja meg mennyi volt? Ahogy előtem is írták: annyi amennyi egy piacvezetőhöz illik. :-)

Új hozzászólás Aktív témák