Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BonFire

    veterán

    válasz bambano #21 üzenetére

    Csak nem az Animal Planet…?

    Én azt sem tudom pontosan, hány tévécsatornám van. Harmincon felül, de sose számoltam össze. 5800 Ft-ért van net + tévé, ebből a net, ami érdekel. A tévéadás, SD-ben, tropa hanggal full gáz. Nem tudnak egy natív 16:9-es képet kiadni, hanem egyik letterboxba, a másik pillowboxba van gyömöszölve, a harmadik a változatosság kedvéért 4:3, aztán nem elég a vízfesték-hatású képminőség (mert a digitális adást is visszabutítja a szolgáltató analógba!), feszt nyomkodhatod a képméretező gombot is pluszba, és hol pixelekre esik a kép, hol pedig szellemképes (mert ugye a végén csak analógban kapom meg). A tévé digitális szolgáltatásait nem tudod kihasználni (műsorújság, PIP stb.).

    Az egyiknek motyog a hangja, a következőnek üvölt. A Disney-channelnek akkora Mikiegér-logója van, hogy a képernyő egyharmadát elfoglalja; vicc az egész. A késő éjszakába nyúló filmeket sokszor egyszerűen a reklám után abbahagyják, gondolván, úgysem nézi már senki! Mert persze a fizetett éjszakai TV shopnak menni kell, a kombucsa-szarnak meg a prolong-reklámnak…

    5, azaz öt db sportcsatornám van: EUS-1, EUS-2, Sp-1, Sp-2, DigiSp. Mindegyiken egyformán gurigáznak, soha a büdös életben szándékosan nem kapcsolnék oda. De ez is minek, amikor a világrengető sporteseményeket (foci VB, Forma 1, olimpia) úgyis közvetíti az összes közszolgálati és egyéb ingyen fogható szar, ki se lehet kerülni.

    Sem sorozatot nem nézek, sem „ismeretterjesztő”-t, mert ezek a csatornák is újabban tele vannak áltudománnyal meg összeesküvés-elméletekkel. Vagy nézhetem a Discovery-n meg a NGC-n a X-ezredik dokfilmet a dínókról, meg a világegyetemről, mert egyszer megvett a filmstúdió egy 125 dolláros modell pakkot, aztán csak úgy ontja egymás után ezeket az animált szemeteket. Egyszerű munka, nem kell hozzá stáb, kamera, lámpa, mikrofon, nem kell felkeresni helyszíneket, kutatómunkát; elég egy közepes szkript hozzá, meg egy 3D szoftver. És kész a végtermék, ami 20 perces, de közben háromszor van félbeszakítva „cillitbeng”-gel.

    Köszönöm, de ez nekem ingyen sem kell. Viszont egyelőre csak így tudom olcsón megkapni az internetet, mert árukapcsolás van.

    [ Szerkesztve ]

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

  • BonFire

    veterán

    válasz bambano #28 üzenetére

    Sajnálom, ha magadra ismertél, nem rólad beszéltem! De, a kábelszolgáltatót fogom okolni, ugyanis tőle veszem a szolgáltatást! Jó, hogy minden szirszarért nem fordulunk rögtön a Köztársasági Elnökhöz! A törvényt nem én hozom, és azt hiszem, nem is rám tartozik. Ha idiótaság van benne, mint például „a kábelszolgáltató köteles a 16:9-es képarányú full HD digitális képet analógba konvertálni és eltorzítva továbbítani” – akkor a kábelszolgáltató dolga (saját, jól felfogott érdekében), hogy ez ellen lobbizzon, miszerint „Kérem, ez hülyeség! A fogyasztó ezt utálja. Nem praktikus.”.

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

  • BonFire

    veterán

    „Mert te a híradót is letöltöd?”

    Hát, az a helyzet, hogy egy héten át ugyanazt csócsálják az összes híradóban és hírportálon, tehát elég egy héten egy összefoglalót megnézni. Régen voltak ilyen műsorok, pl A HÉT.

    Az a helyzet, hogy média terén minden fronton borzasztó túlkínálat van. Legyen az film, sorozat, zene, bármiféle fogyasztható szellemi termék, pl e-könyv és könyvek stb. Roppantul felhígult minden, iszonyat dömping árad, mindenki azon igyekszik, hogy minél olcsóbban tudjon szórakoztató terméket előállítani és a konkurenciát lenyomni, miközben a színvonal rémesen esik. Így persze, hogy csomagban adnak mindent, hiszen mint tudjuk, tucatjával minden olcsóbb, és nem hiszem el, ha darabra kéne beárazni akár a tévécsatornákat, akár a műsorokat, hogy megfelelő kompromisszumok születnének. Hogy árazzunk be egy RTL klubot? SD-ben havi 40 Ft az sok, vagy kevés? És hogy árazzunk be egy Trónok harcát? Full HD-ben per epizód per megtekintés megér 100 Ft-ot? De akkor egy komplett tévécsatorna havi előfizetése az miért nem ér meg kétszer annyit? Egy komoly, tudományos folyóirat cikke mennyi legyen, hogy az olvasó se meneküljön el, és a szerző se legyen hülyének nézve? Mondjuk 50 Ft? :F

    Azért ülnek a tévék a jelenlegi állóvízben, mert a mai modell a legkifizetődőbb mindenkinek. Még akkor is, ha 50 olyan csatornáért fizetsz, amit nem nézel soha. Mert csak ezekkel együtt tud lenni olyan olcsó a többi, hogy meg tudjuk fizetni. A költségek nagy hányadát a hirdető állja, ami évek alatt megtérül neki, mert megvesszük a termékét. A szolgáltató így nagy csomagokat adhat, mi meg keveset költünk rá. Cserébe így tud elérni a legtöbb hirdető.

    Ha megváltozik ez a felállás, akkor az történik, hogy a mai tévék 98%-a megy a levesbe, mert senki nem fizetne érte. A maradék 2% pedig hirtelen nagyon felértékelődik, mivel kvázi monopolhelyzetbe kerül a piacon, így drágább lesz a hirdetés is. Meg a csatorna előfizetési díja is.

    Engem sokkal inkább zavar az, hogy nem tudok úgy internetet előfizetni, hogy ne kelljen egy bármilyen tévécsomagra előfizetnem mellette, mert úgy olcsóbb. Jó, hogy most már a vezetékes telefon előfizetéshez annyira nem ragaszkodnak a szolgáltatók, mint néhány éve!

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

  • BonFire

    veterán

    válasz Coix #43 üzenetére

    „Mivel profitérdekelt cégek, olyan műsort gyártanak, amit megnéznek. Ha szar a színvonal, akkor azért szar, mert a néző az szart akarja nézni. Kicsit álságosnak érzem, amikor a tévétársaságokat szidják emiatt.”

    Nem így van. Mivel profitorientált cégek, arra törekednek, hogy minél több műsort tudjanak előállítani minél kisebb költséggel. Ezért van most nagy divatjuk az ál-reality-knkek; sem képzett színészek nem kellenek hozzá, sem forgatókönyv. Összeültetnek pár fiatalt egy díszletbe, aztán mehet a spontán eszementkedés.

    Ahogy a beszélgetős műsorok is nagyon népszerűek. Fekete háttér mellett fekete öltönyös urak hosszasan fejtegetnek ki egy-egy témát, és kész a műsor. Vagy a reggeli baba-mama családbarát műsorok. Néha bemondják az időjárást, a híreket, megfőznek egy-két ételt, gyöngyöt fűznek etc. Behívnak a műsorba vendégként kevésbé ismert vagy fontos személyiségeket, akiknek nem kell gázsi, örülnek, hogy szerepelhetnek a médiában. És már el is telt a délelőtti műsoridő, a reklámok pedig lementek.

    Egy-egy tévéfilm-sorozat vagy egész estés film előállítása jóval költségesebb ennél, nem fognak bele, mert drága. Egy Barátok köztnek is egyedül az a kizárólagos szerepe, hogy

    1. függővé tegyen. – ha rákapott az ember, bizony nem hagyja ki egyetlen este sem;
    2. ne nézd a konkurenciát. Ha már végignézted az epizódot, oda vagy szögezve az RTL elé, ugyanis a többi adón már rég megkezdődött a film és egyéb más műsor, aminek lemaradtál az elejéről. Valószínűleg így nem kapcsolsz át már utána máshova.

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

  • BonFire

    veterán

    válasz Dilikutya #70 üzenetére

    „Erre remek megoldásom van. Nem nézek tévét.”

    Pont ez a probléma, tudniillik ez a tévék szempontjából nézve nem megoldás! Én is így teszek, és rajtunk kívül már nagyon sokan ezt csinálják, és ez nyilvánvalóan hosszú távon tarthatatlan. A tévéknek valamit ki kell találni, hogy visszacsábítsák a nézőiket, ehhez pedig az üzletpolitikájukon kell gyökeresen változtatni. Viszont attól tartok, mire kitalálják, mit tegyenek, az egész probléma okafogyottá válik, és senki nem lesz vevő a hagyományos értelemeben vett tévéadásokra. A YouTube-é a jövő, a torrent pedig áthidaló megoldás olyan extra igényűeknek, akik egy filmet full HD-ban az anyanyelvükön szeretnének nézni, és nem hajlandóak 9000+ Ft-ot kifizetni egy BluRay lemezért, és huszon akárhány ezreket egy lejátszóért olyan extra tartalmakért, amelyeket szintén árukapcsolással sóznak rá (13 szinkronnyelv, 55 féle felirat, rendezői audiókommentár etc.).

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

  • BonFire

    veterán

    válasz Dilikutya #72 üzenetére

    Én ezt szoktam mérvadónak tartani, és bizony a nagy átlag 8990 Ft; vannak persze „olcsó” vígjátékok 7790-ért, de nem kell sokat keresgélni, hogy rátalálj a 12 990 Ft-os filmre! Ez nálam nagyon kiveri a biztosítékot, és ahogy a DVD-t is hamisították, és mindenféle xar DivX-ből felkonvertált, kifordult színű, borzasztó hangminőségű vacakot a piacra dobtak 400 Ft-ért, pont ugyanolyanok most a 990 Ft-os BluRay-ek, amelyek sose voltak HD-k, mint pl a magyar kiadású Kincs ami nincs, amely egy szimpla felkonvertált DVD volt. Felskálázni én is tudom, nem kell hozzá ész, sőt, a tévé minden videót kirak teljes képernyőre, ettől még nem lesz full HD az a kép.

    Egy BluRay lejátszó árából meg veszek egy 2 TB-os külső vinyót, amire pakolhatok tartalmat egy darabig. Mit csináljak a BD lejátszóval tíz év múlva? DVD lejátszóból is itt hányódik kettő, meg lemezből is néhány tucat. De nem nézek DVD-t, mióta HD tévém van, és nem fogom itthon gyarapítani a veszélyes hulladékot.

    Az meg már nagyon off, hogy mire kitalálják a megfelelő árképzést és piaci formát, nem lesz értelmes tartalom, amire kiadnám a pénzt. Most van egy évben 120 filmbemutató, és hány film belőle olyan emlékezetes, hogy többször is megnézném? Egy sem. Ergo nem fogok érte semennyi pénzt sem kiadni. A streamenkénti fizetés az oké lenne. 100 Ft/film 1080-ban. Vagy 200 max. Annyit még akkor sem sajnálnék, ha félbehagyom, mert olyan xar, hogy nem bír 2 órára sem kikapcsolni és szórakoztatni a „termék”. :(((

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

  • BonFire

    veterán

    válasz Dilikutya #76 üzenetére

    „De tartalmat nem kapsz a 2Tb-os vinyódra. Ja, torrentről igen, de mutass nekem legális forrást!”

    A magáncélra történő másolás Magyarországon még mindig legális, függetlenül attól, hogy a forrás legális-e vagy sem! Ezt mindig tegyük már hozzá, ha előjön a téma, mert mindig csak a kötekedés van, hogy miért pont vincsesztert veszek, nem pedig BluRay-t helyette? A felhasználónak nem áll módjában a forrás legális voltáról meggyőződni; ez sokszor kideríthetetlen is. Addig pedig mindenkire vonatkoztatva az ártatlanság vélelmét: én úgy gondolom, hogy az én forrásom legális; nem feltételezem a feltöltőről, hogy tilosban jár. Bizonyíték nélkül meg nem vádolom meg. Pont.

    Ezt jó lenne a műsorszolgáltatóknak is nem rendre elfelejteni, mert amíg ezt teszik, öntökönlövés a vége. Jó példa rá, hogy az MTVA vadászik az illegális feltöltőkre, és rendre letörölteti a Szomszédokat, a Tenkes kapitányát, meg a többi jó békebeli filmet a YouTube-ról, aztán a saját archívumába meg b@szik feltölteni (amióta arculatot váltottak, ugrott a Videotár tartalma!); aztán egy fél év múlva úgyis újra feltölti valaki. Én pedig megnézhetem a YouTube-on újra meg újra. Ha akarom, le is tölthetem. Sok film pedig 1080-ban van fenn.

    [ Szerkesztve ]

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

  • BonFire

    veterán

    válasz Dilikutya #79 üzenetére

    Jó. Nem szeretném túlságosan félrevinni a témát, így csak annyit mondok, amit a törvény nekem lehetővé tesz, illetve elnéz, azt legálisnak lehet tekinteni. Persze, hogy nincs ingyenfilm, meg ingyensör. Mindezek ellenére nem lehet figyelmen kívül hagyni azt a tényt, hogy ma már „illegális” forrásból szinte majdnem minden beszerezhető, és még csak annyi fáradságba sem kerül, és kockázattal sem jár, mint lemenni a piacra és megvenni a Prilukit az ukrántól! Ez az, ami igazán átírta az emberek tévénézési szokásait; emiatt vannak csődben mind a filmtársaságok, mind a könyvkiadók, és emiatt nem képesek versenyképes piacot kialakítani, mert az ingyennél nincs kedvezőbb alternatíva. Persze ennek megisszuk a levét, hiszen felhígul a kínálat, és lassan már letölteni sem lesz érdemes semmit. :F

    A fizikai adathordozókkal nem tudok mit kezdeni. Cirka három-négyévente kitalálnak egy új szabványt, amibe be kéne ruházzak. A bootlegeket nem tudom eladni, nem kell a kutyának sem a DVD gyűjtemény.

    Kaptam dedikált tiszteletpéldányt a DROW demójából és EP-jéből is, ami szép, csak számomra semmi jelentősége, ugyanis

    a) Nincs mivel lejátszanom a CD-t;
    b) Én vagyok a producer, és nálam van a master (és így a hatalom)! :D

    Nem dicsekvésből mondom, de elég szép mozaikot rakhatnék a falamra azokból a zenékből, amelyek az én kezem alatt születtek, de még ezeket sem tartom meg! Nincs számukra hely, és szükség sincs rájuk. A zenéket bármikor tetszőleges példányban reprodukálhatom az eredeti master birtokában, és legtöbb esetben a borítógrafika, design is az én művem, tehát az is bármikor a rendelkezésemre áll. Nincs értelme fizikai adathordozónak, csak adattárolónak.

    [ Szerkesztve ]

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

  • BonFire

    veterán

    válasz Dark Archon #92 üzenetére

    Nem felejt itt senki semmit (mert már milliószor kitárgyaltuk), csak emberek vagyunk, és szeretünk mazsolázgatni, azaz kiválogatni az olyan állításokat, amelyek a mi álláspontunkat támasztják alá, amelyek meg nem, azokról igyekszünk hallgatni. Ilyen az emberi természet. :)


    Dilikutya: „Az üreshordozó-díj ráadásul a Windowst, Photoshopot, játékokat nem teszi bünthetetlenül letölthetővé”

    Nem is tudtam, hogy kábeltévén lehet Photoshopolni! :F Azért ne feledkezzünk meg az eredeti témáról, mert már megint a torrent van terítéken, meg hogy etikus-e vagy sem, miközben ez csak annyiból tartozik a tárgyhoz, hogy megváltoztatta a tévézési és médiafogyasztási szokásokat! De nem ez az egyetlen, ami változott, ne ragadjuk ki hát mint egyetlen bűnbakot, hogy rá mutogathassunk!

    [ Szerkesztve ]

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

  • BonFire

    veterán

    A cikket sem olvasták el sokan…

    „Az alapcsomag a kanadai csatornákat tartalmazná (lokális adók, ismeretterjesztő programok, önkormányzati adók), és ennek árát ottani viszonyok között viszonylag alacsonyan (20-30 kanadai dollár, azaz 4200-6200 forint) határoznák meg”

    Nálunk az alapcsomag majdnem mindenhol díjtalan (közszolgálati szirszarok…) a többiért csomagban fizetünk 35–50+ csatornáért 2000–5000 Ft-ot. Így jön ki ~60–100 Ft-ra 1 csatorna. Külön választható konstrukcióban sehol a világon nem lehetne ennél olcsóbban előfizetni.

    Ne felejtsük el, hogy a tévék nagy része csomagon kívüli értékesítésben életképtelen. Viszont pont azért tudnak lenni kedvező csomagárak, mert sok a tévé. Ha saját lábon kéne megállni mindnek, akkor a 90%-uk megszűnne, a maradék pedig jóval kedvezőbb piaci pozícióból diktálhatná az árakat.

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

  • BonFire

    veterán

    válasz Dany007 #99 üzenetére

    Lehet, hogy te egy nagyon tájékozott, tudatos vásárló vagy, aki tudja, mit akar, az emberek többsége azonban nem ilyen, és szereti, ha vezetik. Ezért virágzanak a szupermarketek. Ott nem kell zavarba jönni, ha nem ismersz egy terméket, csak le kell venni a polcról. Szatócsboltban fennáll a veszélye, hogy bizonyos árucikkekről a vásárló soha életében nem hallott, így soha nem fogja kérni! A tatai májkrémet ismered, azt is fogod kérni a boltban. Pedig van rajta kívül még csucsaji is, meg kökönyi is. De ezekről még nem is hallottál soha.

    Ellenben ha egy szupermarketben jársz, ott az orrod előtt a polcra egymás mellé ki van téve a tatai, a csucsaji meg a kökönyi májkrém is, megeshet, hogy kipróbálod valamelyiket, már csak a változatosság kedvéért is. Aztán ha neadjisten megízlik, akkor legközelebb is fogsz belőle venni; a lényeg: hogy megismertél egy újabb árucikket. És ezt egyedül az önkiszolgáló, mindent ömlesztve áruló szupermarket-rendszernek köszönheted.

    Ha az emberekre hagynák, hogy maguk válogassák össze a csatornákat, akkor mindenki a legismertebb (nem a legjobb!) 5-6-ból választana, mert a többi létezéséről fogalma sem lenne. És természetesen ez a piacnak nem jó. Ha én egy terméket piacra dobnék, az lenne az elemi érdekem, hogy sikerüljön a legzsúfoltabb szupermarketek polcaira bevinni, mert az éjszakai betelefonálós teleshopban egy darabot nem fogok belőle eladni. A csomagrendszerben van az üzlet. Kicsi pénz, de sok helyről jön, és úgy már elviselhető a helyzet.

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

  • BonFire

    veterán

    válasz ΞΔGLΞ #104 üzenetére

    Mivel Magyarországon is ugyanazok a piaci szabályok érvényesülnek, mint a többi kapitalista országban, ezért teljesen fölösleges kiemelni az országot, de közülük bármelyik országot is.

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

  • BonFire

    veterán

    válasz Alchemist #106 üzenetére

    Aki a „Kalózpárt” vagy „Kétfarkú Kutyapárt” nevet választja, az azt sugallja, hogy saját magát sem képes komolyan venni. Így pedig esélye sincs, hogy tömegek vegyék komolyan. Pláne, ha a programjuk kimerül annyiban, hogy „Ingyensör, ingyenperec, ingyenkurva mindenkinek!” A legikútlanabb választó is sejti, hogy ez még nem minden; egy országot kormányozni ennyivel nem lehet. A fenti szlogen pedig megvalósíthatatlan. Ábránd. Nem életszerű.

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

  • BonFire

    veterán

    válasz Alchemist #109 üzenetére

    Vigyázz, ne keverd a dolgokat! Nem a rezsicsökkentést választották meg az emberek. A bal-liberális gazdaságpolitika ellen adták protest szavazatukat, így lett olyan kormányunk, amely többek között rezsit „csökkentett”, de nem kínált „ingyen kenyeret”.

    A Kalózpártnak viszont semmiféle vonzereje nincs tömegek számára. Az oké, hogy a tizenévesek lelkesek, hogy ingyen lesz a zene meg a mozi, de nem ők a választóréteg, hanem a szüleik, akiknek elsőrendű problémáik, hogy hogyan tudnak megélni a fizetésükből, mennyibe kerül a gyerek beiskolázása, mennyiért tudja az öregeknek kiváltani a gyógyszerét, mennyibe kerül egy „ingyenes” gyógykezelés, hogy alakul a tömegközlekedés és a közbiztonság sorsa stb. A szórakozás, a film, a zene elérhetősége sokadrendű problémává törpül, és ha a fenti problémáit meg tudja oldani, azaz kijön a fizetéséből, akkor valószínűleg bele fog férni a család költségvetésébe havi néhány film vagy zene legális beszerzése is; csak ezért nem fog Kalózpártra szavazni.

