Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chaser

    titán

    válasz Wilks #180 üzenetére

    az msrp-ben már benne van a nagyker/kisker árrés
    1,3-mal érdemes számolni, az betakarja az árfolyamkockázatot is
    ez cpu, nincs custom felár mint vga-nál
    a 7900x és 7950x bőven hedt kategória - ami pár éve leginkább kihalt -
    aki melózik vele annak megéri, aki nem annak meg nem
    ezek már bőven ws kategóriába is beférnek, attól hogy nem oda vannak "hivatalosan" rakva

    az 5600x-nek már jelentősen levitte az amd az msrp-jét, a 7600x-nek is majd leviszi...de az nem mostanában lesz : )
    valszínűleg az intel is hasonlóan áraz, teljesítmény is kb hasonló lesz, úh. nagy csodákat nem kell várni

    szerk:
    Frozen
    volt egy rakat zenem, soha nem volt ilyen amit mondasz
    közben kihagytam 8-10 év desktopot, tehát f@szláma üzemmódban toltam eleinte
    akkor sem volt
    legolcsóbb lap mellett sem volt
    azt se vettem észre hogy bench közben behányna ha mást is csinálok
    de biztos én vagyok a béna : )

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • koko52

    veterán

    válasz Wilks #570 üzenetére

    És mekkora lesz? Mint egy teniszütő? Ha a méret növelés a jövő akkor az alaplapokat, hűtőket is lehet módosítani. Fogyasztás tovább megy felefelé, egyre távolodik minden egymástól ami stb... Háát...

    "Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

  • -KP-

    addikt

    válasz Wilks #793 üzenetére

    Ez így nem teljesen igaz. Lehet hogy a processzorok többé vagy kevésbé fej-fej mellett vannak, de AMD oldalon a platform költsége hatalmas. Egy 13600K-t beletehetsz egy 50 ezres MSI B660-as lapba is DDR4-es ramok mellett és gyönyörűen fog hasítani. Pár % lesz lassabb csak, mint ddr5 mellett. Miközben egy 7600X esetén még egy B650-es lap is 100k körül kezdődik, és csak ddr5 ram mehet mellé. Szóval lehet hogy a procik többé vagy kevésbé fej-fej mellett vannak, de a platform összköltsége borzalmas a Zen4 esetén a Raptor Lake-hez viszonyítva. Kb. 100 ezerrel többet kell otthagyni ugyanazért a teljesítményért AMD oldalon. Ráadásul szerintem ha pl. a 7600X-et viszonyítom a 13600k-hoz, egyik sima 6mag 12 szál, másik proci meg 14mag 20 szál. Sokkal időtállóbb a 13600k, szóval a jövőre nézve jócskán van benne tartalék. De az AMD számára a másik probléma megint a budget kategória lesz. Január után valamikor fog jönni a 12400/12500 6P mag 4E maggal. Ezek viszont annak ellenére, hogy Alder Lake Golden Cove P magokkal fognak jönni, ha jól eltalálják az árazást népproci lehet belőle,mert 12400F áron kapunk majd egy lockolt 12600k-t gyakorlatilag. Az AMD-nek pedig válaszolnia kell majd, vagy megint kompletten az Intelé lesz a budget szegmens, ahogy övé a jóárasított 10400 óta.

    Az AMD-nél igencsak szükség lenne értelmes árú alaplapokra és némi árcsökkenésre. Illetve jó árú non X-es modellekre.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák