Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • direwolf

    őstag

    Amit érzel, azt úgy hívják, hogy nosztalgia. Részedről ez semmiben nem különbözik, mint amit én művelek minden Karácsony előtt. Előszedem a ZX Spectrum emulátort, és nekiállok napokon keresztül Sabre Wulfozni meg Raid Over Moscow-ozni stb. Nincs ezzel az ég világon semmi gond, de meg kell érteni, hogy ha ilyenkor a kölkök elnéző mosollyal jönnek apuhoz, hogy mi ez a pixelhalom, ezzel te képes voltál játszani? Ez az élet rendje. A fiataloknak új dolgok kellenek. Nekünk se volt elég a gramofon, vagy a Sokol rádió annak idején.
    Ami számomra mindig is sci-fi volt az az esztelen költekezés valami olyanra ami talán jobb, talán nem egy jó nagy kategóriával olcsóbbnál. Pl. a bevezetődben említett soktízezer forintos hangfal kábelek, amiknek néha "irányuk" is van. Na ez a nonszensz. Ez szerintem a színtiszta pénzlehúzás, mint az a sok hókusz-pókusz ami régen a hifi köré épült. Rezgéscsillapítós CD lejátszó a CD hajnalán, mintha analóg hangszedője lenne, vagy csak az eredeti cd lemez a jó, mert a másoltnak romlik a hangminősége. Most csak ilyen CD-s hasonlatok jutnak az eszembe, de az analóg korban még ennél is durvábbak voltak (valami facsiga az erősítő mögé vagy mi :W )
    Szóval szép dolog a nosztalgia, de a helyén kell kezelni. A fiam mikor 2 éve kinézett egy Pioneer "minihifit" (X-HM10) én is azt hittem, hogy ez is csak egy nagyra nőtt mp3 lejátszó lesz. Aztán amikor meghallottam szólni belőle a 24bites Marantz demo SACD-t (Asus Xonarból ;) ), kicsit megrogytak a térdeim.
    Ne zárkózz el az újtól! Hagyd meg a megszokott analóg rendszereidet nosztalgiázni, és légy nyitott az újra :R

    [ Szerkesztve ]

    "I've seen things you people wouldn't believe"

Új hozzászólás Aktív témák