    De ez már nagyon off, nem szeretném, ha politika miatt megorrontanának ránk.

    [ Szerkesztve ]

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

  • BonFire

    veterán

    válasz tecsu #111 üzenetére

    Volt olyan korszak is, amikor nem volt adó, de ez a gyakorlatban nemigen vált be. Hosszú távon fenntarthatatlan, finanszírozhatatlan hiányt okoz. A populizmus is csak addig működik, amíg az emberek primér szükségletei ki vannak elégítve. Van tápláléka, fedél a feje fölött és melegedhet. Ha ezek közül valamelyik már hiányzik, jön az elégedetlenség, a káosz. Az emberek persze háborús körülmények között sok mindent elviselnek, de békeidőben nem szeretik, ha nem ég a villany, hideg van a lakásban és nincs mit enni.

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

  • BonFire

    veterán

    válasz ΞΔGLΞ #113 üzenetére

    Én nem gondolom úgy, hogy mindig általánosítani kéne, és elkönyvelni, hogy nálunk úgyse sikerül semmi, mert

    • pesszimista a magyar
    • xar kormányunk van
    • nálunk semmi se működik normálisan

    Akinek folyton ez jár a fejében, annak lehet, hogy nem megy semmi, én mindenesetre nem hiszem, hogy az bárhogy is boldogul az életben, akiben annyi önbecsülés nincs, hogy ne értékelje magát a béka feneke alá. Én úgy állok hozzá, hogy

    • nem vagyok pesszimista
    • a kormány olyan, amilyen; majd lesz másmilyen is
    • tenned kell azért, hogy működjenek a dolgok

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

  • BonFire

    veterán

    válasz Tapsi #117 üzenetére

    Szerintem meg az, hogy hol jobb élni, merőben szubjektív dolog. Magyarországon belül is lehet, hogy itt jobb élni, mint ott, és egy nagyvárosba született embernek merőben mások lehetnek az elvárásai, mint egy falusinak, tehát még köztük sem lehetne igazságot tenni ebben a kérdésben, hogy hol jobb élni, tudniillik mindenkinek máshol.

    Két országot meg összevetni olyan, mint összehasonlítani az almát a körtével. Ha abból indulsz ki, hogy idegen országban nem beszélhetsz az anyanyelveden, az már hátránynak sorolható be. Tehát ha ebből vonok következtetést, akkor külföldön biza sokkal rosszabb élni, mint itthon, mert nem beszélnek veled magyarul.

    És ezt egy külföldi is pont ugyanígy gondolja (persze a saját országával behelyettesítve). :)

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

  • BonFire

    veterán

    válasz Coix #120 üzenetére

    Ez így van, ahogy leírtad. Csak a televízió célja maradt ki a felsorolásból.

    A televízió médiafelület, vagyis a leghatékonyabb reklámhordozó! Kifejezetten azzal a céllal fejlesztették ki, hogy a reklámokat az utcáról a plakátokról be tudják vinni a fogyasztó házába. Az a kijelentés nem fedi hűen a valóságot, hogy azért élhetnek a televíziók, mert kiadják a hirdetési felületüket. NEM! Kifejezetten a reklámok terjesztéséért hozzák őket létre, nem szórakoztatásból. Amikor valaki siránkozik, hogy húszpercenként tízperc reklám van, akkor arra kell gondoljon, hogy a televíziós tartalom egyetlen célja, hogy kitöltse a két reklámszünet közötti időt. Sőt. Olyan tévék is vannak, amelyeken 24/7-ben reklám megy megszakítás nélkül, és ráadásul előfizetésesek! És megélnek.

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

  • BonFire

    veterán

    válasz tecsu #124 üzenetére

    Ezt az orbitális fasságot honnan szeded? A linkelt weboldal honnan szedi az értesüléseit? A kisujjából? És mindez hogy kapcsolódik a témához? Nagyon megérne ez a posztod egy MODERÁTORT! :W

    A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

Új hozzászólás Aktív témák